parintii spun lucruri traznite:-)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Era mama in vizita la noi si sotul meu tocmai ce isi cumparase o scula periculoasa de muzica , pe care nu o instalase ca vroia sa o punem la pom de craciun .Eu cautam fierul de calcat innebunita prin casa si o intreb pe mama "Unde ai pus draga fierul de calcat?" la care raspunsul ei a fost :"Vezi ca e pe scula lui barbatitu" Mi-au dat lacrimile cand am auzit deja imi imaginam consoarta cum merge cu fierul de calcat pe scula........ zic mama ce scula are !M-a facut mama cu ou si otet cica numai tine iti trec prosti din astea prin cap.Ce sa fac eu daca vorba romaneasca are doua intelesuri.Eu am inteles ce am vrut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

ASTA A FOST BUNA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

E dimineata si eu nu am somn!Chiar nu mai are nimeni nimic de povestit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Sa va zic si eu o faza: am ramas la maica-mea intr-o noapte si pe la 7 seara m-a palit somul si am atipit. Peste vreo jumate de ora vine maica-mea la mine si, vrand sa stie daca ma mai trezeste in seara aia sau am de gand sa dorm pana dimineata, ma intreaba: "Te-ai culcat DEFINITIV?" .
Mi-a cam inghetat sangele in vine la o astfel de intrebare...



_
Gabi, mami de Davidush (02.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Tot pe mama o fac si eu de ras . Eram intr-o zi la ea si ne-a spus ca vrea sa-si faca abonament la Romtelecom pentru cablu, tel. si net.
Al meu sot i-a zis ca mai bine nu-si pune net de la Romtelecom pentru ca este mai scump , sa-si puna la uni in zona prin retea . La care ea: nu-mi pun mama ca am auzit eu ca n-are presiune netul. Ea se referea de fapt la viteza din retea.

Kokiy,mami de Claudia (12dec.2001)si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandra-X spune:

bunica-mea ne facea gat la un cablu mai gros de televizor ... cu cat cablul era mai gros cu atat consuma televizorul mai mult....ehh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandra-X spune:

scuze, am uitat sa ma prezint...mamica proaspata, si laptareasa pt copilul meu de 2 luni, dragutza mea Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hobi spune:

Eram f.foarte obosita ma uatam la televizor si suna telefonul, dupa saluturile de rigoare mi se pune intrebarea ce faci la care eu raspund "Bine, ma uit la telefon si vorbesc la televizor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamea spune:

quote:
citat din mesajul lui hobi

Eram f.foarte obosita ma uatam la televizor si suna telefonul, dupa saluturile de rigoare mi se pune intrebarea ce faci la care eu raspund "Bine, ma uit la telefon si vorbesc la televizor"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELICITY05 spune:

Sa zic o faza de la tara,doua babute respectiv bunica lui sotul cu vecina discutau la sapa:
-nu se relenteaza sa lucrezi pamantul asta...
la care cealalta babuta:
-da se irenteaza????


NOTA:avand in vedere ca locuiesc in ardeal unde limba romana lasa de dorit..v-ati dat seama discutau despre rentabilitatea lucrarii pamantului de catre tarani cu forte proprii

Mergi la inceput