DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Elly , pai cred ca imi fac o salata ca nu pot manca doar fructe, la pranz trebuie sa iau asipin cardio (nu pot manca fructe multe ca ma doare stomacul cred ca e ceva dereglat pe acolo, mai ales cand mananc mere ufff ma doare rau) am pe acasa salata, ridichii, castravete, rosii, ceapa verde, cred ca o sa pun si niste morcov, nu stiu daca este ok dar asta imi vine acum in minte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Paff le zice asa bine ca azi iesita din galeata mea de melancolie blegoasa n-am putut decat s-o aprob.

Deci am revenit in forta si cu forte proaspete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Paff le zice asa bine ca azi iesita din galeata mea de melancolie blegoasa n-am putut decat s-o aprob.

Deci am revenit in forta si cu forte proaspete

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




Lustruieste ciocatele si fa cate va exercitii pentru flexibilitatea picioarelor, ca poate ma apuca iar jelania si trebuie sa fii pregatita.Sunt mare amatoare de fructe si legume, dar dupa atatea zile in care am bagat salate la greu m-am cam saturat.Mi-e ca incep sa behai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Vezi tu flexibilitate de saptamana viitoare cand ma duc iarasi la sala,mai ales dupa ziua de step aka miercurea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Miky ..eu iau metformin .. si daca nu mananc ma urc pe pereti .. ma ia cu lesin, tremurici ...
Dar in ziua de fructe mananc o banana cu un pumn de nuci/ migdale si iau pastilele ...

Si mai iau si alte vitamine .. d,e, c, Q10 ... stii tu .. dar sunt ok ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Paff le zice super bine!
Ia nu va mai plangeti atat, ca mai sunt si alte lucruri importante pe lumea asta inafara de mancare. De exemplu DC! Eu cand ma apuca foamea, intru pe DC ... mereu gasesc ceva interesant, si uit de foame.
Acum as manca o salata, am fost la cumparaturi, dar nu am apa. Si nu am cu ce le spala. Rasu-plansu, zau asa! Am bagat cateva nuci (noroc ca am facut curat in dulapurile de bucatarie si le-am gasit, ca uitasem de ele) si astept apa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu devorez capsuni :) ,evident la mine e apa asa ca le-am putut spala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Eu devorez capsuni :) ,evident la mine e apa asa ca le-am putut spala.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




Maiiii nu imi vine sa cred! Si eu tot capsuni mananc acum si tocmai mi le inchipuiam inmuiate putin in ciocolata si putina frisca...am numai tampenii in cap!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



si eu pe aici, dar mai in umbra... lesinata de la febra musculara, am mai bagat ieri vreo 12 km in cartier , cat am plimbat copilul, adormise in carut si mi-a fost mila sa o bag in casa, se trezeste si a dormit 4 ore si eu acum stiu fiecare casa si ce flori au in gradini si pe la geamuri si pe seara am bagat iar 20 km , mai mult nu m-a mai tinut spatele si fundul, care a dor rau, dar vad ca azi e usor mai bine decat ieri si sper maine sa fie mai usor ca azi

azi dimi am mancat 2 pere, pe la 7 si un pic , apoi la 10 am bagat o banana mica si 2 portocale la fel de mici, si acum ma duc sa devorez o caserola de capsuni, cica are 300 gr, daca tot sunt la dieta si se mananca fructe, am spus sa imi fac si pofta asta, cica bio, 300 gr=2,5 lire dar o data pe saptamana e ok, am sa imi cumpar si zmeura am vazut, dar nu m-am indurat sa dau si pe alea 3 lire pe 130 gr

de cantarit nu m-am cantarit dar se vede in oglinda, ca usor usor imi scade burta, ca am eu o problema cu lungimea/latimea ei... niciodata nu o sa mai arate ca inainte de sarcina din pacate, mi s-a rupt un muschi si nu va spun cum arata dar na, noi sa fim sanatosi...

cam atat, ma duc sa devorez capsunile si apoi sa culc copilul, treaz de la 6 jumate ...si eu asa bine dormeam poate bag si eu un nani mic odata cu ea, sa imi incarc un pic bateriile

O zi frumoasa in continuare!.. la noi ploua mocaneste de aseara, cica maine seara abia se opreste....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Am gasit in dulapul din bucatarie o punga cu hrisca. Ce fac cu ea si cand o mananc? Cred ca la carbohidrati ....

Mergi la inceput