Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Sau tu il vrei pe Marius sa faca rezumate ca si asa, conform meseriei, le are cu compunerile ?


Conform carei meserii?

Cat despre rezumate nu am luat-o "sine qua" insa i-am spus sa dezvolte ideea uneori vin idei bune si neasteptate cand te astepti mai putin asa ca m-am invatat sa citesc idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Conform vanatorii de SQL servere...de aia le are cu compunerile....

Vede-l-as pe Fun.Thomas...stand noptile si facand rezumatul traznailor noastre....ca ....hm...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai vrea tu
Exista log-uri generate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da bre` as fi vrut,da` cum mi-ai omorat din fasa dorinta....ce s fac...astept inovatiile...si cu aplicatie pt.telefon,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Sau tu il vrei pe Marius sa faca rezumate ca si asa, conform meseriei, le are cu compunerile ?


Conform carei meserii? [:D

Cum care, aia de ...mediator ...blink, blink (emoticon care face discret si insistent cu ochiul) ...stiu, stiu ...ma joc periculos cu focul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Starlet spune:

Salut!
Am o mica problema....
Fiul meu este la o gradinita in mediu familial de 2 ani. Sunt 6 copii in total. Educatoarea este romanca si imi este o foarte buna prietena. Am fost foarte multumita pana acum. Dar...... mi sa oferit o alta oportunitate si am acceptat-o imediat. Tinand cont ca din septembrie fiul meu mai are decat un singur an de gradinita pana va incepe scoala(clasa pregatitoare).
Mau sunat zilele trecute de la o noua gradinita ca vor avea un loc liber incepand din septembrie. Astazi am vizitat-o si este super. Locatia, orarul, si mai ales activitatile speciale pentru copii (prematernelle)-asa se numeste aici, m-au facut sa accept imediat. Vreau ca inainte de a incepe scoala sa vorbeasca franceza corect.Saracutul de el are un advarat melanj in caputul lui. Eu si taicasu vorbim cu el in romana si franceza, sora-sa in franceza, educatoarea in romana si engleza. Dar... cand va incepe scoala trebuie sa stie franceza corect , lucru ce il vom obtine cu frecventarea noii gradinite.
La actuala gradinita unde este educatoare prietena mea , ea fiind romanca , vorbeste des in romana cu fiul meu si in engleza. Franceza nu prea stie corect.
Deci.... eu am fost fortata sa las sentimentele la o parte si sa aleg ce este mai bine pentru fiul meu. Acum va trebui sa o anunt pe prietena mea ca incepind cu septembrie va trebui sa-si gaseasca un alt copilas sa-l inlocuiasca pe fiul meu. Este greu. Sper sa inteleaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

va multumesc din suflet pentru urari , m-au uns la suflet!
ce sa mai zic, sunteti niste pinguini de milioane!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Sau tu il vrei pe Marius sa faca rezumate ca si asa, conform meseriei, le are cu compunerile ?


Conform carei meserii? [:D

.blink, blink (emoticon care face discret si insistent cu ochiul) ...stiu, stiu ...ma joc



Si io blink ,blink...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu va las niste poze de primavara din seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Carmen, nu e o minciuna nici o lipsa de comunicare e un secret ce va sta la baza unei relatii de incredere tata-fiu.

Un weekend/luna nu e o relatie. Sotul tau sare etape din dezvoltarea lui Eric. De cate ori vine acasa gaseste un alt Eric. Se adapteaza cu greu acestui nou Eric, asa cum si copilul sa adapteaza cu greu acestui "nou" tata. Spun "nou" pentru ca asa il vede baiatul tau care evolueaza, castiga noi deprinderi, cateva circumvolutiuni in plus si deci o alta formula de a judeca si suprapune lucrurile.


Secretul ii uneste. El era bucuros ca vine acasa si de aceea in ciuda celor stabilite impreuna a decis sa se lase dus de elan.

Acuma tu trebuie sa ai grija ca Eric sa nu se simta prost ca a "tradat" si poti sa-i spui ca ai uitat deja secretul ca l-ai asezat in sertarasul de secrete.

Eric cred ca este destul de mare incat voi sa-i spuneti exact cand vine si daca nu a venit de ce nu a venit. Cred ca s-ar simti confortabil fiind parte la asa ceva.

2. Va veni o vreme cand secretele tata-copil si mama-copil vor fi un must pentru dezvoltarea increderii, sentimentului de sprijin si de ce nu pentru linistea familiei.

Mergi la inceput