Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` zau ca-s toti cu ochii pe noi ca pe butelie.....incep sa astept noua platforma cu grupuri..


Pai nu de aia scriem pe forumuri? Ca altfel aveam jurnal, pus bine in seif

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bufleo,Fantomas al nostru ti-a atras deja atentia ca e Sagetator....banuiesc ca te-o scarpina cu sageata....
E ardelean si ei sunt mai molcomi,da` ne compatimeste daca e cazu`.
Plus ca are sugestii interesante edspre mancare....
Asa ca io zic ca nu strica...avem di tati,FANTOME nu,asa ca e tare buna una la casa omului.Mai sperie lumea...lumea rea,mai,care nu ne iubeste.....

Ce-mi plac glumele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Bufleo,Fantomas al nostru ti-a atras deja atentia ca e Sagetator....banuiesc ca te-o scarpina cu sageata....
E ardelean si ei sunt mai molcomi,da` ne compatimeste daca e cazu`.
Plus ca are sugestii interesante edspre mancare....
Asa ca io zic ca nu strica...avem di tati,FANTOME nu,asa ca e tare buna una la casa omului.Mai sperie lumea...

Ce-mi plac glumele mele...
Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

De aia nu muriti voi ca aveti di tati si nu aveti E-uri in bagaj voi mancati ligumi, fructi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai,no,nu-i bai,da` de ce atata graba....

Mancam si paini(cu accent pe ultimul i)

Bre fratilor fiica-mea s-a dus cu tac`su` sa-si ia fluffingi...trebi de alea saritoare,latoase,bune de nimic...pardon "plietenii b;anosi)....

Ca atat a topait,s-a zbuciumat si a racnit ca bunica-sa a cedat...d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Avem flufing.....roz.....

Unde ati roit-o cu tatii,bre?
Pelicanu`,Fantomas,Bufleo,Varsatu` de vant....Roxana..Vivi,alooooo....si restu`...da undi santiti bre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Seara!


Ca sa vedeti ce noroc are barbatul meu ... ieri dimineata s-au trezit copiii mei si au zis ca "Tati a zis ca in vacanta mergem la bunica, vrem la bunica!" (ultimul plan era sa stea acasa in vacanta). Am incercat eu sa ii aburesc, nimic, ei vroiau la buni'. Asa ca am sunat bunica sa astepte 'musafirii', am pus bagaj si copiii in masina si am plecat la ai mei (undeva in Botosani, pe sus, unde se agata harta in cui). M=am intors azi si urmeaza sa ii recuperam peste o saptamana. Sunt tare mandra de mine ca e primul drum asa lung pe care il fac singura, fara barbat comentator in dreapta (sunt sofer doar de cateva luni) si m-am descurcat super bine!
Pe drum (cam 3 ore) se plictiseau, asa ca am inceut sa jucam tot felul de jocuri. La un moment dat le spus sa zica un cuvnat ce incepe cu 'c' si are un anumit nr de silabe. Bianca zice "curcuzum". Rares, contrariat :"ce inseamna asta? Nu exista asa un cuvant", la care sora'sa, cu un ton f, serios "sigur ca exista, inseamna un partz american" si da-i hahaiala amandoi 5 minute.
Cand am iesit din Suceava (serialbastre, te-am salutat din mersul masinii ) , povestesc copiii ca abia asteapta sa ajungem aproape de bunicul, ca sunt acolo niste dealuri unde le "sar partile intime" (sunt niste dealuri /vai cu drumul 'in valuri' de la alunecarile de teren si daca mergi un pic mai cu viteza, salta masina ). Cand ajungem in sfarsit in zona respectiva, eram in varful unui deal si cand incepem sa coboram, ridica amandoi mainile in sus ca la roller coaster si o aud pe Bianca strigand "sa sara putzeleeee!!" (noi nu folosim cuvantul asta, e catalogat ca 'urat', dar nu ne=am putut abtine sa nu radem cu pofta).


M-am delectat cu pozele lui Rufus din parc , la noi e frig, ploua ... blex!

ralualexandrei sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ia uite aici....
Laura...sa inteleg ca sunteti singurei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Ia uite aici....
Laura...sa inteleg ca sunteti singurei?
Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Are si Bianca unul asa, pe albastru ... zace intr-un fund de cutie .

Nu, nu suntem singurei, suntem doar fara copii. E la noi un unchi de-al meu care ne ajuta cu santierul din casa, iar eu marti plec de acasa pana sambata probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La mine se va juca pana maine......maxim marti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor


stie cineva unde a plecat primavara? dimineata era bruma pe masini si un frig. io inca sunt cu ghete si geaca groasa de iarna, plus manusi. si cand le vad pe altele in dres si cu pantofi... ma ia cu friguri instant. plus ca azi dimineata, i n gara, erau pustoaicele iesite de la disco in pantaloni scurti pana la kur, fara dres si in pantofi cu toc de 10-15.

deci dl marius vine si pleaca? asta-i treaba? tocmai cand se inmultise partea masculina pe aici... deci m-am bucurat degeaba.

Andro, ai grija de tine. te-am visat azinoapte...

acum pe seara am mancat si noi pacatosenii, cartofi prajiti si asian chicken nuggets.

Mergi la inceput