FIV cu ovocite donate Cap45

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna fete pe ziua de azi

Mirivili, Sandy, Miracol sunt cu ochii pe voi
Astept cei mai frumosi iepurasi din partea voastra.

O zi faina tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

buna seara si de la mine

ma bag si eu la intalneala de anul viitor in Grecia

Miracol o sa iti zica medicul cati e mai bine sa transferi,important e sa aveti de unde alege.Bafta

Cezara am inceput si eu azi estrace-ul,mama ce pofta imi era .Peste 2 saptamani suntem la punctie,nu-mi vine sa cred

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

multa bafta tuturor fetelor aflate in focuri.

trista,te imbratisez strans-strans de tot si abia asteptam-si eu si Samiroiu' si Papazoaica sa-l vedem pe bebe mic...iar restu'...am vb noi la telefon.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara68 spune:

Daniela, sti la ce ora trebuie sa mergeti la clinica ? Cred ca trebuie sa intreb la clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

chiar asta voiam sa te intreb si eu
nu mi-au zis nimic,mie dr.Stepan imi raspunde doar fix la ce il intreb eu,nu mi se pare prea vorbaret,sau poate nu prea vorbeste engleza(nu ca eu as vorbi-scrie mai mult,dar ma folosesc de Google)
ma gandesc sa ii scriu Evei un mail saptamana viitoare,joi,vineri dupa ce fac si eu un eco.Poate intre timp imi scriu ei ceva.
tu la ce dr.esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Buna fete dragi!

Am intrat sa le sustin pe Sandy, Miracol si Mirivili, sa le doresc embrionasi frumosi si lipiciosi si, dupa cateva zile, sa auzim doar de beta mari! Nici nu ma gandesc sa nu reusiti, mai ales ca trebuie sa predau stafeta... cred ca in 2-3 saptamani vine si minunica noastra! Fiti zen, relaxare maxima si numai ganduri frumoase, iar rezultatele vor aparea cu siguranta!
Eu nu prea mai am timp sa scriu, va citesc din umbra, mai mult stam in patut caci fetita e mare si lichidul putinel, apasa pe toate cele si avem indicatie de repaus. Le doresc tuturor celor nou venite sa isi indeplineasca visul... cu voia lui Doamne Doamne, SE POATE! Anul trecut pe vremea asta primeam mail cu programarea de la Brno si in septembrie eram cu minunica la purtator!
Felicitari Tusferi pentru gemenasi! Cat de frumos trebuie sa fie cu casa plina!
Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna dimineata fete dragi!

Multi pupici tuturor!

Noi2, multumim pentru sustinere,sa ai o nastere usoara si bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Miracol,Mirivili bafta maine la transfer.Sa aveti embrionasi de calitate ffffffffff buna care sa se lipeasca imediat.
Wish ce mai faci?Ai facut morfofetala 1?Ce s-a vazut???
Daniela,Cesara mai aveti putin.Tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy,miracol,mirivili
galeria e aici prezenta pentru voi,sa aveti bebei grasunei si lipiciosi care sa stea cu voi 9 luni de acum inainte.

mirivili cred ca esti in Grecia deja,daca te intalnesti cu amalia te rog pupa printesele si din partea mea.

needa,daniela eu sunt binisor.
In aceasta saptamana de sarcina (vineri-joi) am eliminat prednisonul si luni si miercuri am pentru prima data in sarcina.
Sa fi fost de la scaderea treptata a dozei de prednison care probabil m-a aparat si impotriva greturilor ,nu stiu.
Am redus si estrimaxul iar progesteronul o sa-l ajustez de saptamana viitoare in functie de recomandarea med ginecolog care este in concediu saptamana asta.

danah am facut eco in sapt 11+ si in ziua urmatoare am donat sange.Dureaza 10 zile obtinerea rezultatului cand voi merge cu el la dr pt compararea cu rezultatul eco.
Dr-ul a spus ca e ok,nu s-a vazut sexul bb-ilor,cred ca erau destul de mici la 11+ , dr-ul nu mi-a spus nimic si eu nu am intrebat.A durat un pic pana i-a luat pe fiecare in parte,miscau intr-una iar unul din ei statea mai mult cu funduletul la noi,s-a tot rugat de el sa se intoarca sa-l vedem si la fata
Ce faci,cum esti?

noi2 Doamne ce repede a trecut timpul , mai ai 2-3 saptamani si o sa ai marea intalnire.Cred ca o sa fie emotionant,pe mine m-a emotionat tare si ecografia...
Doamne Ajuta draga mea,nastere usoara si te asteptam cu vesti atunci cand poti sa intri.
Nasti cu cezariana?

12+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Needa, multumesc de urari!

Wish draga mea, da, cezariana, pt. ca medicul meu il o considera un copilas pretios, pe de alta parte e maricica si are si cordonelul la gat! Ai avut morfo de trimestrul I? Cum te simti?

Mergi la inceput