Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buflea,asteapta sa vina Fantomas in vizita si ,daca poate,te lumineaza sau te baga de tot in ceata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bufleo, ia-o si tu usor frate! intai pui target 5, apoi inca 5.... ca na. 15 din prima demoralizeaza pe oricine.
si vezi ca daca tot te tii de doamna Rina nu esti niciodata mai departe de 3 zile de o tarta buna cu fructe. asa ca... nu-i asa rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Nuu, Roxana, ai incurcat borcanele:)doar prin S-E tarii-adica Buzau, prin 'moldova' aici:))cum cred unii bucuresteni buni la geografie:). Asadar, prin 'moldova' baate un vant rece, e cenusiu spre gri si m-am saturat de vremea asta mohorata:(.
Va tuc pe toatefara discriminare.Buflea, si eu am iesit din iarca cu ceva kg pe plus:(dar nu pot tine diete neam...de admirat cele care pot. Cea mai buna dieta pt mine este amorul:))sau suferinta/dorul:)siii...sala.
Si mie imi place mult Grisham, de la o vreme m-am apucat de citit colectia verde de la Adevarul- cele pe care nu le citisem inca si sunt la Virginia Woolf, nu mi-a placut niciodata femeia asta:(daca nu se pierde in n detalii si descrieri:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1. Darumaka va decide singura cum anume doreste sa ramana pe DC iar de comunicat nu se comunica decat daca ea doreste.
Dar va trebui sa se rezume la un singur ID la alegere. Astept raspuns in acest sens.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Fantomas...esti la pinguini..aici se rade(pe infundate sau in hohote),se urca dealuri,se slabeste,se blagosloveste....sau se tin lectii....

Dupa multumesc,trebuia...darea de seama.

Ce mananci,ce fac frumusetile tale,ce te-a scos din sarite azi...si daca mai ploua la voi...s-a retras Crisul?
Faine locuri pe acolo...pacat ca nu dau de rudele mele....oricum,nu ne-au anuntat cand a murit o persoana draga....sa-i multumim macar cu
o floare...pentu cat de bun a fost...nasol...m-am intristat.
Madalina



Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

morgen randunicilor


nu stiu cui sa-i multumesc ptr soare arata asa de frumos afara, ca o adevarata zi de primavara.....

sunt la dieta! bine, nu-i chiar asa sofisticat, deci Aqai poti vb de mancare cat vrei.

noaptea ce-a trecut a fost naspha rau. pe la 1 a trebuit sa iau Tramadol ca sa pot adormi. in sfarsit durerea de la mana dreapta a cedat pe la 2. acuma jumate din palma e inca amortita......
ah si pe cand dormeam si eu in sfarsit, a inceput corul ciorilor sa cante. era 3 si 20. pe la 6 a incetat concertul. asa ca am bagat somn pana la 9 jumate.
imi place sunetul pasarelelor cantand, imi aminteste de copilarie, dar chiar cand dorm si eu taika? aveam acasa la parinti un nuc mare si un par mai mic care facea niste pere super bune, pline de zeama si aroma. dimineata devreme deschideam geamul doar sa aud pasarile cantand. acuma se vede ca am imbatrnit....

roxana, copilarimea mananca la scoala, nu mereu dar adesea. eu la servici am mancare asigurata. sotul mai mananca si el la servici. deci acasa cine sa mai manance?


saptamana minunata va doresc!



Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!


Eu am in fata geamului de la dormitor un brad in care isi stabilise cartierul general un gugustiuc.Imi era asa drag de el si asa mila ca sta el singurel ,pe ploaie ,vant, frig...si le tot spuneam alor mei ca as vrea sa isi gaseasca o pereche sa stea amandoi in ploaie,vant,frig ,ger...dar in doi e mai usor.
Stiti voi zicala aia "ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca?" E adevarat!!!! Si-a gasit pereche si acum stau amandoi lipiti unul de altul si se ciugulesc reciproc si gugustiucesc din toti plamanii in fiecare dimineata de pe la ora 5...ma trezesc la 5 si sunt zapacita de cap toata ziua. Imi iau prastie.Ii fac friptura pentru ziua cu proteine de la Rina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mama are o bufnita in copacul de langa casa si bufnita avea pui vara trecuta....sa vezi cum cantau in cor..erau mici si frumosi si buha era mandra de ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Mama are o bufnita in copacul de langa casa si bufnita avea pui vara trecuta....sa vezi cum cantau in cor..erau mici si frumosi si buha era mandra de ei...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."



Deci pana la urma e adevarata si zicala " fiecare cu pasarelele ei", ca avem mai multe, nimeni nu a zis ca are o pasarica.
Astazi vorbesc in pilde si zburd pe aratura,cred ca de la cura de slabire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Soare negru, tu esti prin Cehia...? sau incurc eu borcanele




io-s aia cu "insorita" Praga

si ca sa fiu complet sincera, azi a iesit soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

valeu,cand citesc atitea pagini?!
azi voluntariez la scoala vreo 1 ora si apoi fac cumparaturi...saracul Pepper sta in cusca si asteapta.
revin cu stiri ceva mai tirziu....

Mergi la inceput