LMA!Ghiocei de martie-aprilie2009!***460***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Curea, felicitari!!! Cum o sa-l cheme pe baietel?

Floric esti tare, tare draguta

Eu am fost ieri la gradinita si am luat parte la activitatile lui David, am stat pana la pranz. A fost interesant, imi place cum se ocupa de ei. Legat de copii, am observat ca atunci cand vine vorba de joaca se impart in 2 grupe de obicei, fetele si baietii. M-a surprins la fii-miu ca migra ba la un grup ba la altul. Imi place ca este f atent cu fetele si ele il plac pe el. Le magaie, le ia in brate, le pupa :) Cand mergeau spre sala de mese i-a spus fetitei pe care o tinea de mana "te iubesc" si ea i-a raspuns foarte natural "si eu te iubesc". Se pare ca nu-i pentru prima data



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

La multi ani, cu intarziere, David!

La multi ani, in avans, Kathy Gaza mica!

Frumoase pozele lui David

Noi l-am sarbatori pe Ianis tot in week-end, cand am avut oaspeti de seama pe fratele meu cu sotia si baietelul de 2,5 ani si am mai invitat prieteni de aici. A fost dragut cum a exclamat Ianis cand a vazut tortul cu Fulger McQueen Ce credeti ca face acum? Se uita la Fulger McQueen, se agatase in magazin de un blue-ray si nu fusese chip pana nu l-am cumparat. A primit de ziua lui o motocicleta din aceea fare pedale, toata ziua se da cu ea

Si la noi a fost o saptamana de vara, a fost chiar frumos, in sfarsit au inflorit copacii si a inverzit iarba si in Germania Va spusesem eu ca in Italia cand am fost de Pastele catolic, era primavara, soare si iarba verde, imediat cum am intrat in Austria frig si zapada (brrrr!).


Multumim tuturor care ne-au urat de ziua noastra pe 4 aprilie! Cand am incercat sa va scriu, a picat netul

A fost o perioada fumoasa, a fost maica-mea la noi, am fost in Italia, a fost frate-miu cu familia la noi, iarasi am colindat foarte mult, a fost o saptamana de harmalaie cu copiii in casa, ma mir ca n-au venit vecinii

Saptamana viitoare ne mutam la Frankfurt! Abia astept o noua primavara - un nou inceput Deja am achizitionat astazi vopsea si decoratiuni pentru camera lui Ianis in noua locuinta


Anca, si eu iau vitamine, de la Centrum "Pentru Ea", sunt bune. A luat si Ianis prin iarna Centrum "Pentru Juniori de la 4 ani" .


Floric, nu cred ca se intampla ceva daca i-ai dat toata doza zilnica dintr-o data lui Rarisel, doar e vit.C, nu e medicament... Oricum, din moment ce nu a vomitat si nu l-a durut burtica, inseamna ca n-a fost asa rau


Silvi, noi am fost confruntati cu tema mortii acum un an, cand a murit bunica mea, de a trebuit sa strabat de urgenta 2300 Km pana in Moldova la inmormantare. Ianis stie ca atunci cand mori, nu mai esti cu mami si tati, te duci la Doamne-Doamne, dar nu cred ca realizeaza ca e ireversibil.


Ne-ar fi placut si noua sa venim la intalneala la sfarsitul lui mai, insa nu cred ca se poate, abia am obtinut concediu pentru la vara, cand vom veni in Romania...



Ne sinteti tare dragi! Va pupam pe toate si ghioceii din dotare!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Mi-e o pofta de inghetata, mi-am trimis barbatu, e aici peste drum de noi cea mai buna Gelateria italiana din oras.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neataaaa !!

Cafea cine mai doreste ?

Olga, cuceritor de mic David !! ma bucur ca ai participat al activitatile lor de la gradinita, la anu' am zis ca imi voi lua liber si eu macar 1 zi in ''saptamana altfel'' si voi merge la gradinita, anul asta s-a nimerit intr-o perioada ultra aglomerata

A props de preferintele copiilor, sambata la locul de joaca a venit o fetiota cam de 6 ani al Ada si a intrebat-o timid : vrei sa fii prietena mea ? la care Ada i-a raspuns scurt : nu
Apoi fetita s-a tot invartit in jurul ei dar nici nu a bagat-o in seama, sunt convinsa insa ca daca nu o intreba nimic si nu insista accepta sa fie prietene
La locul de joaca se joaca cu toti copiii, am vazut insa ca nu ii place sa fie in preajma celor prea galagiosi, saptamana trecuta era un baietel care le fugarea si urla de-a dreptul dupa ele asa ca a trebuit sa plecam de acolo




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ela, ma bucur pt voi si succes in noul oras !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Dragi mamici,

Va asteptam pe noua platforma desprecopii, in grupul Ghiocei de martie-aprilie 2009 aici http://comunitate.desprecopii.com/group/26/ghiocei-de-martie-aprilie-2009

Vorbiti si va hotarati cine vrea sa devina group owner, cine vrea sa gestioneze grupul si astept PM-ul sau mail-ul vostru la andraf@desprecopii.com

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

mie nu-mi recunoaste userul... nu au fost transferati userii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

nici mie nu-mi recunoaste user-ul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara,

Ce mai faceti fetelor?

La multi ani cu intarziere tuturor ghioceilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

eu am reusit sa ma conectez cerand resetarea parolei. in prealabil m-am delogat aici.



Mergi la inceput