Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Adi2003, nu numai ca sunt superbe, mi-au umplut camera de un miros imbatator!

Mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Trece lebada pe ape
Intre trestii sa se culce -
Fie-ti ingerii aproape,
Somnul dulce!

Ce-i drept trestiile sunt din gradina Marie-Antoinette de la Versailles.
Si Lebada tot de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello dragi pinguini si rindunici...
cu intirziere, dar am aparut si eu pe ghetar.am fost deja voluntar la scoala, cumparaturi si la o plimbare cu Pepper .
la noi astazi parca sta sa ploua, dar weeekendul a fost superb , am gradinarit am mancat si am jucat remi in curte..a fost o placere sa stam afara.

alinta, iti doresc la multi ani si numai bine.

nu prea am evenimente de weekend, doar cateve:
-william mi-a spart cana de cafea din care beam in fiecare diminetza din 1999 (era un cadou de la o colega foarte draga)tare mult tzineam la cana asta, era "cana mea cu amintiri" si am carat-o peste tot pe unde am umblat.
-ieri am fost la biserica voluntar la grupa de bebei. nu-mi venea sa mai plec, ce dulci erau! iar m-au rascolit gindurile, dupa ce deja Rufus pusese paie pe foc si m-a intrebat cum de nu am mai multi copii.
-sambata am pus niste rosii si ardei iuti in ghivece- le crescusem din semninte...mare minune daca o sa maninc din ele!e pt prima data cand incerc.
-william s-a sculat de ieri cu usturime in git...tocamai acum, cand urmeaza testele de la stat cele mai importante din an.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si de la mine, poze cu Pepper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Viviana, Lali superbe pozele! ce calatorie frumoasa! exact ce as vrea si eu sa vizitez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si de la mine, eu is cam adormita,de..
Alinta-La multi ani sanatosi si fericiti!
Lai-welcome si sa va fie de bine!
Sefa-faine poze, Alex aduce clar cu mama ta f mult!
Vivi-faine pozele si experienta frumusetii tale, ma bucur pt experienta ei.
Toata lumea a pus poze asa frumoase incat nu mai am loc, le descarc acuma si le pun maine
Ne pregatim de tenis, eu sunt rupta cumva de somn, ieri pe avion nu am dormit deloc,vazut insa 3 filme si cand am ajusn acasa la nici 2h au venit niste priteni si practic m-am culcat la 10 seara care inseamna 3 dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

P&ANA, asteptam mesajul tau...imi pare rau cea te-ai razgindit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Sau tu il vrei pe Marius sa faca rezumate ca si asa, conform meseriei, le are cu compunerile ?


Conform carei meserii? [:D

Cum care, aia de ...mediator ...blink, blink (emoticon care face discret si insistent cu ochiul) ...stiu, stiu ...ma joc periculos cu focul

Asa crezi tu ca mediatorii sunt romancieri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Lali, eu cand am facut escala in Frankfurt, dupa ce am stat la o coada lunga cu bagaje de mana, cu copil obosit...m-au trimis la o alta coada...si mai lunga sa iau punga pt cosmetice. culmea ca erau toate cutiutze mici(2 rujuri, crema fatza, rimel...)...asa ca m-ai bine am preferat sa mi le ia.

o alta intimplare a fost cand am venit prima data din USA in Romania si sotul din greseala a avut in bagajul de mana o foarfeca; dar i-a gasit-o tocmai in Frantza. vedem cum dintr-o data cheama security, ii retzine pasaportul si il duce la un ghiseu separat. habar nu aveam de ce...incep sa-l ia la intrebari, cine e, unde se duce, ce face...abia dupa aia il intreaba ce intentii avea cu foarfeca...bietul de el, habar nu avea de foarfeca, eu ii impachetasem dar cum erau toate ale lui de tuns barba, barbierit ...intr-o punga neagra nu m-am uitat ce e in ea.
am fost gata, gata sa pierdem legatura cu Romania...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Viviana mersi mult de parerea ta.
Probabil ca sunt eu exagerata, dar mie mi se pare mic pentru secrete, cel putin inca ceva ani pana sa invete de secrete si mi se par periculoase secretele fata de parinti. Poate mai incolo le-oi intelege, dar acum cand eu incerc sa-i pun o baza de incredere in parinti, in faptul ca minciuna nu aduce nimic bun si ca doar daca spui adevarul mama/tata te pot ajuta, mie acum sa-l inveti sa se ascunda mi s-a parut total nepotrivit. Ei oricum or sa invete sa aiba secrete fata de parinti mai incolo, mi s-a parut ca iti cam tai craca singur de sub picioare ca parinte, daca tocmai tu il inveti ca e ok sa aiba secrete fata de tine. Cu atat mai mult cu cat nu era un secret pt mine. Mi s-a parut doar prea mic la varsta lui, nici 9 ani, de secrete fata de parinti. Poti avea secrete fata de prietenii tai, fata de vecini, dar nu fata de parinti. Cred ca traiesc sub frica amenintarii de droguri si gang-uri la care apeleaza copiii doar ca sa fie cool si sa apartina unui grup si de asta am reactionat asa.

Mergi la inceput