Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy
Buflea cred ca a inteles locatia ca mi-a dat un punct pentru filmul ei de referinta


Da mai, m-am prins ... tu si ca sa duci gunoiul urci si cobori cateva dealuri ...de aia esti tu randunica.

Alinto, mi-am adus aminte ca si eu am fost mare, mare admiratoare a lui ABBA ... nu stiam engleza, dar imi scosesem cuvintele de la Chiquitita asa cum le auzeam, si le cantam cu atata convingere, incat i-am convins pe ai mei (care nici ei nu stiau engleza) ca limba asta se poate invata de pe o caseta de casetofon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Da, da.. gatesc rapid dar mi-am educat musterii ca atare. Adica ce e pe masa se mananca daca nu atunci se inlocuieste cu ce e disponibil in frigider eu altceva nu fac. Sa iti spun ca fimea a crescut cu paine cu unt ...si fructe si lapte cu biscuiti? Si cum am zis are ceva vene si fibre pe ea ca face sport. Dar nici nu m-am agitat prea mult decat pana la 4 ani cand imi mai punea nervii pe bigudiuri si cantam sa manance. Dupa, s-a dus la gradinita si i-a placut burito, quesadilla si salate, chips si alte bunatati. IAr acum incearca orice daca nu ii place nu o fortez prefera salatele care sunt simplu si usor de facut. Eu sunt pe principiul daca dorm, fac sport si beau apa atunci cresc si cu aer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hai ca cu mesajul asta m-ai convins ...

Bine ai venit pe ghetar !!!

P.S. Cat de mare e domnisoara si ce sporturi face ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Katy, nu mi-e ca dai buzna, n-auzisi ca am invitat tot ghetarul?
Am priceput si eu, prima data am citi in fuga. Si mie mi-a placut filmul de referinta al sefei, asa ca stiu unde stai. Don't worry, nu vin in vizita, nu curand. Am planificata o vizita acolo, dar nu curand. Dar esti mai sus decat Michelle, daca nu ma insel.

Sefa, cum de nu zisesi nimic de filmul meu cu Meryl Streep? Ca stiu ca l-ai comentat destul.

Carmaw, dai un semn de viata please? Dintre mobile, de unde vrei tu, doar zi ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

motive de ingignare: 1. nu mai tin pasul cu paginile si new entries

2. cum, mai katya, sa-i puna sa faca tema cu muzica aia din filmul ala de taiat vene cu cutitul de paine din bucatarie? crunt ar trebui sa greseasca copiii mei sa-i pedepsesc sa se uite la asa ceva. da' bine ca's prevenita ca daca le da teme din astea la scoala mea, ii incurajez cu mana mea proprie sa scrie un eseu despre inutilitatea de a face teme.

doamna sefa, pe mine trece-ma absent motivat pe termen lung. m-am trezit implicata intr-un proiect de dezvoltare si IPD (integrated project delivery) cand ma luminez ce si cum vin si va fac infrastructure planning nu numai buget ca la asa inghesuiala se scufunda ghetarul.

rox, copilul tau cel cantaret la pian ce mai face?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

s-o crezi tu , aqai! tu nu vezi ca deja ne redirectionam ca sa nu il scufundam? ( cu o asa sefa, nici nu-i de mirare).

eu sper ca nou venitele au cam inteles despre ce e vorba pe aici. ne atacam pinguineste , adica ne facem sa radem unii de altii nice and easy.
iar randunicile aduc apa in cioc graselor , habar nu am de ce , dar daca zice sefa , asa trebuie!
( sefa, sa stii ca m-a durut palma).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

huh?

nu-i da idei ca imediat face un secret - ghetar live si te vezi tu cu picatura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

picatura cui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

depinde cum iese la secret ghetar :) nu poci sa spui dinainte :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

apoi daca incepeti deja cu secrete mie nu imi mai place atmosfera.



Mergi la inceput