Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

exista vreun emoticon care topaie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda

[quote]citat din mesajul lui Rufus

Meniul (dezmat frate!)de azi:
-mamaliga cu smantana si branza
-carne de porc (bineinteles) la ceaun
-carnati de casa la gratar
...am luat-o razna.



IOANA


Dap....eu inca am remuscari pentru aseara...mai ales ca era pe 11.10 pm...
Si tocmai termin salata de la pranz....ca am facut un castron urias....

Singurul pacat va fi o nuga,sunt disperata dupa asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Dap,varicela face bine la greutate ,e prima data cand citesc asa meniuri si raman imperturbabila,nici o tresarire de matz,nimic.


Citat:
Marius = bau bau?


....numa' putin

Rufus nu esti singurul urs asa ca stai linistit
In ce priveste bubele bine ca stiu ca exista si o parte buna

Mada bube continua sa apara,sunt mari si dese.Ursu ma picteaza constiicios cu calamina .

Citat:
Edit:pe ghetar pot sa-ti spun Casper,Marius?Fin`ca veni vorba de fantome?

...sau Fantomas

Mancarimea asta imi da o stare de neliniste continua motiv pt care m-am apucat de un tiramisu,fii-mea a dat comanda de fructe de mare cu paste,iar pt seara e si la noi destrabalare de weekend adica cartofi prajiti cu snitele de porc(Klaus le-a taiat,Robert le-a batut,eu le prepar).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dap,suna mai bine Fantomas....adica i se potriveste mai bine.Uitasem de Fantomas...sunt sub influenta lui Casper,acu`...
Am un feeling,asa ,ca ma apste si pe mine varicela.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Adevarul este, Marius, ca daca povestesti despre fetele tale si ce faci prin bucatarie...si deja esti calificat sa stai pe aici. Bine, la partea cu bucataria trebuie sa mimezi ignoranta, asta pana o pacalesti pe sefa (desi e din ce in ce mai greu de pacalit...), pe urma chiar ea iti cere retete
Asa e cu sefii astia...tre sa le dai impresia ca esti de partea lor...

Bai ...stati asa. Invitatiile pe ghetar se fac cu aprobarea mea ...sa vad daca imi convine. S-ar putea sa NU ...
NU e urs, cel putin asa parea in pozele alea de la intalnirea DC
NU stiu daca are simtul umorului
NU ii cunoastem fetele
NU e puturos ...mai ales daca zice ca gateste ...poate sa ia un plus daca NU gateste bine ...poate.

In rest, am dubii ...daca NU tine la tavaleala ? daca NU trece proba mop-ului ? daca NU trece proba spate-fata ? ....ne trezim cu legea peste noi, cu dreptatea regula si dati in judecata ...cum din vechii pinguini NU avem pe nimeni om al legii, mi-e ca ajungem cu pete in cazier ...iar eu, poate NU mai intru in Romania, ceea ce NU imi convine ...

NUmai daca raspunde cu NU la toate NU-urile de mai sus, NUmai daca NU este perfect ca Pocahontas, NUmai daca ma bate pe spate cu blandete de maine cand NU o sa mai mananc ce-mi vine, NUmai daca o scarpina virtual pe Ralu, o sustine in echilibru pe Kari, tremura alaturi de Celcesfrrr pentri Nashparlia, mananca pizza in miezul noptii cu Mada ....NUmai atunci ii deschid dosar pe ghetar . Am zis ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Stai linistita ma simt bine in pielea mea . Asa cum spuneam eu sunt calator.
Partea interesanta este ca sunt Sagetator - 100% deci ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Elyda ...am incercat si eu cu trasul de urechi ...poate slabesc. Am incercat pe mine, ca mi-a spus cineva ca sigur merge ... Le-am lungit si le-am facut de iepure si kg tot de burta mea atarna ...bai acum serios ...cine a mai pomenit sa te tragi de-o parte si sa se subtieze in alta parte ?

In urma acestui experiment nu ma mai pot tunde scurt ...numai lung, in scari si cu parul mult pe fatza ... asa imi acoper urechile.

Marius, fantomaticule ...pune-ne si noua emoticoane la Raspuns rapid, ca nu putem vorbi numai asa in cuvinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cartofii prajiti in untura is mai buni decat aia prajiti in ulei?!?!

or fi doar mai gustosi.

sefa, in america exista ziua muncii : "labor day" , e prima zi de luni din luna septembrie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Marius, fantomaticule ...pune-ne si noua emoticoane la Raspuns rapid, ca nu putem vorbi numai asa in cuvinte.


Mai este putin si se lanseaza noua platforma. Aceasta este fundamental diferita din toate punctele de vedere inclusiv conceptual este totalmente altceva.
Ne auzim dincolo cu sugestii si/sau reclamatii in clipa in care va fi on line.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu intrasem sa dau un aport scurt si cu voi iar mi-a inghetat fundul in locul cu WiFi din casa ...

Deci suntem in doliu ...mare. Suntem veniti de la meciul de hockey, batuti MAR ...stai sa vedeti scor 9-1 ...stiti ce e aia MAR ? Nici puckul nu l-au vazut pe teren ...au jucat cu echipa altui oras, cred ca era ceva echia de travel, sau nu stiu, dar dragilor ...ce pase dadeau, ce scheme invatasera, ce figuri, ce goluri pe sus ...la un moment dat nici nu mai tineam cu ai nostri, asa spectacol faceau aia ...
Interesant este ca fiu-meu nu a mai plans, nu a mai zis ca aia sunt trisori ...a tacut trist din gura. Cred ca e prima data cand realizeaza ca o echipa este net, net superioara echipei lui.

A venit acasa, a mancat, s-a uitat putin la TV, l-am trimis la citit si si-a terminat carte ...si tot ce a spus a fost ca nu a mai jucat pana acum un meci asa de rapid ...ah, da, aia mai patinau si in viteza si au jucat si pe toata gheata ...deci MUCI ne-au facut pe buna dreptate ...

Dupa amiaza avem iar meci de soccer ...sper sa-l castige ca altfel, ca sa-i economisesc lui venele, o sa trebuiasca sa ii imprumut una de a mea.

P.S. il promovez im mod oficial pe Rufus la statura de Pelican, caci mi-a placut cum suna ...deci avem Pinguini, Randunici, Printese, un Pelican si desigur, cu voia dumneavoastra, JE, Doamna Buflea de la intrare ...(n-am emoticon cu dintii mari ca sunt la Raspuns Rapid)

P.S. mie mi-e teama cu platforma asta ...eu sunt ca Pinguinul la Poarta Noua ...daca imi schimba astia Poarta mi-e ca cine stie pe ce ghetar ajung.

Mergi la inceput