Rog pareri despre scoala 66

Rog pareri despre scoala 66 | Autor: B_Zara

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,Pe principiul proximitatii fata de casa, mi-am inscris odorul in clasa pregatitoare, la scoala 66 - in Pantelimon, pe str. Logofat DanDin pacate, nu am prea gasit pareri pe net despre aceasta scoala...nici pozitive, nici negative.In anul scolar ce urmeaza am inteles ca vor fi 3 grupe pregatitoare.In privinta invatatoarelor, mi s-a comunicat (neoficial!) ca va ramane in scoala doar o singura invatatoare care termina acum clasa a 4-a si vor mai veni din afara 2 invatatoare noi, despre care nu se stie nimic.Se pare ca pe invatatoarea care ramane in scoala o cheama Emilia Stoian.Rog mamicile care au/au avut copil la aceasta scoala, sa ne impartaseasca impresii...despre scoala in general si despre aceasta invatatoare in special:)multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

Draga Zara,

Si eu mi-am scris fetita la scoala 66, aceleasi informatii le am si eu, mi s-a comunicat ca in septembrie se stie clar ce invatatoare vor fi pentru ca sunt in deficit de personal pentru ciclul primar si ca in aceasta perioada exista pretransferuri intre scoli a cadrelor didactice si mobilitate in functie de posturile vacante si apoi vor decide ce personal vor aloca pentru clasa 0.

succes si ne vedem pe 15 sept:-)




Mergi la inceput