Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Pe mine nu m-ar supara secretul ci faptul ca si-a permis sa treaca peste o conventie fara acordul meu. Nu el sta cu copilul si consider ca ar trebui sa aiba drepturi reduse ca doar eu stiu mai bine. Eu sunt prezenta zi de zi nu el. - e o strada pe care am parcurs-o si norocul meu ca am abandonat-o.

Exact!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Maine va veti trezi - la propriu - cu noua platforma.

Aveti grija cu parolele.

Cititi ce a scris ADMIN:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178192&nm=Desprecopii-30-aproape-gata

Caci daca se lanseaza maine noua platforma, ar fi frumos sa ne bem cafeluta pe noul ghetar. Mult mai interesant de privit aurora australa de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nmeata neata
facusem ditamai dizertatia, blocat computer din cauza de update-uri, ctrl+alt+del... minunatii.
deci sa vaz ce mai retin

Carmen, eu una nu as zice ca asta e o minciuna, e un secret frumos intre ei. deci as fi relaxata.

Denisa, bine ati revenit! abia astept sa imi spui cum v-a placut.

Viviana, ii sta tare bine nasp... dragutzicii cu parul lung. pupaturi de la noi!
io ca berbeaca pinguina zic ca-s inebunita dupa surprize. deci sunt mai altfel . si asa eram si cand eram pinguina mica mica.

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Salutare!!!!
Roxana vrei cozonaci ?


nu vreau tu femeie nimic... doamne. si asa ma chinui cu dieta, ca ttooooot calc prin strachini :((((
ia zi, gata cu bubele & cojile?
voi cum stati cu Riuna? tu si cu sefa adicatelea.

tzac tzac fug la treaba

sa avetio zi din aia buna buna buna de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Buna dimineata si de la mine ! Imi beau a doua cafea cu voi .

Am vazut poze absolut superbe . Poate ma motivez sa le descarc si eu .

Ce coincidenta , Glimmer , cu rucola ! Nu-ti face griji , ca e o planta tare "nesi" ;) dar buna rau in salate .

Viviana , asa-i cu berbecii . Vor sa stie si ce culoare va avea sapunul urmator

Michelle , am scris doar o fraza Esti foarte frumoasa si baiatul iti seamana .

Carmenbr , eu nu m-as supara avand in vedere contextul. Cred ca dorinta reciproca de a fi impreuna , tata si fiu , a creat situatia data.
Mai degraba , tie iti este teama ca termenul nu va fi cel stabilit .Nu merita sa te superi pentru atata lucru.

Eu ca o balanta veritabila ce mi-s , urasc schimbarile . Sper sa ma descurc in noua platforma . Cine va pune indicatoare catre noul ghetar ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Vor functiona in paralel cred pana cand fiecare sau ma rog marea majoritate a utilizatorilor vor reusi sa seteze particularitatile contului lor plus designul care este total diferit si conceptul este total diferit dar sunt foarte multe noutati si functionalitati si va deveni un DC mult mai personal(izabil).
Desigur vor fi si disfunctionalitati insa vor fi remediate pas cu pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Am intrat doar sa va salut !

Va las si un videoclip :



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna de dimineata!
Platforma noua e superba, dar dureaza putin sa te acomodezi. Nu vorbesc de disfunctionalitati, ci de multimea de elemente noi. Eu sunt mai conservator, asa...si spun asta ca sa-i explic Vivianei ca berbecii sar in sus de 10 coti cand sunt brusc in fata unei noutati. Stii cum sare o pisica speriata? Asa i-a facut inima copilului cand a vazut fotoliile N-o speria (bau la coltul holului), da-i timp sa proceseze informatiile, chiar daca nu este implicata. Berbecul ia decizii instantanee ceva de speriat, dar nu toate-s corecte, asa ca daca vrei o reactie pozitiva, da-i timp. Asta pentru ca n-are nici experienta si nu stapaneste foarte bine gestionarea unei probleme instant. Berbecul matur este valoros, dar cel tanar...are de invatat.
Acum pentru Carmen: situatia unui parinte absent este grea, nu trebuie sa-ti explic eu asta. Dar sa crezi ca faptul ca tu stai toata ziua cu el iti da puteri sporite, cred ca nu-i corecta. In scurtul timp petrecut impreuna, cei doi trebuie sa-si creeze o relatie doar a lor, fara implicarea ta. Asta in general vorbind. In particular, secretele sunt altceva decat inchiderea in sine de mai tarziu; daca le tratezi asa serios, atunci pot fi probleme; daca le tratezi lejer, mai ales ca vorbim de un secret inofensiv, atunci nu va influienta comportamentul de mai tarziu. Viviana a explicat foarte bine, nu cred ca mai trebuie sa insist.
Imi plac pozele voastre, va dezvaluie sufletul si felul de a fi. Bine, pe michelle o dezvaluie de tot, dar nu pot spune ca nu-mi place... (asta asa, pana sterge poza...).
Mai, ma chinui cu Tora sa ne amintim la ce e reclama aia cu "Sa nu afle mama"" si Sa nu afle tata. Voi stiti?
Rox, eu fac cozonacul lui ralu. Dar, cand o sa-ti treaca Rina, cred ca o sa te intreb si pe tine...am eu o banuiala ca ai si tu o reteta faina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu abia astept noua platforma. Cate ore mai sunt pana atunci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

La o masina parca ,Rufus :)

Lali , am uitat sa spun ca tare m-a amuzat povestea ta. :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Sunt tare curioasa de noua platforma. Si de ideea de grupuri, la fel. Ghetarul nostru se va schimba putin, cred.

carmaw, de maine nu mai ai net pana cand, soro? ca sa stim cand te asteptam inapoi !

viviana, frumoasa pariziana ta ! (pot sa-i spun asa de acum inainte ?)

Carmen, cred ca va e greu ca familie cu perioade asa de mari in care nu sunteti impreuna. Si mai cred ca lucrurile vor intra pe un alt fagas daca tati va fi mai mult cu voi in urmatoarea perioada. Eu mai am asa, in joaca secrete cu copilul meu, si tatal lui la fel, dar depinde sigur si de tonul cu care se vorbeste. Daca e ceva serios e una, daca e mai pe ton de gluma, e altceva. Dar as revizui si partea cu venirile sau nu ale tatalui. Adica adevarul cred ca poate fi dus de un copil de noua ani.

Michelle, randunico, frumoase poze, frumosi mai sunteti cu totii !

Andra, hai ca esti haioasa, cum doamne sa te asezi langa bomba... bine ca n-ai facut si un bum! asa, in gluma ca-i vedeai pe toti sarind !


Si cateva poze cu aer de copilarie :

Mergi la inceput