DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

[quote]citat din mesajul lui amarantina

Karula ma bucur ca sunt bine copiii. Ref la vergeturi singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa-ti cumperi o crema antivergeturi si sa te dai sustinut ca sa nu mai apara si altele.
Strumphitza bravo pt cele 5 kg
Andra super ca primesti deja complimente.
Serialbastre si eu ma gandesc ce voi face de Paste, cu cozonacul nu ma prea omor dar oua clar o sa mananc. Vad ca prima zi de Paste ar fi de vitaminedeci cum se poate mai rau. Nu stiu daca am calculat bine.
Buflea mai traiesti?
[size=5]

[red]Elyda rabdare fata draga. Fiecare organism reactioneaza altfel. Sunt sigura ca vei slabi daca respecti zilele.[pupquote]


Buflea cred ca a slabit atat de mult ca a devenit invizibila si ne face in ciuda.


Eu respect zilele,dar ele pe mine neam!Eu verdeata si nutreturi si ele nu-mi arata niciun fel de intelegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Strumphi
...nu promit ca voi baga 20 min ....insa mi-as dori sa fiu fff ascultatoare ...
Te tin la curent


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Karula, ma bucur ca ai tai copii sunt bine.

Fetelor, nu disperati ... tot inainte (vrednici pioneri). A venit vara, trebuie dezgolite diverse ....

In alta ordine de idei, maslinele in ce zi se potrivesc? Am facut paste cu sos de rosii si masline, foarte bune. Dulceata rosiilor s-a imprietenit perfect cu amareala usoara a maslinelor. De-acuma e tot aia, dar macar sa stiu pt data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Maslinele merg la proteine si carbo, deci sa-ti fie de bine! :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Carolinah, e pe prima pagina a subiectului un soi de rezumat facut de Elly, care mi-am imaginat ca e luat (sau macar inspirat) din carte. Eu nu mai am cartea sa verific. Dar in rezumatul cu pricina sunt trecute la proteine si carbo.

Eu mi-am pus trei masline verzi si azi in salata, la ziua de vitamine. Dar n-am pus ulei :)


edit: Carolinah, ai disparut cu tot cu mesajul la care raspundeam? :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Multumesc, Karula!
Ce fac copiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Toata lumea e la sala, la aerobic, electrostimulare. Nimeni pe-aici .... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ce bine ar fi sa fie asa :),dar nu,eu sunt aici,am smotruit pana acum si acum am pus de-un ceai antiadipos .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Haha, Andra, exact, dar exact asta mi-a fost si mie dupa-amiaza, smotru pe post de sport si ceai verde pe post de desert la cina...

Multumesc, Seri, sunt bine daca ne gandim cum ar fi putut fi, celei mici am cedat si i-am dat ibuprofen ca o doare amarata foarte rau cu tot cu maxilar si cap, iar cea mare e pleostita cu crampe inca. Sigur are un crocobaur prin burtica.

Eu, ca de fiecare data dupa o zi de vitamine, pentru ca ma ambitionez sa le mananc pe toate crude, ma simt cumplit de balonata.

La mine Pastele va trece ca si neobservat. Cozonaci nu fac si nici nu gasesc sa cumpar. Ba nici vopsea de oua m-am trezit ca nu mai am de unde lua, asa ca voi vopsi cu foi de ceapa, sfecla rosie si flori de tei cateva oua. Miel doar eu as fi mancat, asa ca zic pas fara regrete. Iepurasul sa vina, aia e de baza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou si de la mine,

Sunt asa si asa ...dupa ce vineri m-am dat cu fundul de pamant de nervi si foame, sambata dimineata aveam 2 kg mai putin ...ba mint, 1 kg si 700 grame mai putin. Desi se pare ca am slabit sunt tot nemultumita ...

Sambata am avut proteine si s-a potrivit bine ca am fost la un restaurant brazilian - astia mananca numai carne in diverse prezentari, asa ca am mancat cu spor si am fost foarte disciplinata la orez si cartofi. Din pacate mi-a doborat vointa o crema de zahar ars la final ...stiti cu ce m-am mintit ? Ca e facuta cu oua de care aveam voie la proteine ... zaharul adiacent l-am ignorat in minciuna si fraiera de mine, s-a lasat pacalita.

Ieri am balotat salata de varza cu cartofi ...si aseara 10 boabe de struguri ...

Dimineata nu m-am catarit de frica.

Azi am mancat pateuri cu ciuperci - sunt o nebunie, mie nu imi plac pastele si m-am cam si saturat de salata verde. Nici pizza nu imi place fara branza.

Maine - of!, of ! - ne luptam iar cu vitaminele.

Cred ca fetele astea care au slabit au bagat si gym pe langa mancare - Mada alearga ca nebuna, stupfitza bicicleste ca nebuna, eu alt tip de nebuna, nu fac nimic ... si stiu ca trebuie.

Mergi la inceput