Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

aschiutza noi speram ca daca va creste odata cu copiii, vor fi prieteni la catarama, ca vor avea grija unii de altii reciproc. Eu una abia astept sa duc catelul in plimbare prin padure si la lac. Vom incerca sa il invatam sa accepte lesa, dar nu il vom tine legat in curte, ci vrem sa ii face un tarc spatios, unde sa stea cand e nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` io vreau la aia noua.....daca unu` scrie intr-un loc si altu` in altu`.....?

Mad


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


se vede ca esti obosita! paralel inseamna ca merg impreuna in acelasi timp , nu ca sunt paralele ca sinele de tren

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

deja apar schimbari, cred ca e miercuri deja.
orice schimbare cere rabdare in primul rand! ai rabdare , eu sunt asa curioasa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

aschiutza, willkommen !

Eu stiu in mod logic ca-s numai pitici in capul meu cu avioanele, dar la fata locului nu ma pot abtine. Pe zboruri scurte e OK, dar America sau Australia o sa le vad cand va exista posibilitatea de anestezie generala la imbarcare si trezire la destinatie.

Pana vine shefa, eu iti dau o bila alba: pinguina, de preferinta cu loc langa iesirea de urgenta ... a mea esti !

Si sa stii ca se intra greu pe ghetar ca-s pinguinii mai rotunjori, asa, si spatiul locativ limitat. La ramdunicile ce-si falfaie gratios siluetele e loc mai mult ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

deja apar schimbari, cred ca e miercuri deja.
orice schimbare cere rabdare in primul rand! ai rabdare , eu sunt asa curioasa!!!!

alina



Ce, unde ?

Mada, stai calma, nu te pierzi asa de usor, daca nu ne gasesti tu, te gasim noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

asa e lali, dar iti dau o veste buna! frigul vine de la nord si eu prevad un mare ghetar in lunile urmatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Lali, inseamna ca la mine tu nu vei ajunge in vizita. Si eu care credeam ca te ademenesc cu faptul ca stau la 15 min de Disneyland, ala original.
Si eu mor dupa Disney, desi l-am vazut si rasvazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Carmenbr,
poate s-o inventa totusi zborul cu anestezie la pachet .

a_alinta, glumeam si eu, la cate pinguine sunt la dieta sa vezi cum s-o aglomera spatiul aerian in cateva saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

cu o asa sefa se intra greu ( am uitat sa iti spun ca mi-am scris pe hartie ce mi-ai urat ca sa nu uit cand m-oi uita tu)

Bueiiiii, va rog ...pe ghetar se intra GREU din cauza obiceiurilor voastre alimentare, nu din cauza mea ...eu doar va arunc la pasari ca sa nu-mi luati stralucirea

Carmencito, I got your back, girl ...intraba tu ca sa invat si eu, ca si eu sunt cam control freak ...si am si un copil care ma provoaca, unul care il copiaza pe primul si un sot care nu ma asculta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Wow sefa exact asta vroiam sa scriu la Carmen(kisses)- ca ce bine ca intreaba ea ca Mai Aflu si eu strategies- si eu am la fel kids and sotu din dotare-la mine e insa fii mea cea mare si baietu' al mic!
Sper sa va gasesc si eu Maine- is la tenis si tb sa Plec dupa Alex si apoi la gym cu el-am o durere de bazin de azi de dimi de IMi vine sa urlu- Sper sa Nu ma blochez de tot!
Vivi-Arunca niste diclofenac please- tks!

Mergi la inceput