Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr

Carmaw, da-le naibii de geamuri, ca nici mie nu-mi plac, bine ca esti ok, ne dai palpitatii aici. Plateste si tu pe cineva sa le faca daca nu le poti ignora. Eu le ignor cu gratie.
Pot sa vin si eu la caracatita aia in vin? mama, ce-mi facusi!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!



Carmen....buna....sa vad ce pot face caci albanezii au cam plecat ca nu prea mai e de lucru iar dnele grecoaice sunt f mindre...in fine....poate...le evit....buna idee.
Da am caracatita in meniu dar si o supa de linte
Veniti cu totii e loc suficient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata.....sper sa nu crape gheata....ar fi mare pacat...

Aseara m-am distrat cu fiica-mea cu doua tablete si un telefon...da` se vede rau dc-ul de pe ele....
Iar wi fi-ul vecinului are semnal doar o linie,in cinci locuri de la mine...
Am cazut la datorie si eu si ea si ne-a strans mama cele trei jucarii....
Acu` am terminat de alergat,ma intorc in pas rapid spre casa.

Mai vin io.....
Aquai...

Restul fetelor...eu sincer nu va stiu,nu ne-am intersectat prin DC sau om fi facut-o....dar nu-mi aduc aminte...

Aici se rade de orice si din orice...si asa sa ramana....
Howgh!!!!!


everybody.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Cafea si ceai - taraba e deschisa :)

Merg sa citesc din urma .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui P&ANA
The pursuit of happiness

Mai ... voi ma cautati la slabiciuni ca sa intrati mai usor pe ghetar ?

"The pursuit of happiness" este filmul meu de referinta - de referinta referinteleor ...este etalonul meu cinematografic.

P&ANA te las pe ghetar, dar cu suspiciuni ca vrei sa-mi adormi vigilenta


Si eu care voiam sa editez , dar m-a sabotat semnalu'
Pe bune , sunt cateva scene pe care nu le pot uita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Glimmer , sunt superbe creatiile tate ! mi-ar placea cel verde , daca e de vanzare.

Carmaw , vin si eu la masa . Si eu , ca si Carmenbr , ignor geamurile , spre oripilarea unei rude (prin alianta)

Hm , "Mizerabilii " -fii-mea (cea mare )a avut-o pe lista de lectura , alaturi de " Ciulinii Baraganului " , " Singur pe lume " si as fi dorit sa le citeasca . Nu a putut , asa ca am renuntat la film .

revin

Editat greseli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Maaaaaama ce activitate a fost aici, ma duc sa imi fac o cafea"neagra mare si tare"(ranjet) si sa trec la citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A venit primavara!
La mine e soare.
Dar se anunta ploi.

O sa o iau pe rand:
- Nu am sa ma uit la Mizerabilii nici cu batista nici fara. Am citit cartea,am vazut serialul, am vazut 2 ecranizari inclusiv cea cu Jean Gabin. Cred ca mi-ajunge.
- Nu mai imi place, asa mult, Meryl Streep. Mi-a placut enorm candva.
- Mi-a placut Mamma Mia.

Ne rasfatam. Ne-am trezit la 9.30.
Azi avem in plan sa mergem la film. Intre 13-16.30 ora Parisului.
Atunci nu ne suna fata.
Pana acum a sunat de 3 ori. Adica de cand ne-am trezit.
Mei, ii place mic-dejunul ala cu croissante si gemuri de moare.

Asa si sa lamuresc cu pasaretul.
Mananc pasaret mort. Sa nu aiba cap cu ochi albiciosi si sange la incheieturi.
Ador ghearele, sa le sug falanga cu falanga, si metatarsian cu metatarsian, atata timp cat nu se se misca si scurma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neaaataaa (la unii, la altii.. ))))

bai asa frumos era dimineata, acu iar vant si frig.
Kari, tot la tine e primavara???

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
rox, copilul tau cel cantaret la pian ce mai face?


ete bine, merci de intrebare. are 3 zile libere, ca l-am scutit de lectia de vineri. asa ca e calare pe psp si pe lego. mai urlu la el nitel sa puna mana pe o carte si pe cate o pagina de mate, asa... de relaxare
lego-istii tai is in vacanta?

Katy, nu te mai plange tu... ca e tare frumos orasu ala langa care stai tu! tare as veni si eu sa-l vaz

Carma, moama ce experienta cu ferry-ul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Viviana , daca stiam iti faceam pachet vreo 7 perechi , acu' doo saptamani :) Te invidiez pentru program :(

App. de pian :eu trebuie sa invat , ca mama , sa fiu mai ferma . Acu ' doi ani ,la insistentele don'soarei (mari) am luat orga/pian , ca facea si la scoala ceva , ceva . A facut si Monica (daca nma citesti , te pup) o multime de sacrificii sa vina s-o invete , si n-a mai vrut . Dar eu i-am respectat dorinta , cand , puteam sa insist . Acum vrea din nou si parca ma gaseste pe mine vinovata ca nu a mai continuat:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Eu nu stiu ce fel de super ia o pauzari sinteti ca aveti timp de gatit,slabit,filme,carti,dus copii la sporturi si scris/citit aici ca eu abia am citit din urma si e timpul sa o iau in sus ca incepe o noua zii de munca.

Raportez ca dupa 2 zile de primavara si sperante ca vine soarele si in partea asta de lume ne ameninta ca miine da cu freezing rain de sa ni se inece toate toate visele aberante ca o sa inverzeasca copacii mai devreme de mijlocul lui mai.

Si la Timisoara se spune firimituri;dar se spune picior de pui sau tzimp nu copanel.

Mergi la inceput