Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

michellino, esti superba!!!

alina



alina, asta e un truc, tric(cum s-o zice?!)...cu Pepper in bratze ies bine in toate pozele si asa duc lumea in eroare.

de o luna vreau sa ma vopsesc la par si nu mai reusesc.

laura e f. bine ca o sa-l tzi afara...mie caini mari tzinuti in casa...drept sa spun mi se par tare chinuiti.
dar cat e mic sa ai grija sa nu iasa pe sub gard, sa nu manince cine stie ce mai gaseste prin curte(cuie, suruburi...plastice), sa nu se intzepe in ceva. e bine sa luati intii curtea la inspectat si apoi sa-l lasati liber.

si noi il tzinem pe Pepper ziua mai mult afara...dar tot in zgarda. are una lunga de vreo 5 m. ii mai dam si drumul liber dar il supraveghem ca se duce si incepe sa sape...si se face tot una de pamant pe blanitza. il spala sotul apoape pe fiecare sapt....si cred ca in weekendul asta il si tundem, din nou.

Lali, asta cu plecatul e cel mai greu cand ai catzel...mai ales unul mare...ca nu prea gasesti prieteni sa ti-l tzina.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana


Michelle, mi-ai placut tare mult asa ca mai incolo cand oi avea chef o sa=ti pun o intrebare legata, of course, de credinta.



esti f. bine venita oricand cu intrebarea....sper sa am si raspunsul potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

KARIGULD...sunt binisor pina acum....miine ma scol la 4 dimineayza sa plec infranta singurica stii ca am o garsoniera acolo inchiriata
Cum nu cunosc pe nimeni...sper sa am net pina in 10 zile
Cardioloaga ma asteapta la spital joi la ora 14
Ma bucur cind mai citesc despre tine mai ales ca ai mei sunt in munchen unde matusa mea e atinsa de alzeimer dar si aproape de siegen unde verisoara mea e atinsa de o boala necunoscuta dar fatala
Tot elogiul tine!!!!!!!!
Ma bucur cind aud ca fetele sunt bine dar si pinguinul nostru rufus
Uneori...am un vis ...sa pot organiza pt fetele mele o vacanta la mine....dar pt asta imi trebuie mylt ajutor
N buna fetele mele si cind am net scriu...pina atunci sa va insoteasca gindurile mele bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

KARIGULD...sunt binisor pina acum....miine ma scol la 4 dimineayza sa plec infranta singurica stii ca am o garsoniera acolo inchiriata
Cum nu cunosc pe nimeni...sper sa am net pina in 10 zile
Cardioloaga ma asteapta la spital joi la ora 14
Ma bucur cind mai citesc despre tine mai ales ca ai mei sunt in munchen unde matusa mea e atinsa de alzeimer dar si aproape de siegen unde verisoara mea e atinsa de o boala necunoscuta dar fatala
Tot elogiul meu pt tine!!!!!!!!
Ma bucur cind aud ca fetele sunt bine dar si pinguinul nostru rufus
Uneori...am un vis ...sa pot organiza pt fetele mele o vacanta la mine....dar pt asta imi trebuie mylt ajutor
N buna fetele mele si cind am net scriu...pina atunci sa va insoteasca gindurile mele bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

carmaw, sa te ajute Bunul Dumenzeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carmen, referitor la "minciunica" eu nu o vad ca o problema, dar este evident ca tu te raportezi diferit avand in vedere ca esti doar tu cu el atata timp. in locul tau nu m-as ingrijora si ti-as propune sa fi un pic mai relaxata . copiii simt extraordinar starea de spirit a parintilor si daca aveti incredere unul in altul si el va avea incredere in voi!
din experienta mea iti pot spune ca ei isi aleg un parinte caruia i se destanuia cu toate relele ( ca toti gresim, nu-i asa?) si au incredere ca nu sunt tradati.

asa ca iti recomand mai mult timp pe ghetar, vezi aici niste peisaje si intalnesti niste oameni superbi si lasa grijile pentru ca daca iti mai amintesti o vorba ce spune "copii mici probleme mici, copii mari griji mari" nu te vad deloc bine peste inca 9 ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Rad eu, dar nu e rasul meu. Nici macar eu nu ma vad bine peste 9 ani.
Am inteles, se pare ca am overreact, nimic nou pentru mine. Am nevoie de vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu astept sa vad daca va mai gasesc maine....unde va mai gasesc io?

In fine,dupa o baie fierbinte si un masaj cu Zepter(ul meu)am scris corect?M asimt mai bine,oricum sunt praf de oboseala.Dar macar nu mai am dureri de muschi.

Secrete?Evei i-a bagat cineva de la gradi in cap`sor ca nu trebuie sa spuna orice la parinti si mi-a recitat teoria....am demolat-o greu(teoria),dar cred ca am reusit.Oi vedea eu....scuze sunt un pic incoerenta,ma simt ametita si cam ciudat....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

astazi imi incerc maiestria culinara ala martha stewart. fac o rulada din piept de curcan umplut cu ciuperci, ceapa, crutoane...
piine focacia, pt william desigur pizza...si pt ca e racit, o supa de pui.
v-am spus ca tocmai astazi cand william e racit, nu-mi mai merge termostatul de caldura? e un frig in casa!!!! sutn vreo 18'...aproape ca si afara...scriu, ca sa nu-mi inghetze mainile....si trebaluiesc prin bucatarie. pe la 5 sa dea Domnul sa vina reparatorul.
william face mutre si nu vrea sa stea in camera lui unde am calorifer electric.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr

Rad eu, dar nu e rasul meu. Nici macar eu nu ma vad bine peste 9 ani.
Am inteles, se pare ca am overreact, nimic nou pentru mine. Am nevoie de vacanta.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!




carmen, cand o sa am timp iti povestesc ce fac eu cu william ...pana atunci stringe pietrele sa dai dupa mine.

Mergi la inceput