Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carmen, lasa copilul in pace! sa stii ca nu toti ne nastem matematicieni, fizicieni, computeristi, artisti si asa mai departe. doar in viitor o sa ii vezi valoarea lui. doar a lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Alina, eu il las, dar nu ma lasa el pe mine deloc. de vreo 4-5 luni raspunde inapoi frate ceva de groaza. Si abia face 9 ani. ce m-oi face eu mai incolo nu stiu. Stiam eu de ce zic ca nu e rasul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Pe scurt....pentru toate fetele si in special pentru a_alinta.... de cand am vrut sa intru aici mi s-a parut ca am asa o galeata de suspiciuni deasupra capului, ba ca vine furtuna ba ca se topeste nu stiu cine... Citesc forumul de mult timp cu perioade mai lungi sau mai scurte de pauze iar contributia mea sunt cele 200 de mesaje sau cate or fi. Singurul lucru pentru care nu am scris mai des este acest frecus intre membri care se suspecteaza intre ei, care daca stau prea mult pe un singur subiect se plictisesc si incearca sa mai aprinda cate un fitil. Mai am un motiv dar nu il spun aici:-)acum, poate cu alta ocazie. Aluziile "psihologice " ale a_alintei m-au determinat sa scriu acest mesaj mai ales ca vad ca un criteriu dupa care se judeca un nou venit e steagul tarii. Eu am spus de la inceput ca am vrut sa vin cu un alt nick(nu cred ca ma mai reprezinta e expirat, pe urma mi s-a parut prea mare tam-tam sa il schimb, oricum nu aveam alte secrete nu am activat/activez in nici o alta parte. Am scris cateva mesaje, apoi am marcat intrarea cu un mesaj mai glumet la care mai ca nu s-a rasturnat ghetaru' . Am trecut peste ce s-a scris in cateva mesaje la momentul respectiv, eu zic elegant, dar se pare ca unele persoane au inca de impartit ...boabe. Nu o stiu pe Buflea altfel decat de pe forum (desi cred ca s-a suspectat ca ne-am cunoaste) o rog sa confirme asta si daca trebuie ma justific si de ce , nu am schimbat mesaje private cu nimeni pe acest forum cred ca se poate confirma si asta, singura pe care cred ca am mai intalnit-o e ralu daca nu am incurcat borcanele, cred ca baiatul ei e cam de o varsta cu a mea si eram la un moment dat pe un subiect comun.
Nu vreau sa plictisesc pe nimeni dar nici nu vreau sa raman intr-o discutie unde nu sunt dorita. As aprecia sinceritatea si daca doar mie mi s-a parut ca ceva nu ar fi in regula imi cer scuze anticipat.
a_alinta am pomenit numele tau pentru ca esti singura care figureaza in casuta mea cu mesaje private si continui sa exprimi public niste suspiciuni care simt ca au legatura (si) cu persoana mea. Din nou daca gresesc imi cer scuze si tie Sincer as prefera sa fiu eu cea care greseste in cazul de fata.
pentru fetele care au avut rabdare sa citeasca

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Katy, sincer eu nu am simtit ca ai fi nepoftita, nici din partea Alintei, nici din a altora. Oi fi eu mai nesimtita. Eu am inteles ca Alinta a intrebat ce si cum tocmai pt ca voalat Buflea a spus ceva de alte forumuri acum si data trecuta de mesaje secrete parca.
Nu fii suparata, sincer cred ca ai inteles gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

katy, m-ai pierdut eu aluzii nu fac, dar fug sa vad pe cine am in casuta privata. daca ma iei prin invaluire de aia ti se pare ca fac aluzii.
exact ce spunea sefa. aici suntem sinceri si atat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Gabriela Cristea nu e aia "tunata" care are o caruta de copii acasa ? Si aia divorteaza ?

Apropo de barfete, am vrut sa-i intreb pe bucuresteni ce parere au de Oprescu ? Am vazut recent o emisiune la TV ( eu prind romanii pe cablu) cu Oprescu si mi-a placut foarte, foarte mult cum a vorbit ...domnule, mi s-a parut extrem de pregatit, extrem de documentat si oarecum sincer ...eram curioasa ce spune bucuresteanul de rand despre el si daca chiar se simte ceva in administrarea lui ...singurul lucru care nu mi-a placut a fost tonul vocii ...vorbeste sau incerca sa para asa, mai putin intelectual, putin golanos ...dar tot ce scotea pe gura parea foarte logic si nu batea campii ca majoritatea politicienilor, raspundea punctual si documentat la intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeu ...Katy soro, dar ce te-a apucat ? ...esti foarte bine venita ... Oricine este bine venit, si fetele din Homeland ...
Mie imi pare bine ca esti pe aici, ca uite ce echilibram ghetarul ...batem campii cand Romania doarme. Soro, dar nu te mai scuza si nu te mai simti nu stiu cum si cu voce tare, ca primesc cartonas din cauza ca eu am zgarmat rahatul ...ba nu, eu l-am pomenit, Alinta l-a zgarmat si eu l-am facut sa puta si mai tare ...ia uite cum din prea multa prietenie, punem noi de-o dilema si de o suspiciune ca sa stricam atmosfera- cap, zid, bang.

Deci punctual - ai inteles categorig gresit .

De fapt nu conteaza cine pe unde forumeste si nu conteaza cine si daca ne comenteaza pe la spate. Pe mine nu ma deranjeaza, doar nu credeati ca imi imaginez ca toata lumea ma place ...de aia spuneam ca nu vreau sa facem grup inchis din ghetar, chiar daca banuiesc ca suntem comentati in paralel. Eu cred ca merge bine asa cum merge si nu trebuie schimbat nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

numai azi nu e maine sau fiindca sunt pe alt fus orar azi E maine si iaca intrebarea: unde e forumul ala nou? ca eu tot pe asta il vad

in alta ordine de idei, gratios se incheie capitolul cu suspiciuni. tz tz sefa ai cam lipsit in ultima vreme or what? iaca dezordine printre pinguini.

eu rapoartez ca oficial a venit primavara si la mine. era un miros in aer azi dimineata... incredibil. am plantat si lalele si zambile si is singura pe strada care are deja lalelele inflorite stiu, stiu, am trisat.

asa ca de la nord tura asta vine incalzeala nu frigul :P. sambata va trimit insa si un ultim inghet, de control, sa intarim ghetarul nu altceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

ok, ok mea culpa o sa raman sa inghet aici cu voi si asa eu gheata am numai la frigider :-)

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

pai sa ramai inghetatata, katy, ca la mine in casuta privata nu ai fost vreodata eu am o pe katya, cu totul si cu totul alta persoana.
vezi cum ma faci sa dau din casuta mea privata!

Mergi la inceput