Abdomen Extraplat (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Mersi Caro! Merisoare :)

Da, cu Ana/Ann s-ar putea sa mearga.

Am o prietena rusoaica maritata cu un american si au 3 fete - Anya, Alyssa si Katya - ca sa mearga in ambele limbi. Ann, Alyssa, and Kate.

A, iarasi beau multa cafea - cam 5/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

5 cafele pe zi??? GIZAS!
N-ai palpitatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Nu, cred ca cel mai mult am baut vreo 7, fara sa am nici o problema. Si noaptea adorm. De obicei le dorm pana in ora 3 dupa-amiaza, dupa asta nu mai beau decat in cazuri exceptionale in care trebuie sa muncesc pana extrem de tarziu, sau daca ma duc la vreo petrecere.

Din fericire, nu pun zahar - cred ca ar fi de rau :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Da, ciudat, ai dreptate totusi. Multa lumea are probleme. Si sunt si micuta - 1,64, si acum sa zic 52-53 kg. Alta data mai putin deci si mai multa cafea/kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

multa rau cafeaua, sau poate e de aia mai lunga americana nu cum obisnuim la romanika sa o facem, fiarta la ibric :)
In drum spre sala, am de munca ca un caine dar io sunt natia care la stres si oboseala mananc, trebuie sa ies din starea asta asa ca ma duc sa-mi ard caloriile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Da, asa sunt si eu Marina. La oboseala mananc, dar din pacate nici energie de sala nu am.

Cu cafeaua, da, e clar mai slaba decat la ibric. Dar si in Ro beau cam 3-4 cand nu dorm, deci ar fi tot echivalentul a 5-6 americane sa zic :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, si eu mananc de stres. Ma uit la unii oameni din jur, slabesc ca niste ogari la stres, eu rod continuu, de nici nu-mi dau seama ce si cat...
Bine macar ca ti-ai gasit o sala faina.

Eu azi merg la Pilates. Am fost si luni, dar nu fac nimic ce mi se pare prea greu pt spate. Si ma concentrez sa fac yoga for the lower back in fiecare zi, sa speram ca aduce beneficii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Caro, poate ar trebui sa mergi la un dr cu spatele sa vezi daca nu ai nici o problema medicala. Eu am aceiasi problema dar port o discopatie de ani multi. Stiu ce exercitii sa evit si in general am observat ca sportul imi diminueaza frecventa si intensitatea durerilor. Daca nu fac sport timp mai indelungat ma dau jos din pat in 4 labe.

In alta ordine de idei ieri am fost sportiva, o ora de pump (brate, picioare abdomene) si 30 min de alergat acasa.
Plus nimic mancat dupa 6 seara ceea ce a constituit o mare victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, eu am scolioza dubla discreta cica. Fara sport sunt si eu terminata. Am nevoie sa am muschii abdominali si ai spatelui antrenati ca sa-mi sustina coloana, altfel mor de durere. Dar de data asta parca e altfel.

Mi-am corectat pozitia in scaunul de la birou (mi-am pus o pernuta la spate si nu mai stau picior peste picior deloc) si e mult mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aku ne mai loveste si discretia si varsta

Despre varsta....in timp ce alergam aseara cascam okii pe la TV si e o emisiune numita Fashion Police pe nu stiu ce canal. La un moment dat ii comentau tinuta lui Sheryl Crow si pana la urma au ajuns la concluzia ca ce mai conteaza tinuta cand arata asa fucking good la 51 de ani. Am google -it-o si eu (cum naiba se scrie asta) si am ramas cu gura cascata.


Mergi la inceput