DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Eu n-am calcat stramb azi: dimineata ceva fructe si apoi numai legume crude, ma mir ca am reusit. Pentru mine ziua asta de vitamine e cea mai grea, parca se digera instantaneu tot ce mananc si mi-e foame in continuu.
Maine: somon cu broccoli la pranz si somon afumat cu rucola seara.
Buflea deci clar mananci sushi maine... atunci eu zic sa mananci la pranz proteine si seara sushi iar sambata sa tii ziua de amidon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paff
Plus ca ziceai ca iti e pofta de oua..si cum nu aveai cum sa amesteci oua cu carne sambata,maine manaci oua si suhi si sambata gratar si duminica te duci inainte cu amidon.


aaaa ... pai pot asa ? Mie nu imi este clar ce e mai rau in dieta asta, sa amesteci amidoanele cu proteinele sau sa nu pastrezi ordinea zilelor ?

Solutia ta imi convinde de minune ...sa mananc la pranz ou si seara sushiii - puahhhh heaven, heaven ...asta daca ajung pana maine caci mi-e foame, foame, foame ... grea ziua de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Pai teoretic nu e bine sa schimbam zilele,sa le dublam dar am spus si ieri.Daca nu avem ce face..asta nu inseamna ca e ok sa facem asta in fiecare saptamana.
Normla ca ar fi cel mai ok sa manaci sambata amidon dar cum ai pomenit de gratarul din curte,ma gandeam ca sigur o sa iti fie greu sa rezisti.
Mi s-a mai intamplat in vara sa imi aranjez putin zilele in ideea ca ieseam la gratar cu prietenii si nici nu aveam chef sa le spun ca tin dieta si nici nu vroiam sa manac altceva.
Acum tu fa cum crezi..daca crezi ca poti rezista sambata sa manaci cartofi e ok,daca nu,manaca proteine si duminica cartofi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!
Eu m-am incurcat in reguli, vroiam sa fac azi niste legume la tigaie, dar sunt pe-acolo si pastai si cred ca si mazare. Deci nu e bun! Sau pastaile merg?! Cred ca azi le aleg :))
Sa va zic ca-n weekend (adica incepand cu ziua de azi) am musafiri, prieteni dragi care stiu ca gatesc bine si sa va mai spun ca marti e ziua sotului meu, deci adunarea din weekend e cu motiv?! Nu stiu nici ce sa le dau sa manance, nici ce mananc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Neata fetele..
La mine ziua de ieri a fost de nota 10 .... nu am calcat stramb ...
Am rezistat, dar am bagat la fructe ... tone

Si ca sa ma laud aseara am pedalat ... 5 minute ... 1 km ...-45calorii
Sunt bune si 5 minute ...
Azi bag 10 minute ...
maine 15 ...

Insa cred ca s-a cam blocat ... are 8 trepte de viteza si prima treapata (teoretic cea mai usoara) ... este la fel de grea ca 8 ...

I-am spus sotului sa o demonteze sa o unga .. sa mearga mai usor ...
Ma omoara ...

madam Buflea - esti senzationala


Sa-i spui mamei tale sa nu te mai trimita la cumparaturi ...
ca scapi de sub control ...

Sotul meu are o vorba .. cand mergem la cumparaturi trebuie sa mancam inainte ... caci daca ne ducem nemancati facem prapad ... cumparam toate prostiile..
CAnd suntem ghiftuiti ... nu mai poftim la orice ...

....
Azi o zi super ok ....
dimi ... fructe .. fructe ...

pranz ... salata verde+rosii+ castraveti+masline+ridichi+ branzica+ulei masline + 1 iaurtel si un gratar de porc .....

seara - iaurtel

...maine nu stiu ce sa fac ... am de onorat o ieseala la o onomastica ... sper sa nu fac prapad ...

Parca data trecuta cand am tinut ... se putea inlocui zilele de amidon, carbo sau vit cu proteine ....

Mai citesc in carte ...

Paff

si eu cand am tinut prima data .. am tinut tot cu fete eici pe forum ... ulterior am mai incercat sa tin si nu am reusit singura ..
De aceea am deschis topicul .. caci poate de rusine tin

.. si vad ca merge ...
... si eu ma simt mai bine .. tb sa dau inca o gaura la curea ...
sunt pe drumul cel bun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Elly, nu cred ca e bine si iaurt si carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_me

Neata fetele..
La mine ziua de ieri a fost de nota 10 .... nu am calcat stramb ...
Am rezistat, dar am bagat la fructe ... tone

Si ca sa ma laud aseara am pedalat ... 5 minute ... 1 km ...-45calorii
Sunt bune si 5 minute ...
Azi bag 10 minute ...
maine 15 ...

Insa cred ca s-a cam blocat ... are 8 trepte de viteza si prima treapata (teoretic cea mai usoara) ... este la fel de grea ca 8 ...

I-am spus sotului sa o demonteze sa o unga .. sa mearga mai usor ...
Ma omoara ...

madam Buflea - esti senzationala


Sa-i spui mamei tale sa nu te mai trimita la cumparaturi ...
ca scapi de sub control ...

Sotul meu are o vorba .. cand mergem la cumparaturi trebuie sa mancam inainte ... caci daca ne ducem nemancati facem prapad ... cumparam toate prostiile..
CAnd suntem ghiftuiti ... nu mai poftim la orice ...

....
Azi o zi super ok ....
dimi ... fructe .. fructe ...

pranz ... salata verde+rosii+ castraveti+masline+ridichi+ branzica+ulei masline + 1 iaurtel si un gratar de porc .....

seara - iaurtel

...maine nu stiu ce sa fac ... am de onorat o ieseala la o onomastica ... sper sa nu fac prapad ...

Parca data trecuta cand am tinut ... se putea inlocui zilele de amidon, carbo sau vit cu proteine ....

Mai citesc in carte ...

Paff

si eu cand am tinut prima data .. am tinut tot cu fete eici pe forum ... ulterior am mai incercat sa tin si nu am reusit singura ..
De aceea am deschis topicul .. caci poate de rusine tin

.. si vad ca merge ...
... si eu ma simt mai bine .. tb sa dau inca o gaura la curea ...
sunt pe drumul cel bun ...




Pe mine ma enerveaza foooarte rau astia care"trebuie sa isi mai dea gauri la curea". Da stii cum ? Imi vine sa ...le dau un hamburger ca premiu!
O sa imi cumpar curele mari sa am si eu satisfactia ca mai dau cate o gaura, la curea bineinteles?
Felicitari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Elly felicitari pentru cele 5 min de bicicleta spor la mai multe!
Serialbastre cred ca pastaile nu merg, sunt pentru ziua de amidon!
offf mai vroiam sa spun ceva si am uitat

ieri am facut o ciorbita de vacuta pentru azi, doar ca nu m-am abtinut si am gustat cu polonicul L-AM SORBIT PE TOT
Ciorbita am facut-o din ceapa, telina, pastarnac, morcov, ardei, bors facut de soacra si bineinteles carnita de vita, a iesit o bunatate, nu credeam ca va iesi gustoasa, pentru ca la mine daca ciorba nu are cartofi nu o mananc acum sper ca este voie!
dim: banana mai tarziu o para
pranz: ciorbita de vacuta
cina: ciorbita de vacuta dar mai putina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Ma doare un pic capul, asa in surdina, si cand m-am ridicat din pat am avt vreo cateva secunde negru in fata ochilor, dar trec eu si peste asta... adevraul e ca ieri am mancat eu fructe si legume dar nu foarte multe si nici apa nu am baut, dar aseara iar a bagat 20 km pe

Buflea ti-am mai spus ca imi placi mult sa-i spui mamei sa nu te mai trimita in locuri interzise cand esti la dieta

Elly asa da!! hai ca azi o sa fie mai usor, iti spun io, aia care era lesinata moarta ieri si cu o febra musculata cat casa, plsu durere de posterior, azi e multttt mai bine! am spus eu bine, cui pe cui si usor usor ne intra in obisnuinta, ai sa vezi! eu vara trecuta am biciclit 6 sapt si dupa am plecat in vacanta si imi lipsea bicla

Ralu, cum stai cu stocu de morcovi? dar cel cu bube? sper ca ti-au mai trecut si dormi mai bine! cand iesi din casa/carantina?

Miky, pe tine cand te corupem la un pic de sport ?

Elyda, am sa iti urmez sfatul, cumpar si eu o curea mai larga ce, numa ele sa se laude?

Seri, cam multe ispite! sper sa reusesti sa treci usor peste, le spui cand ii pui la masa ca tu deja esti satula de cand ai gatit asa spunea mama cand eram mici si ne asezam la masa, ca ei nu ii e foame, ca a gustat cu polonicu

Paff, sper la mine sa nu vii cu batzu glumesc, si eu tot de aia m-am bagat aici in grup, ca singura de pe margine si din umbra, cad in pacat, deci mai bine vine si trancan aici si mor de rusine cand calc alaturi precum spuneam o sa fie de cursa lunga!


M-am uitat aseara pe calendar si a 30 azi cade exact imediat dupa Paste! numa bine, dupa ghiftuiala cu miel si oua, ne dezintoxiaam cu apaaaaa

Ma duc sa imi termin cafeluta si sa ma gandesc ce fac de papa pentru pranz!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Elyda- eu imi iau curelele mai mari pt ca de la an la an am mai pus pe mine .. si speram ca voi ramane ...
Tot timpul ma incheiam la ultima gaura ... insa azi mi-am luat blugii de mine .. si-mi cad ...
Dar eu am inceput regimul de pe 04.04...
Insa spre satisfactia ta mi-am propus maine sa mananc shaorma .. dar fara cartofi

Acum daca voi face si miscare .. poate slabesc mai rpd

Miky ..na na na pt aseara ... dar suna bine supa de vacuta

Strumphi - 20 km .. eu azi voi face 2km .. dar e bine si asa ...

Mai mult efort am depus sa car bicicleta pana in sufra. in fata tv-ului..
Insa eu nu ma uit la tv .. si nu prea-mi face cu ochiu' ..
Dar incerc sa devin dependenta de ea ..

Serialbastre - atunci renunt la carne ...
Presupun ca branzica este ok cu iaurtelul ... cremoso .. asa mai gras .. eu as fi vrut smantanica

Mergi la inceput