Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic,aadina!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Duminica, la ora 10.15 s-a nascut pritesica mea, Sofia Maria, o grasunica de 3450 g, frumoasa foc, si cuminte (deocamdata).
Ieri am venit acasa, suntem in perioada de acomodare.

Mai revin si cu alte amanunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele, voi cum stati cu lohiile?Mie imi trecuse cam la 2 saptamani iar apoi ocazional un pic de sangerare rozalie spre rosu dar nu cantitativ atat cat se ia pe hartia igienica sau pateaza putin absorbantul zilnic.De ieri am inceput sa fac ceva exercitii fizice si de dimineata din nou sangerare putin mai abundenta.
Voi cum sunteti,ati observat vre-o schimbare in caz de efort?
Eu saptamana viitoare ma duc la control.

De chilogramele luate in sarcina am scapat si eu dar am restante mari adica vreo 15 kg,de aceea am inceput sa fac exercitii ,nu mai mananc paine si nimic prajit,alt regim nu imi permit ca trebuie laptic la pitic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Aadina, felicitari mamico!
Sofia Maria, bine ai venit!!!!!!!!

Sa fiti sanatoase , si mult laptic pentru printesa
Ai nascut normal sau cezariana?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna! Mii de scuze ca nu am mai intrat. Am vazut ca vorbeati de colici, la noi sunetul de feon face minuni, il linisteste pe bebe. In rest am incercat tot felul de picaturi. Acum suntem pe Colief si e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Ramonika, vorbeste si cu doctorul sa nu fie contractii. Io simteam doar un junghi, foarte puternic, constant, sub burta, in partea dreapta. Nici vorba de senzatia de contractie si burta intarita. Si uite ca de fapt aveam contractii si am nascut in ziua respectiva...

Bibuga, imi pare tare rau de pierderea ta. Nici nu pot sa imi imaginez prin ce treci, cu toate ca am 3 sarcini oprite in evolutie, la mine au fost pierdute devreme si desi am suferit enorm, nu se compara cu pierderea ta...

Iulia, mi-au dat lacrimile cand am citit de soacra ta. Din fericire am si eu o soacra foarte de treaba, care ma iubeste foarte mult, dar a ta, e chiar o persoana speciala. Dzeu sa o ajute si sa apuce sa isi vada nepotica

Eu sunt cheauna de somn... Ai mei au avut colici azi noapte, amandoi si nu chiar in acelasi timp. Pana acum avea doar Lara, dar azi noapte a facut si Albert o criza. Lara oricum trebuie tinuta la eructat 40 minute dupa fiecare masa, pt ca vomita. Nu termin bine cu unul, ca incepe celalt. Se mai intampla si sa urle amandoi odata si sa nu stii de care sa te ocupi mai repede. Lara e mai "isterica", ea cand tipa se aude din strada. Albert in schimb nu e asa isteric, dar ti se rupe sufetul cand il vezi ca efectiv se ineaca de plans cand il doare ceva... Altfel, el e tare cumintel, dragul de el, nu plange fara motiv. De multe ori sta in patut si se uita la manute si nu doarme dar nici nu plange ca nu e tinut in brate. Daca nu are deloc somn, incepe sa se miorlaie, ca se plictiseste si il iau cu mine unde sunt si e totul perfect.

Sunt tare dragalasi, mor de dragul lor...

Pt fetele carora li se pare greu cu un bebe: ganditi-va cum e cu 2... Eu ma gandesc cum o fi cu 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Adina, felicitari! Sa-ti traiasca printesa si sa fiti sanatoase amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara-i, si eu cand fac efort observ ca e mai abundenta sangerarea, altfel nu mai curge decat foarte putin. Si am facut si o lohiocultura, atunci cand am avut febra, dar a iesit ok. Si eu mai am kg de dat jos, vreo 11 din cele 28 cat am luat in sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminuta bine ai venit acasa!
Adina felicitarie ! Sa cresteti mari si laptic mult!
Tusferi ce draguti! Doamne ce minuni!Cum te descurci ? Te ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Aruam ce-i mai face buricul lui bebe? Tudor are 4,700 acum, can putin, in schimb e inaltut, aproape nu-i mai vin hainutele de 0_3 luni. Noi la buric am folosit betadina si baneocin.
La mine este inca problema cu lapticul, cu tot efortul si toata straduinta nu obtain mai mult de 30 din ambii sani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Tusferi, sa stii ca m-am gandit de multe ori cum ar fi fost sa se prinda 2 embrioni si sa fi avut gemeni acum... Teodora e destul de cumintica, are si ea 2-3 reprize de plans de colici pe zi, dar daca erau doi care sa faca chestia asta pe rand sau deodata... cred ca imi ieseau peri albi Sper ca ai ajutor...


Mergi la inceput