Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Carmen, stii tu cum au patit copii cand au pus invitatie la petrecere la ei acasa pe Fb si s-au trezit cu mii de oameni? Asa si tu cu invitatie la tine, uite acum te trezesti cu cel putin juma de forum Poate data urmatoare reusim sa ne vedem;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Cred ca o sa imi ia o saptamana sa reusesc sa scriu cele 10 mesaje.
Deci pana una alta ii urez lui d-na Buflea succes la dieta (nu, nu uitam) si la fel pentru ralu.
Denisa, vacanta placuta si sa fiti cuminti voi fetele

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Soarele lui Aqai cred ca e prin geam, la piscina din interior
Buflea, vreau si eu exemplu de ecuatii cu doua necunoscute cum zici ca ii da mama ta baiatului. Eu l-am pus pe cel mare candva sa faca mate ca cele din tara. Mi-a fost asa de greu sa ii traduc, ca pana la urma citea el si intelegea mai bine decat chinuiala mea de traducere

Un weekend placut in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai Ruf, chiar ca frumoase fete ...dar pot sa fac o observatie ? daca tot ai blindat-o pe Ana cu cotiere, genunchiere, din alea de pus in palma, o casca nu crezi ca ar fi utila ?
La noi nu exista fara casca ...nu sunt eu paranoica, e buna mai ...pai cade cu rolele alea pe spate si da cu capul de asfalt ...eu pe bicicleta, pe role, la patinoar si la ski nu ii scot fara casca ...mai mult, si noi purtam casca ...si nu numai noi, lumea in general. La un moment dat auzisem ca iti da amenda in parc daca te prinde fara casa, dar poate era doar zvon. Cred ca in Rom lumea e mai relaxata ..eu cand am fost anul trecut, nici centurile de la masina nu se purtau ...mie mi-a intrat in reflex, cum ma sui, cum imi pun centura. In Buc cand i-am spus unui taximetrist ca nu pot inchide centura, s-a uitat la mine si m-a intrebat din ce tara vin .
Fiti sinceri, voi purtati centura ? Dar cel din dreapta, dar copiii in spate ?

In alta ordine de idei, azi am castigat la soccer ...3-1 ...fiu-meu a bagat un gol, pe primul ...bai, cum sa va spun, era sa explodez de mandrie si va dati seama ce mizerie faceam pe teren . A fost un meci foarte echilibrat, ai nostri eu avut si o bara ...frumos. Imi place mult sa stau a meciuri, chiar daca joaca copilareste ...imi place mult. Numai Ralu ma poate intelege

Maine avem meci de hockey la 8:00 AM ...trebuie sa fim la patinoar la 7:45 ca le da echipamentul, adica tricourile si ciorapii ...
Dupa amiaza mergem la alt meci de soccer, intr-un oras la 45 min ...sper sa nu fie fiu-meu obosit ...azi nu l-a scos deloc din joc, a alergat 1ora non stop ...bai si al meu da totul, se sinucide pe teren. Terenul de azi era cu niste pete mari de praf in loc de iarba ...cand a vazut barbata -meu s-a dus la Alex sa ii faca instructaj sa nu se sinucida acolo ca aluneca, se loveste rau, ii intra praf in gura ...Acasa, in cada, a zis a il dor muschii de la picioare ...

Ah, in cinstea victoriei, am fost toti 6 la restaurant si am mancat ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Buflea si ceilati despre vaccine:
Eu am facut varicela de la vaccinul propriu-zis. nu reactie ci varicella. o forma usoara totusi.
Nu este obligatoriu sa faci vaccinele aici. poate unde stau eu e diferit. semnezi un waiver si gata le primeste la scoala.
Cu vaccinele astea noi eu am dubii: pe cea mare dupa ce am vaccinat-o cu un vaccin nou aparut care a si fost retras de pe piata de fapt la scurt timp dupa, I s-a declansat autismul si s-a imbolnavit rau de tot felul de infectii peneumonii etc si de atunci e cu sist imunitar la pamint. f interesant ca pina atunci a fost un copil normal si sanatos.cine ma contrazice nu are decit, eu tot pe a mea o tin. pe cea mica nu am vaccinat-o cu ror I-am facut de varicella doar. ror nu stiu cind o voi vaccina poate pe la 5 ani dupa ce creierul este format deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata,
Profit de putina liniste, singuratate si o cafea aburinda.
AM dat gata bagajele, inca de aseara.
Recunosc ca eu sunt linistita. El in schimb... Cred ca Rufus are dreptate. E mort si neingropat. Il trec toate apele.
Asteapta drumul cu masina pentru ultimile sfaturi.
Pai, si eu astept acelasi lucru! Si sfaturile mele is mai importante.

Deci la ora 13 vom fi in aeroport. si vom ramane acolo pana la ora 15 cand decoleaza avionul. Drumul e aproximativ 3 ore. DEci pe la ora 18 osa o sunam. Apoi i-am zis ca in fiecare seara la ora 11 (a noastra) vorbim pe Skype. 1 minut atat!

Buflea, dragutzico in taxi nu e recomandat sa pui centura. Aici toata lumea poarta centura. Dar nu in taxi - din motive de siguranta personala. S-o poti tuli mai repede in caz de ceva. Te sui cu un necunoscut in masina, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:


darumaka te rog sa revii la un singur cont - al doilea nu este admis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Chiar ma gandeam cine a calcat pe bec de a aparut Marius pe aici .Fara suparare Marius .

Eu port centura,copiii poarta,nu de bunavoie insa sunt inca mici,aia mari nu cred ca poarta insa Radu s-a mai moderat intr-ale condusului.

Rufus sa stii ca vorba din popor contine multe adevaruri ,cel putin partea cu muraturile o citisem si eu pe un forum medical.

Ziceam ieri ca n-am bube? sunt plina,plina cum nici Edy n-a fost,si dor al naibii si ma si mananca acum.

Buflea te inteleg,ohhh cat te inteleg,de fapt cred ca noi pt asta traim,imi amintesc cand la o faza anul trecut toata galeria la incurajat pe Robert care a facut o faza memorabila si la finalul ei in loc sa puna el eseu a preferat pt mai multa siguranta sa dea pasa unui coechipier,toata lumea a ovationat si apreciat gestul lui,echipa mai presus de faima personala.La final mi s-a facut rau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` zau ca-s toti cu ochii pe noi ca pe butelie.....incep sa astept noua platforma cu grupuri..

Marius,nu ramai daca tot ai intrat?mACAR asa un pic...

Ralu cum te simti?Offfffffff...ma gandesc la tine.
Restu` aloooo,pe unde umblati?

Am pacatuit aseara...am mers tarziu,la 22.30 la niste vecini si aia scoteau pizza fierbinte si foccacia din cuptor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

daca tot ai blindat-o pe Ana cu cotiere, genunchiere, din alea de pus in palma, o casca nu crezi ca ar fi utila ?



Buflea, sigur ca ai dreptate, intotdeauna are casca...mai putin ieri, cand in parc am ajuns fara. Are chiar mai multe, dupa cum ii place pe moment
Asa ca ieri i-a pus Tora un rucsac in spinare la un moment dat, cand cadea pe spate...si a fost ok. In schimb a cazut in fata, si a dat cu fruntea, din fericire usurel. Ca ii placeau ei niste scari, sa le urce si sa le coboare.
Iar in masina poarta toata lumea centuri, si in spate. Daca in oras mai uitam (stiu, n-avem scuze), in afara toata lumea sta in centura.

Viviana, mandra ta are exact varsta Ioanei la care a inceput sa plece singura cu avioane. A plecat in Olanda sa faca babysitting si toata lumea a zis ca-s nebun c-o las la 15 ani sa plece(inclusiv Tora). E absolut imposibil sa va descriu ce am simtit prima oara...apoi m-am invatat. Stiti voi cum e prima oara...apoi te inveti. Apoi a plecat cu scoala in Finlanda, a stat in gazde pe la localnici. In Olanda are prieteni, pleaca cu trenul sa-i viziteze...bine, nu-i chiar mare tara aia.
Asa ca-l inteleg foarte bine pe Celcesforaie, nici saliva nu are in gura. E tata, mai, tata de fata...e foarte greu. Crede-ma.

Ralu, e bine ca ti-au iesit bube. Regretatul domn Teleianu, parintele homeopatiei romanesti, imi spunea ca eruptia este modalitatea organismului de a elimina ce-l deranjeaza, sa nu incerc sa stavilesc orice eruptie cu creme, sau alte metode. Deci functionezi perfect esti pe drumul cel bun.

Mada...mi-ai facut pofta cu pizza ta. Doamne, o sa mor gras ca un urs fara sa ma pot misca...

Mergi la inceput