Abdomen Extraplat (60)

Abdomen Extraplat (60) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Capitol nou, ladies! De primavara.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adevarul e ca mi-am gasit in sfarsit sala pe gustul meu, ce sa ii faci daca sunt pretentioasa? Pentru mine sportul in fortza e si un bun destresant....daca am timp sa ma gandesc la lista de rezolvat m-am pierdut pe drum cu sportul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

Ioachim, pe cand faceam eu yoga pt gravide instructoarea ne-a "prezentat" o mostra de yoga nidra, adica am facut impreuna cu ea un astfel de exercitiu. Pe mine m-a relaxat fenomenal!

Depinde insa si de persoana. Daca esti genul agitat, care nu se relaxeaza usor, s-ar putea sa nu iti placa. Citeste pe wikipedia, acolo se explica mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Panseluta - mersi, am citit si pe wikipedia + cateva alte site-uri si voi cauta un studio unde se practica. Macar sa ma duc sa incerc de cateva ori.

Se simt efectele imediat, in timpul sesiunii sau trebuie sa ma tin de treaba o vreme? :)

...se numeste, ia o pauzatii-s posmegii? Cum se scrie, valeu, uit romana :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

"mu.ietzi is posmagii"... setarile nu te lasa sa scrii cuvintul rusinos

eu m-am delectat in seara asta cu salata de varza murata cu ulei de masline si piper
am gasit aici la magazin, varza exact ca aia romaneasca la butoi. sooooo good!!!

yep! cel mai bun destresant e sportul in forta! de aia imi place BCombat imi imaginez ca dau la gioale si la falcile inamicului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

E ideala varza aia acra pt flora intestinala. Ideala! Si mai e si buna rau de tot. Cu ce ai mancat salata de varza? Mie-mi place sa pun si nuci in ea.

Aseara n-am ajuns la sala si am facut acasa yoga pt lower back si apoi Pilates, a fost f bine asa, mai ales ca-s si la CM si nu prea aveam chef de sala in situatia asta. Iar am constatat ca daca ma tin de sport constant, nu ma mai umflu la CM: nici de apa, nici nu ma balonez la burta. Pt a avea insa acest efect, am nevoie de sport constant (4-6 ori/saptamana, chiar si numai 20 min de Pilates advanced in unele din zilelea astea) cam 2 luni. Deci functioneaza. PMS-ul (sau mai degraba MS-ul in cazul meu) poate fi combatut cu sport!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

varza o maninc si goala, cu ulei de masline si piper - aseara am mincat citeva linguri de hummus la ea si atit ca era tirziu.
da, stiu ca face bine la stomac, de aia o si maninc.

azi la noi a nins mai toata ziua
care prrimavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Trimitem noi de aici primavara! ca maine noi mergem la plaja

Eu nu am facut mai nimic :(( Sunt singura cu fetele,cu cladirile si mi este f greu sa gasesc timp de exercitii dar de marti sunt iar pe baricade.

Super Marina!

Am aici o prietena ce pune varza la murat,o sa incerc sa pun si eu ca i tare buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu doar exersez cu bicicleta pe strazile in panta la busteni, mai mult la deal, ca la vale inca mi-e frica:D, si simt ceva febra musculara seara, deci ceva ceva se lucraza.

sunt biciclista incepatoare :))
am lucrat mult in perioada asta si sport stiintific n-am mai facut.
dau jos in continuare cam un kg pe luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Na,ca ce v am zis ca de marti incep azi am ajuns in parc cu o prietena la o clasa de gym!!! A fost suuuper, soare, aerul crispy, cu o antrenoare ce arata trasnet!
O sa fie clasa asta de luni pana vineri fara nici un fel de plata. Nu mi vine sa cred. Si apoi cu premii pentru cei cuminti care scad cifrele.

Ne a zis tipa de Tonalin CLA! Allure stii ceva de asta?mi am cumparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

A venit si la noi primavara. Intr-adevar ca devii mai optimist. Fetelor din Canada, mai aveti un pic de asteptat. :)

Sabina, si noi suntem mari biciclisti. Astazi a fost prima zi in care baiatul si sotul au iesit cu bicicletele, suntem asa de fericiti ca au facut acces direct la trail din cartierul nostru si nu trebuie sa mai punem bicicletele pe masina pana acolo( nu stiu cum e in romana "trail" - e o zona amenajata prin padure pt biciclete si pietoni, asa cum era la Baneasa in Bucuresti).

Singurul meu sport e mersul pe jos zilele astea si de obicei mananc destul de "curat". Astazi o sa fac o placinta cu pranza, nu cu foarte mult zahar. :) Am cumparat o cutie mare de branza dulce si nu vreau s-o lasa se strice in frigider.

Sa aveti un weekend frumos si relaxant!

Mergi la inceput