Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

inscriere gradinita 2013-2014

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor  Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

mikidutza
mikidutza
nou venit

Romania
BUCURESTI

45 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 09/04/2013 :  09:28:15 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite mikidutza un Mesaj Privat  Reply with Quote

inscriere gradinita 2013-2014

Anul trecut inscrierile la grupa mica au inceput la 1 aprilie, anul acesta oare cand vor incepe, are cineva idee? Ca deja ne apropiem de mijlocul lui aprilie
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
lore.d
lore.d
nou venit

Romania, bucuresti
16 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  10:15:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lore.d un Mesaj Privat  Reply with Quote
la gradinita unde suntem noi mai intai vor fi reinscrierile pt copiii care raman in gradinita si apoi vor fi inscrierile pt copiii noi.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

danyalo
mamica fericita

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator Parohia GlodeanuDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucurestiBUCURESTI
1913 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  10:21:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanyalo Adauga semn de carte la raspuns Trimite danyalo un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu stiu cand sunt insa noua celor de gr. mica inca nu ne-au dat foile ca sa ne reinscriem pt. gr. mijlocie...deci cred ca mai dureaza...

Dany Stefan-Ioan

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
roli25
roli25
membru de baza

Romania, Bucuresti
4074 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  10:29:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroli25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roli25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La noi i gradi inca nu s-a afisat nimic. Probabil se va afisa dupa vacanta.
Intai se fac reinscrierile celor aflati in gradi si apoi inscrierile noilor veniti...deci probabil in jur de 1 mai.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Lala_D
Aventuri cu 2 pitici

Donator desprecopii.com
 Romania
7700 Mesaje
46 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  10:30:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pana nu se incheie macar prima etapa de inscriere la clasa pregatitoare( dar probabil o vor astepta si pe a doua sa fie terminata) putin probabil sa inceapa inscrierea in gradinite.
Au nevoie sa stie cati copii le raman in gradinita ( din cei ce pot opta sa repete grupa mare), cati pleaca din cei care puteau sa mai stea etc.
Apoi vor centraliza locurile, vor face reinscrierile si abia dupa toate aceste demersuri va incepe inscrierea celor noi.
Asa incat, pana pe la jumatatea lui mai, nu cred sa fie posibil sa se faca inscrieri in gradinite. Foarte posibil ca data sa fie 1 iunie, chiar.

boticelina
membru senior

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, constantaCONSTANTA
3020 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  10:40:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiboticelina Adauga semn de carte la raspuns Trimite boticelina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si mie la fel mi s-a raspuns, ca se asteapta terminarea inscrierilor la scoala si abia apoi se va da drumul la reinscrieri, apoi inscrieri in gradinita. Inscrierea la scoala este parca pana pe 17 mai (incheierea si celei de-a doua etape).

Cred, ca si Lala_D, ca reinscrierile vor fi intre 15 mai-31 mai si de la 1 iunie abia vor incepe sa ia dosare noi.

Ma intereseaza si pe mine, anual asta va trebui sa depun si eu un dosar nou, copilul va repeta grupa mare (e prea mica pt scoala), iar gradinita la care am mers pana acum intra in restrangere de activitate

Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

eveline
never give up!

Romania, suceavaSUCEAVA
4158 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  11:01:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eveline un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu pot sa cred ca pustiul va incepe gradinita de la toamna...cand a trecut timpul????

Cu toate astea mi-e groaza de primul an de colectivitate...daca imi aduc bine aminte fata era o saptamana la gradi doua acasa....oooohhhh...
ramonaa
ramonaa
membru incepator

Romania, Nordul tarii.
402 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  11:49:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiramonaa Adauga semn de carte la raspuns Trimite ramonaa un Mesaj Privat  Reply with Quote
La gradinita unde sunt fetele mele, in Suceava, inscrierile pentru grupa mica s-au facut deja din luna martie parca, pentru grupa mijlocie si mare nu au fost locuri in plus.

Ramona si trei comori, Robert, Larisa si Iris

eveline
never give up!

Romania, suceavaSUCEAVA
4158 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  12:17:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eveline un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ramonaa - s-au facut neoficial probabil; toata tara e obligata sa astepte calendarul oficial de inscrieri. Si ala e dat de Minister pentru toti odata.

Vivela
Dublu Dependenta

Romania, bucurestiBUCURESTI
3701 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  12:41:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiVivela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Vivela un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am vizitat o gradinita de stat in balotesti si scria la intrare ca inscrierile se fac in perioada 24-26 aprilie. nu stiu cum au decis, am discutat 2 vorbe cu directoarea si mi-a confirmat ca in cele 3 zile se fac inscrierile.

Juridic@

Editat de - Vivela on 09/04/2013 12:42:54
mikidutza
mikidutza
nou venit

Romania, BUCURESTI
45 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2013 :  15:12:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mikidutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu trec saptamanal pe la gradinita sa vad daca se afiseaza ceva dar cand trec eu gradinita este inchisa si nu am pe cine intreba daca au idee macar in ce perioada se vor face inscrierile.

Asa stiam si eu ca mai intai inscriu in clasa 0, apoi ii reinscriu pe copiii din gradinita iar abia apoi fac inscrieri la grupa mica.

Dar presupun ca ei stiu care este calendarul din anii trecuti macar asa aproximativ pana la aparitia normelor oficiale date de Minister.

am vazut in alti ani la TV parinti care se asezau la coada din seara dinaintea inscrierilor ca sa fie siguri ca prind loc. Speram sa nu fie cazul anul acesta si sa nu ne trezim pe dinafara
Pagina: din 2  Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com