Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Laura te aman dar nu te uit ,moama ce rea sunt .


Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





multumesc, te anunt cand trebuie sa iti lustruiesti bombeul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Plec acasa ... fiu-meu are antrenament de soccer si cum barbatul nu s-a putut duce, au ramas ai mei sa mearga pe jos 1 ora pana la stadion ... ma mustra constiinta nene, n-am pomenit exploatatoare atat de nesimtita ca mine ... si ei saracii se duc. Cica e ok daca vine cineva sa-i ia ... ar fi culmea sa ii las sa se intoarca si pe jos ...

Lor le era ca nu rezista Alex ... really ? fiu-meu care alearga 1 ora la meciuri sa nu reziste la 1 ora de mers pe jos ? Cica mvaiii, saracul dar e obosit de la scoala ? Fugi nene de aici, dar ce face la scoala de e obosit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Laura te aman dar nu te uit ,moama ce rea sunt .

Lasa-ti luna si alte vrajeli si influente,ca eu ce sa mai zic,cand am cozonacit 5 buflei plini de nuca si ciocolata + tava de tiramisu de ieri care in ciuda dimensiunilor scade vazand cu ochii ,n-o mai prind pana miercuri.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





Ca sa ma dau randunica in continuare cica tre' sa ma aliniez cu tine ... )(ma duc sa verific la dieta Rina cat am de slabit)

Acu sincer, si io stiu vrajeala cu luna, curele de slabire se incep la luna plina

Si ma roade si invidia, cum ai reusit sa coci 5 cozonaci si nici sa nu gusti din ei?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, ca sa nu uit,ca mai am un pic si inchid...
ce ecuatii ii da maica-ta lui fiu-tau? baga si tu un ex pe aici...si mai spune ce il invata dna profesoara.

al meu a inceput scoala...dar mai are un pic si termina anul...parca pe 30 Mai.
i-am promis ca daca pe trim 3 ia numai 4(...nota max...sa nu se inteleaga altceva)il duc la ce restaurant vrea el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Lauramultumesc de primire.
Ce chestie, am vrut sa intru pe burta ca o pinguinica adevarata si am facut un mare splash, tot ca un pinguin adevarat
Pot sa dau vina pe buflea, pot?
Datele nu mi le dau ca ma da buflea afara, da va zic ca nu pierdeti nimic.
Sunt in gasca negospodinelor de eu ma gandesc daca si cum sa fac un cozonac amarat de Pasti in timp ce ralu face o gramada fara motiv
Si vorba aia, la cate mofturi face sotul ar fi trebuit sa devin gospodina. Da eu nu si nu
Pe moment sunt cu ochii pe dieta fetelor ca sa se simta presiunea mai bine. Vine vara, vorba aia.
Roxana, asa si eu imi vine sa topai intr-un picior cand e vacanta (da asta ca are cine sa stea cu ei ca altfel asa eram).
Tare e obositor sa stai cu gura pe ei, si as vrea sa nu mai stau, ma jur, da nu pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

apropo de diete...sa va spun una noua...
sotul de cand maninca pe fiecare zi sunca de aia, afumata de el...cica a scazut o gaura la curea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Si ma roade si invidia, cum ai reusit sa coci 5 cozonaci si nici sa nu gusti din ei?????


Cum?!Cu ambatz ,ca sa-mi pastrez locul 1 la cea mai frumos injurata mama,ca baietilor mei nu li se zice simplu,sa o .... pe ma-ta,noooo li se zice sa o ....pe ma-ta aia buunaa!
Eeeee alta viata asa-i?!
Asta am aflat-o recent


Ahhh si sotul tau vrea sa corupa m.u.i.e.r.i.m.e.a,Michelle?Numai barbatii slabesc asa ba cu sunca,ba cu cantitati industriale de ciocolata ,n-am pe mesaj rapid p-ala de se da cu capul...
Ma duc sa-mi rumeg oftica la spalat de vase si intins niscavai rufe,ca sa sfarsesc ziua apoteotic sau mai bine spus sa incep ziua cu dreptul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Darumaka iti spun eu cum sa faci cozonac,pana acum dintre toti cei carora le-am dat reteta mea ,nu a ratat nimeni,nu vad de ce ai rata tu [:))]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darumaka spune:

Andra, la masina da?
Buflea, da un autobuz ceva nu era?
Daca ma dau astia afara de la servici, macar stiu de ce
Ca eu nu am wi-fi in buda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sunt aici, n-am dezertat, dar cand am vazut azi dimineata cate pagini ati scris, m-am speriat.
Ca sa nu mai zic, ca daca nu schimba reclama aia din josul paginii, eu nu mai intru curand. E exact in dreptul la fereastra de raspuns si e despre legalizarea casatoriilor intre gay. Nu e safe de vazut nici acasa, nici la office. E mai rau decat atunci cand deschid libertatea, pe care nu o mai deschid din cauza de anunturi din astea cu ultimele "vedete" din Ro, mai mult dezbracate, decat imbracate.
Kari . Sper sa scapi de pasaret, sa te poti odihni.
La dieta nu ma bag, desi ar trebui, doar vreo 4 kg vreau sa dau jos. Dar nu am ambitie, asa ca sper doar sa nu ma mai ingras si le tin pumnii fetelor care au inceput.
Ralu sanatate multa, sa scapi repede de varicela. Nasoala boala.
Buflea, cum mai mama nu avem ziua muncii, ce naiba e labor day din septembrie? Sa nu-mi spui ca tu muncesti si atunci ca nu te cred.
Darumaka, nu am mai aflat info despre baiatul ala, dar saptamana asta am nevoie de nervi tari, Eric e in vacanta si merge la kids club, asa ca sper sa nu aud de noi episoade.
Viviana, vacanta faina fetei. Ati vorbit pe skype sau te-a pacalit?
Pup restul de trupa!

Mergi la inceput