DIETA RINA - 2

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!
Cam slabuta activitatea, sau v-ati mutat pe noua platforma?
Eu saptamana asta am slabit foarte putin, doar 300g, deci raportez 66 kg. M-am tinut de treaba, doar in ziua de proteine am mancat la pranz omleta, iar seara iaurt si cascaval. Dar macar era cascaval de casa, deci sanatos. Ha, Ha!
Am avut o saptamana foarte stresanta, si in prima saptamana am dat jos cam 1,5 kg, deci nu ma sperii.
In alta ordine de idei facem planuri sa mergem la Galati, la mama, de Sfintele Sarbatori, probabil saptamana asta ma tin de treaba si de pe 1 mai intru in pauza de dieta. Am sa incerc sa disociez pe mese .... desi cozonac, oua. Abia astept, nu am fost la Galati de aproape 3 ani ... ajunge mai des Buflea la ai ei decat mine. [radtare]
Azi carbohidrati, nu am nici o idee, m-am saturat de paste.
Voi ce mancati azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

si eu 69 kg ...

Dar am mancat pateuri acum de dim .
Sa o citez pe d-na B ... nu vedeti pateurile in coltul gurii?


Mi-era pofta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

kokorina ... trimis cartea ....
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

51,2 si prevad o zi in care slabesc pana la blana: un copil ramas acasa cu dureri de stomac, un copil la urgenta cu o rana pe care si-a facut-o cu o jucarie in ureche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Raportez 69 de kilograme evident.

Karula nasol,decat asa slabit mai bine lipsa ,sanatate multa piticilor.

Elly tztztz ,sunt invidioasa,eu ma delectez cu portocale,le-am facut suc si cu ocazia asta am uns si presa ca mergea cam greu la stors portocalele.

Serialbastre o sa ne mutam curand .
Bravo !!!66kg,abia astept sa ajung acolo si eu.

Mada
am ratat poza cu tine ,am intrat tarziu pe Dc ca m-au alergat picii p-afara.

Kokorina te asteptam alaturi de noi .

Azi la pranz pizza,diseara ceva dulce,cred ca fac u tortulet sau bag inghetata.

Am trecut toata gasca pe ciocolata neagra ,buna si asta in lipsa de altceva.

Ieri am primit complimente la meci si eu si ursu ,cica ne-am subtiat .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

nu dati cu rosii, la Londra e inca ora de cafeluta mi-o savurez si eu acum putin si am intrat sa ma laud

au mai plecat 2 kg de pe fundu meu mare ...deci ar fi cam 5 kg pana acum am intrat ieri intr-o pereche de blugi tare draga mie dar care nu imi mai veneau de prin toamna, deh... fundu mare ieri m-am simtit asa de bine si mi-a dat un imbold si mai tare sa ma tin de treaba!!!

felicitari fetelor pentru kg pierdute si curaj pe mai departe! se poate, cu putina dieta si sport, dar multaaaa vointa!!!

karula, sanatate copilasilor!

ralu, felicitari!

elly, azi pedeapsa, 20 min pe bicla!

kokorina, bun venit!

buflea, unde esti? hai la raport!

kariguld, tu cum ai mai pacatuit pe la serviciu?

paff, intra sa ne spui cum stai cu lupta cu kg!

serialbastre, deci tu de Paste iei o pauza? cred ca iti voi urma sfatul plec intr-o mini vacanta si ... o sa fiu tentata cu de toate

nu mai stiu cine era in gasca noastra de box cu kg! oricum, azi sunt happpppppyyyy ca mi-a zambit cantarul, exact pe placul meu!! sa nu mai spun ce mandra purtam eu ieri blugii pe fund

O saptamana frumoasa! mai trec eu pe la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Multumesc, Andra si Strumphitza! A scapat tolomaca mea si de data asta (e acel gen de copil care a mers in 4 ani de zile la urgente de parca ar merge in parcul de distractii ). N-are timpanul fisurat, doar o zgarietura mai rea, mergem peste o saptamana la control.
Cealalta, cu stomacul e brusc asa de bine ca banuiesc o criza de sictir de scoala. Doar e luni...

Felicitari biciclistei cu fund sexi !!

Ieri am avut si eu carbo, si mi-am cumparat un falafel cu extra chili. Azi vitaminizez si rasuflu usurata ca sunt puii nazdravani dar sanatosi, mama lor de pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Toata lumea slabeste numai eu nu.(plang).Ma mint ca motivul este ca sunteti mai tinere si slabiti mai usor.Zilele trecute am tinut strict dieta,ieri am gustat din mancarea facuta pentru familionul meu,dar doar putin,in rest am balotat orez cu legume.Astazi e zi de carbohidrati ,dar eu nu pot sa mananc prajituri seara,asa ca o sa mananc ceva dulce pe la pranz.Nu ma mai cantaresc pana la sfarsitul lun(m)ii ca ma apuca nervii(zid cap bang de multe ori).

PIES: asa ma inervati cand va afisati pe acilisa greutatile voastre de slabanoage...(bravo...flori...flori ...si buchete cu verdeturi pentru maine).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu mi-am luat o pereche de blugi cu doua numere mai mici.....si am mai dat 1 cm........da` nu mai simt nic`...la ritmul pe care mi-l impune ploada mea.....daca nu m-ar ajuta mama...m-ati cauta cu lupa rapid..
Senzatia de foame a disparut si ma simt usoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Karula ma bucur ca sunt bine copiii. Ref la vergeturi singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa-ti cumperi o crema antivergeturi si sa te dai sustinut ca sa nu mai apara si altele.
Strumphitza bravo pt cele 5 kg
Andra super ca primesti deja complimente.
Serialbastre si eu ma gandesc ce voi face de Paste, cu cozonacul nu ma prea omor dar oua clar o sa mananc. Vad ca prima zi de Paste ar fi de vitaminedeci cum se poate mai rau. Nu stiu daca am calculat bine.
Buflea mai traiesti?
Elyda rabdare fata draga. Fiecare organism reactioneaza altfel. Sunt sigura ca vei slabi daca respecti zilele.

Mergi la inceput