Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

A_alinta Multi ani frumosi si impliniti si de acum inainte
la mine inca mai e 14. 04 Asa ca nu am depasit termenul.

Felicit si eu campionul lui ralu si pe cel in devenire a lui Buflea. Mai vroiam sa le spun fetelor competitive ...usurel cu inimile ca mai aveti nevoie de ele si in ritmul asta se erodeaza. Buflea tu cand o mai tii in mana ai grija sa nu o strangi prea tare de emotii. Eu la chestii din Astea ma tin cu mana de gat sa nu ma trezesc cu ea ...inima ce altceva in gura ca mi e sa nu ma inec. Trebuie sa recunosc spasita ca nu o data mi a trecut prin cap ce se intampla daca lesin pe acolo in plina competitie ma fac de tot rahatu' ...io ca io da fimea ma reneaga daca ii fac una ca asta
Sa dau si starea vremii ca vad ca Michelle e ocupata cu cumparaturile
Cald dar vantos, Maine e avertizare de vant in SF .... sa isi lege astia barcile bine, sa nu umble zombi prin ocean. Bai iPad asta e de coma imi autocorectase barcile cu barfele bine ca am recitit . Comod ipad- dar nu stie limbi straine de exemplu romana.

Kat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@a_alinta - La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

la mine inca nu s-a terminat ziua, adica suntem inca in 14 . 04, ziua in care am implinit 44 de ani!



La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Neatza ! Va ofer o ceasca cu cafea.

La Multi Ani, sarbatoritilor si Felicitari castigatorilor !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor, domnilor, cetate4ni ai ghetarului, fie ei pinguini sau randunici.
a venit primavara, e oficial, nu ma vine frigul, iupi!

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
la mine inca nu s-a terminat ziua, adica suntem inca in 14 . 04, ziua in care am implinit 44 de ani!



Alina, la multi ani draga mea!! sa fii sanatoasa, iubita, fericita!!

Citat:
citat din mesajul lui adi2003
[br
La multi ani!


bag sama ca a fost un week end foarte aglomerat, toata lumea a fost activa. si asta tot semn de primavara e.
si mai e un semn, am vazut o gramada de doamne in jurul meu tunse (inclusiv subsemnata hihihi). ne reinnoim penajul

Viviana, sunt sigura ca don'soarei i-a prins minunat vacanta asta. da' si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

o hohooo, rost de party!

a_alinta, pai la 44 esti 4x4 domne' adica jeep, adica ceva impunator... nu gluma!
Nu mai imbatranest de acum, iti creste valoarea
La multi ani cu bucurii!


Pingunicii adunarea la

O saptamana minunata va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

A_alinta, LA MULTI ANI! Multi si buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, da, pinguinii+randunicii = pingunicii. buna definitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata tuturor!
Am sa incep cu La multi ani Alinei, ma bucur de o gasca asa mare de berbeci.
Tot drumul pana la servici am urzit planuri de we, altele decat am facut in zilele astea care au trecut. Mi-e somn, sunt obosit, ciufut...asa nu mai merge. Treaba, piata, mancare...La fel si Tora, asta-i treaba? Nu-i.
Acum cozonacul. Am cateva intrebari pentru ralu.
Faina de la Boromir...ce tip? Aia 000?
Spune-mi daca conteaza: ce lapte (grasimea), ce ulei (nu rade de mine...).
Maiaua doar drojdie+faina+ lapte? Adica fara zahar?
Deci: daca imi ies doi cozonaci, impart coca in doua si fiecare jumatate in trei, pentru trei cosite, pe care le fac lungi cat tava si le umplu individual. Le impletesc si le pun in tava.
Eu am mostenit tavile de la mama...dar sunt mai multe dimensiuni. Cat e tava ta de lunga?
Mi se pare tare interesant asta cu cositele impletite.
Viviana, faina experienta fetei. Buna si pentru voi, de altfel. Incepe. Incepe desprinderea de cordon. Se prefigureaza momentul in care constatati ca se cara. Altcineva o va astepta la aeroport, altcineva va primi raportul complet. Voi, pe la gard, printre uluci.... Dar e ceva in firea lucrurilor.
Pogaci...am uitat sa va spun, au iesit bune. Sunt foarte gustoase. Kari are dreptate...cred ca merge si cu branza. De ce n-ar merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mada minotaur zici?! Te inseli,pana sa ma marit mama nu ma primea in bucatarie,dupa, am invatat sa gatesc,dupa ce mi-am otravit sotul de cateva ori, evident,bine ca a supravietuit amaratul,dar cred ca asta i se datoreaza si soacrei ca l-a antrenat sa reziste mancarurilor proaste

Rufus

-Boromir 000 da
-ulei (oricare ,eu cumpar din Lidl ca e 27lei-5l)
-lapte tot din Lidl din cel slab ca Edy bea baxul la 5 zile,deci nu conteaza
-maiaua fix asa o fac,fara zahar
-tavi si eu tot de la mama le am mostenire ,le masor acum 31cm lungime cu 13 cm latime si 7cm inaltime
P.S. n-am ras de tine,ba chiar ieri povesteam cu niste prieteni ca te-ai laudat Torei ca faci cozonaci cu mine,prietenii venisera sa facem clatite,pe langa asta am facut si pizza si o prajitura cu capsuni si 2 checuri

Viviana bine ca ti s-a intors sufletul acasa .
Mda Rufus a rasucit cutitul in rana,cam asa e ,cum spune el,si-i al naibii de greu(cel putin pt mine) sa-mi tin firea,sa-mi musc buzele si sa ma comport ca un om rezonabil si nu ca o leoaica careia i s-a furat puiul.

Katy
usor de spus greu de facut .


Mergi la inceput