dosar adoptie

dosar adoptie | Autor: lucialucya

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Ma numesc Lucia Talpis, sunt studenta anul III la Administratie Publica si dau licenta in dreptul familiei, iar ca tema am "Adoptia. Comparatie intre Republica Moldova si Romania". Ce va rog eu foarte mult si ce imi trebuie pentru studiu de caz, este un dosar de adoptie pentru a face aceasta comparatie. Nu am nevoie de datele personale, doar dosarul ca si continut. Sper din tot sufletul sa ma puteti ajuta.
Multumesc. O zi frumoasa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns printe spune:

iti trebuie lista cu actele ce trebuie depuse la dosar? daca da, le gasesti si in lege si cred ca apare si pe forum aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Pai tot dosarul ca si continut e plin de date personale, daca nu date personale, ce sa pui atunci? Ca numai asta e.
Si date personale chiar ma indoiesc ca iti da cineva. Ca le folosesti sau nu tu personal la altceva, o lucrare de genul asta intra pe mana multora. Tu nu poti stii ce fac altii cu ce gasesc in dosar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Eu cred k cel mai simplu pentru tine e sa mergi la ORA, sau la DGASPC si ceri materiale si ce iti mai trebuie. De preferat sa duci si o adeverinta de student, o recomandare de la coordonatorul de lucrare....
o lucrare de licenta nu se face studiind doar pe net. Asa nu poti intelege ce inseamna o adoptie,doar teoretic. Poate asa suntem vazuti noi , cei care adoptam.....
Bafta la licenta. poate vei si face si ceva practic dupa....k sa nu ramana doar o tema de studiu....

Mergi la inceput