Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Felicitari Ruxulici!

Arianna, la fel era si Tudor in primele 2- 3 sapt, statea treaz de la 1 la 5 in fiecare noapte la tzitzi. Acum s-a linistit si doarme dela 10:30 la 3, 3:30-6, 6:30-8:30. As spune sa mai astepti cu ceaiul, cred ca Adelina e prea mica si vrea doar laptic si sa te simta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Pisica, multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna si in atatea ore nu mai atipeste deloc?Si Mara face asa dar m-am prins eu ce tre sa fac,ca tunci cand atipeste o pun in patut, se trezeste dupa 1-2min, o luam de la capat de 2-3 ori si pana la urma nu mai protesteaza si in felul asta stam treze noaptea maxim 1ora 1 ora jumate intre mese deci mai apuc si eu cate o atipeala, dar oricum sunt cheauna, incerc sa nu ma gandesc ca sa nu ma rapuna oboseala.

Si am mai primit si o veste buna de la sotul meu, cum ca de saptamana viitoare va fi plecat cate 2 saptamani cu serviciulexact ce-mi lipsea.Bine eu sunt obisnuita sa fie plecat cu zilele si stiu ca de primavara pana toamna chiar cu saptamana dar 2 saptamani la rand...asta chiar mi-a pus capac.Faza e ca noi suntem cu casa in constructie si nu ne putem lipsi deocamdata de venitul lui destul de mare,dar l-am anuntat ca de la anul clar nu ma intereseaza poate sa lucreze ce-o vrea elnumai sa fie langa noi in fiecare zi ca de 5 ani mi-a ajuns.Deci sunt o fericitasau in pragul depresiei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna si Mara scotea tot felul de sunete cand dormea, ziceai ca necheaza, se screme , fornaie,ziceai ca-i un tractorist intors beat de la carciuma nu bbelusa dar acum s-a mai domolit,rar mai se manifestaoricum ma obisnuisem cu stilul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ruxulic, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Iulia, ai descris perfect, eu nu gaseam cuvintele fix asa face a mea. Si cateodata cand o pun la san zici ca-i un catelus din ala caruia ii dai un os si te maraie cand te apropii Scot astia mici niste sunete de te termina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

noi azi am mers la ANAF sa-mi iau adeverintele de venit si bebe s-a comportat minunat in marsupiu: a dormit ca un print.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra, a dormit piticul cu nasucul la soare
Se pare ca eu am scapat de o gramada de acte, singurul act care-mi trebuie este adeverinta cu stagiul de cotizare sot +sotie , in rest de la servici decizia de suspendare a contractului individual de munca, Anexa I si Anexa II si copii dupa acte(certificate, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Cosmi, Ruxulic felicitari, sa va traiasca bbii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata!

Mara - poop...stiu cum e cu plecarile soatei...al meu nu e cu saptamanile, dar 3-4 zile pe sapt e plecat...are o pauza in iulie si iarna in ianuarie...da si atunci se gaseste cate ceva...tre sa ne descurcam cumva!...io's singurica cu ei pana maine :D

arianna - te cred ca esti la capatul rabdarii...asa facea si al meu daca incercam sa il pun in patut dupa papa...ii stricam cuibul...acu il culc langa mine, doar ca ma dau putin mai departe de el ca sa nu il strivesc si doarme mai bine...si noi avem treziri cu parturi si sunete de tot felul la 2 sau 3, apoi la 5, apoi la 7 sau 8...si apoi un somn bun dar nu in fiecare zi. cateodata si mai multe treziri.

ma duc si io pe picassa sa vad puiuti si sa incarc o poza doua cu noi

poop

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput