Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Iulia tinem pumnii sa ai o nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Fetelor, nici nu stiti cat de mult m-ati ajutat, cel putin psihic m-am mai linistit. O sa incerc cu sab-simplex, sau bonisan, sa vedem daca dormim mai bine. Va multumesc mult.
Voiam sa va intreb daca voi mancati fructe si legume, cele care alaptati, pt ca eu mi-am facut o sumedenie de remuscari ca din cauza mea copilul are colici.
Eu nu am pe nimeni langa mine, decat pe sot si pe soacra mea, care nu l-a avut decat pe sotul meu si nici nu mai tine minte de acum 30 de ani. Uneori as suna pe cineva, as chema sa ma ajute, dar...mama e departe, surori, cumntate n-am, cele mai multe dintre prietenile mele se chinuie sa aiba copiii, deci...n-am la cine sa apelez.
Multumesc mult si voi mai reveni cu intrebari :)

36+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ramona,deranjatul la burtica poate fi un semn ca se apropie nasterea ,dar poate sa fie si coincidenta.Eu zic sa mai stea buburuz micut macar 1 saptamana la caldurica .Daca totusi vrea sa iasa la lumina, iti tin pumnii sa ai o nastere usoara
Si niste motate de incurajare






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Violeta, incearca sa mananci fructele si legumele preparate termic.Am citit intr-un articol ca putem manca maxim 3 fructe creude pe zi.Eu mananc din cand in cand cate un mar si in rest numai compot.
Ma bucur ca te simti mai bine,curaj peste vre-o 2 luni o sa treaca si perioada asta mai greuta.

Anka ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Multumesc, Mara, esti o draguta. La mere ma gandeam si eu, desi in sarcina am mancat foarte multe portocale, dar parca nu as incerca. Vedem ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Violeta cu fructele e riscant - mai bine macar pana pe la 3 luni incearca sa mananci numai din compot. eu cat am alaptat am ras vreo 6 conserve de ananas - Doamne ce bun e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Ramonik - eu cand am intrat in travaliu am avut reprize de "golirea matelor" de vreo 5 ori cam cu 12 ore inainte de contractiile de nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Fetelor , voi ce mai gatiti?...pe mine de asta ma apuca depresia ...bebe poate sa ma trezeasca de 7 ori pe noapte, n-am nici pe naiba dar gatitul ....ma lasa nervii. Nu mai am idei de mancare care sa tina 2 zile - nu mai mult ca nici mie nu-mi place sa stea mancarea in frigider. Fata vrea numai cartofi prajiti si tampenii de genul asta iar sotul meu desi nu este pretentios deloc la mancare nu rezista mai mult de 2 zile fara mancare gatita.
In alta ordine de idei: Julia..ameninta cu datul in judecata . adica cum sa stai in travaliu cu criza de astm?...nu sunt normali astia in Franta- stiu din experienta unei prietene care nu avea dilatatie deloc dupa 2 doze de occitocina si 12 ore de travaliu si vroiau sa-i faca dilatatie manuala - bineinteles fara anestezie si cand a inceput sotul ei sa tipe la dr si sa ameninte cu datul in judecata in 1/2 de ora era cezariana facuta.
Scoatem motatele:
Hai Julie
Ramonik - stai in pat , nu te mai enerva, ar fi bine daca bebe ar mai sta macar 1 saptamana in burtik! ( si daca vrei da un beep, vin la Bucuresti si tii aranjez pe vecini - am o bata de baseball - o minunatie!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Alina, noi suntem pe meniu de primavara - ciorba de loboda, piure de spanac, stevie, pui cu legume si smantana. Mai fac fasole verde (de-aia congelata), orez cu legume, sarmalute in stevie. Si mie parca mi-a pierit inspiratia, inainte mancam si supa de linte, mancare de naut... acum nu stiu daca sa am curaj deocamdata. Ceea ce am observat pana acum e ca orice as manca, bebe tot are colici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Anca,pentru oprirea lactatiei ia dostinex dupa ce te mulgi,scrie pe prospect cum sa-l iei.
Ramonika,si la mine travaliu a inceput cu scaun mai moale dar nu e general valabil.Pe mine au inceput sa ma doara oasele bazinului cu ceva zile inainte de am zis ca ma rup in doua si am simtit ca se apropie :)



Mergi la inceput