parintii spun lucruri traznite:-)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irimell spune:

Acum am descoperit si eu subiectul....si nu mai pot de atata

Sinteti meseriasi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Tza tza tza Mai e putin si se fac 2 luni de cand nu ati mai postat aici si... e pacat! Ia' sa bage fata ochiu' pe gaura cheii sa caute ceva pe la mamici si tatici

PS: REVIN!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Unde-s muschi vai de parinti!

[quote]Initial creeata de mamica dulce

Fetele,cum faceti fata la crizele de personalitate???
Al meu are momente (slava Domnului nu foarte dese ca as lua-o razna)cand nu ma mai pot intelege cu el.Marc are toane si fasoane cat pentru o gradinita de copii
Ultima criza ..acum vreun sfert de ora cand imi venea sa musc din scanduri sa-mi stapanesc nervii. voiam sa.l scot afara dar facuse caca si hai mai puiule sa te schimb..a inceput sa urle,dar sa urle fratilor de credeam ca imi apare protectia copilului la usa.Si nu numai..sa dea din picioare,sa dea cu capul si abia il tin ,e foarte foarte puternic...cred ca isi spargea capul de perete,asa si-a sucit nasul de umarul meu si cu cat se loveste cu atat da mai tare ,se enerveaza si mai tare si racneste ca din gura de sarpe si da din picioare atat de tare ca sunt albastra pe sani.Sunt ingrozita de crizele lui ca nu merge nici sa-l las sa se racoreasca ca de.a naibii face mai urat,daca ii vorbesc clar si raspicat se uita la mine o clipa si incepe iar si daca-l iau cu binisorul nu rezolv chiar nimic.
Cand voia sa se tranteasca pe jos il duc in fata canapelei si il las sa-si faca mendrele acolo ca am gresie pe jos si e periculos.Pe canapea da cu capul plin de draci..acum doua zile avea o dunga rosie transversala de am zis gata,si-a rupt cartilagiul,il fac boxer.
In general e un copil bun,pricepe prea multe,e cuminte si ascultator,dar cand il apuca pandaliile e de groaza...il mai apuca si pe-.afara cand nu.i permit ce vrea si zau ca am momente cand imi vine sa.l trantesc..mai ales ca de multe ori motivul crizei de personalitate e de-a dreptul stupid,
Ma mai pocneste,dar nu oricum,imi arunca in cap cu ce nimereste si daca ii fac observatie,gata se crizeaza tot el ,mai tare ca mine,in genul descris mai inainte cand nu stii ce are de fapt ca tipa de zici ca.l bate cineva cu urzica.Ex..tot azi...era pe canapea in toane bune,cu telecomanda,juca tetris,la vreo 2 m de tv si bea un suc..asa de dulce era ca m.am dus sa.l pup..s-a oftikat si a aruncat cu telecomanda,m-am ferit ,a nimerit in tv de am zis ca sparge ecranul si a cazut sub masuta.Dupa un timp m.am dus sa o ridic ,mi.a luat-o din mana si zbang cu ea in geam,dupa ce a daramat ceva de pe pervaz.Si ca sa vezi,el incepe sa tipe si sa zbiere de ma uitam la el cu gura cascata.
Nici nu-l pot lasa sa urle ca.mi rupe inima,n-am facut-o niciodata,poate si de asta isi permite atatea,cand il apuca nabadaile.
Inca odata precizez ca e un copil inteligent si dulce,e generos,foarte vesel,cuminte, stie tot si intelege doua limbi,ne alintam,in general e intelegator,mananca bine,doarme bine,are resurse inepuizabile de energie...si o personalitate atat de infipta!!Copilul asta a stiut dintotdeauna exact ce vrea,nu renunta si nu merge sa.l pacalesc,si credeti-ma ca ma pricep.La fel si in sens invers.Cand nu vrea ceva,NU VREA !!si poti sa crapi langa el ca nu-l determini sa accepte.Te epuizeaza pur si simplu.Are o memorie fantastica si cauta la nesfarsit metode sa ajunga la ce vrea si e asa iscusit si siret..Recunosc ca e si foarte rasfat.
ooooof..sper sa treaca si faza asta ca realizez(despre mine) ca n-am rabdarea necesara,ma scoate din sarite la faze din astea care pe care cand intinde coarda cat se poate de mult,cand stiu sigur ca are doar draci si nu sufera de cevaCel mai tare ma enervez cand face ceva ce stie de luni de zile ca nu se poate,nu e voie,se poarta de o mie de ori frumos si apoi bang!,desi ma controlez in general sincer imi vine sa ma urc pe pereti cateodata ori sa.l scutur bine,sa se linisteasca.
voi ce solutii aveti??



"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

eram cu Oana in parc si se tot impingea cu un baietel imbracat in BATMAN care "speria" copii si s-a ridicat mama lui de pe banca si a chemat-o pe Oana si a inceput sa-i faca morala :Oana de ce te joci cu baietii, fetele cu fetele, baietii cu baietii!
Doamne fereste!!!!



Si....??? Si mai si...????

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Al doilea lucru care "mi-a placut" a fost afirmatia lu' soacra-mea pe care "o iubesc cu foc!" ca - daca copilul va semana cu mine probabil ca la batranete o sa ma bata!...- no comment...
Emilia





"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

beton!!!! mai vrem!!

http://www.babiesonline.com/babies/e/energy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Beton-beton-beton!!!
Merita continuat!

Mada si Sofi, 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Eu nu vad umorul ultimelor doua citari bibyrox!

Andreea si galusca Anne-Sarah


http://client.webshots.com/user/acusor_dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QuickShare spune:

chiar asa :) parintzii spun lucruri trasnite care uneori te fac sa spui ce nu trebuie: ex: Am fost odata cu parintzii la niste prieteni buni de familie si bineinteles dupa ce am intrat in casa am mai povestit si apoi ne-au dat sa mancam felul 1,2 si eu aveam o foame de URS ca am uitat sa mananc acasa si am inceput sa mananc zdravan la care mama a spus: uite la el ce mult mananca si eu care am uitat ca nu suntem la noi acasa si am uitat ca nu trebuie sa glumesc in felul acela la straini am spus: Cui ii pasa ?!?! mancare pe gratis... apoi mama s-a uitat urat la mine si nimeni nu a mai spus nimic iar cand am ajuns acasa am avut parte de o crarta nu prea placuta :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacia spune:


Irina si Edy Irlandezu'cel scump!(5 noiembrie 2002)

Poze cu noi la 2 anisori
http://danielirina.tripod.com/mypersonalsite

Mergi la inceput