Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aaaa, am inteles!!! imi pare rau ca nu te-ai simtti bine ieri azi noapte
(pffff. io as fi impuscat ciorile alea, asa le urasc )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

morgen randunicilor


nu stiu cui sa-i multumesc ptr soare arata asa de frumos afara, ca o adevarata zi de primavara.....

sunt la dieta! bine, nu-i chiar asa sofisticat, deci Aqai poti vb de mancare cat vrei.

noaptea ce-a trecut a fost naspha rau. pe la 1 a trebuit sa iau Tramadol ca sa pot adormi. in sfarsit durerea de la mana dreapta a cedat pe la 2. acuma jumate din palma e inca amortita......
ah si pe cand dormeam si eu in sfarsit, a inceput corul ciorilor sa cante. era 3 si 20. pe la 6 a incetat concertul. asa ca am bagat somn pana la 9 jumate.
imi place sunetul pasarelelor cantand, imi aminteste de copilarie, dar chiar cand dorm si eu taika? aveam acasa la parinti un nuc mare si un par mai mic care facea niste pere super bune, pline de zeama si aroma. dimineata devreme deschideam geamul doar sa aud pasarile cantand. acuma se vede ca am imbatrnit....

roxana, copilarimea mananca la scoala, nu mereu dar adesea. eu la servici am mancare asigurata. sotul mai mananca si el la servici. deci acasa cine sa mai manance?


saptamana minunata va doresc!



Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



pai daca noi suntem randunici normal ca se aduna si ciori galagioase

Eu la Bucuresti in burlanul de la hota de la bucatarie am un cuib de mierle.

Si cand se intorc ele primavara le apuca cantatul dis de dimineata, dar nu in fata cuibului (bucatarie) ci in fata dormitorului, adica pe partea cealalta a blocului

Sunt haioase - cand ploua cred ca n-au loc in cuib toata familia si tropaie pe burlanul meu, eu bat putin in burlan cu palma, 10 secunde de liniste, apoi iar tropaiala ....

Mie mi-s dragi, desi le-as omora dimineata cand ma trezesc din somn ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

deci mai sunt si alti cu ganduri kilaresti . am crezut ca numa pe mine ma incearca.

gata, am plecat la servici. afara cam bate vantul, da nu renunt la geaca, manusi si ghete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Amiaza buna tuturor!uh! caate pagini am avut de citit:), interesante si haioase toate. Ca tot ati vorbit de mancare, eu am gatit ciorba de stevie (buna rau:)) si varza la cuptor cu jumariaveam pofta inca din iarna.
Ca si voi, astept primavara...prin sud-est baate un vant rece, zapada lipseste pt o iarna autentica in plin aprilie:(. Si...in ton cu Eumada...mi-e sooooooooooooooomn! da' ma cheama datoria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Mai! Am avut si eu pui de vrabiute in hornul hotei:))pt ca eu nu prea o folosesc, prima oara cautam vrabiutele prin casa atat de aproape mi se pareau:) simpatice:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Iae urat si frug...si bate vantul....si azi am mers trei km pe jos si mai merg trei......yuhuuuuuuuuuuuu....sa sara.....ce-o vrea.....

Restu` ce faceti,bre?La unii e noapte,la unii nu se stie,Rufus bodogane corcodusele,eu frigul,careva zicea de mancare..... eu vreau soareeeeeeeeeeeeeeee.....
Kari tu ai furat tot soarele.....

Vivi.......cum e fata?Mandra?

Mi-am adus aminte:
Fantomas,are si varianta pentru tableta si/sau telefon noua platforma?Imi sar toate cele daca accesez de pe telefon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Soare negru, tu esti prin Cehia...? sau incurc eu borcanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

sunt la dieta! bine, nu-i chiar asa sofisticat, deci Aqai poti vb de mancare cat vrei.

Kari - minus. Si ceilalti care ati vorbit de alta mancare in afara de legume si pui la gratar. Minus, minus, minus ... Ah , pana la 12:00 ora mea, aveti voie sa vorbiti si despre fructe, proaspete nu in tarta (Rox), da ? ...si despre apa calda cu otet de mere - cana de dimineata - bleah !

Ma duc sa mai iau o gura de cafea ...Of ! Of !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai,mai....am mancat o felie de paine si carne.....si gata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

1. Mai, eu am vrut sa fiu o Doamna, dar nu ma lasa curiozitatea si decat sa intreb pe la spate, prin privat si sa nasc un pui de barfa, mai bine intreb direct pe fata si decat sa-mi raspunde-ti evaziv, mai bine imi spuneti direct numele sau "nu se poate" ...deci cine este / era Darumaka ? Ca sa fac ordine la dosare ... (rusinica, rusinica - n-am emoticon ca sunt la raspuns rapid)

2. In alta ordine de idei, fiu-meu a facut egal ieri la meci - 0-0. Mai, dar a fost un meci frumossss, pe un teren impecabil, cu echipa asta care in toamna a castigat divizia. Frumos, frumos, foart eechilibrat ...aia au avut si un 11 m pe care l-au dat pe langa poarta (Thank God). In fine, m-am lamurit, la varsta asta si la "super" nivelul la care joaca, inca nu stiu sa traga gol din "11 m" ... nu ma intrebati de ce, ca e si mare si inalta poarta aia ...dar se pare ca trebuie sa tragi cu viteza, puternic si daca se poate in colturi, nu drept in bratele portarului ...ei bine, e de lucrat aici, dar bine ca e de lucrat si la altii, ca si fiu-meu la un meci anterior a tras un 11 m fix in bratele portarului.

Deci ne-am intors bine ieri de la meci ...ce-mi place mie dupa o astfel de zi este ca la dinner, fiu-meu a speriat-o pe maica-mea cat a mancat (5 felii de paine cu hummus, urda, zacusca) si o salata ...iar la 20:30 a anuntat ca se duce sa se culce (ochi iesiti din orbite de mirare). Fica-mea, cum copiaza tot ce face frate-sau, s-a culcat si ea, desi nu avea nici un motiv de oboseala, dar ea, ca si ta-su, e obosita din nastere ...
M-am trezit la ora 20:45, duminica seara, ca ma uitam la TV - la niste crime, ca mai nou daca nu ma uit la Housewife, ma uit la crime ...

Azi m-am cantarit ca sa vad de la cate kg o sa scad ...m-a apucat plansul. Din vara si pana acum am pus 5kg ..si eu vroiam sa slabesc 10 gadinsu-ma la alea de asta vara ...acum am de slabit 15 - mama ma-sii !!!

Mergi la inceput