Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 76 -

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Buna ziua, fetelor! Bine v-am gasit!
Ma scuzati ca dau buzna in casuta voastra...insa trombofilia se pare ca nu m-a ocolit nici pe mine....
Despre mine....sunt o aspiranta la titlul de mamica de aproape 3 ani...nu am ramas niciodata insarcinata....problema este infertilitate masculina, sotul este diagnosticat cu teratozoospermie severa...dupa 5 inseminari artificiale nereusite, am hotarat sa trecem la pasul urmator, FIV-ul pe care vrem sa il facem in vara aceasta...
Pentru a mai taia niste griji de pe lista, mi-am facut profilul extins de trombofilie...numai ca grijile nu s-au dispersat ci s-au inmultit....asta pentru ca mi-au iesit minutatele de mutatii care se vad in semnatura....soc mare, dar ne revenim repede ca nu avem ce face, invatam sa luam situatiile ca atare..asa ca fuga la hematolog, unul bun din zona noastra, care mi-a recomndat acid folic pentru mutatia MTHFR in preconeptie si pe toata durata sarcinii si heparina in sarcina si post partum 6 saptamani....
Acum, citind postarile voastre am observat ca se mai dau si alte medicamente pentru mutatii...de aceea, as vrea sa ii cer si parerea doamnei doctor Uscatescu de la Fundeni....dar cum sunt din provincie, mi-e un pic mai greu sa ii fac o vizita in viitorul apropiat...stiu insa ca dumneai corespondeaza prin email cu fetele care ii cer ajutorul....asa ca va rog pe voi, puteti sa imi spuneti cum fac rost de adresa de email a doamnei doctor? Am citit mini-ghidul de pe prima pagina dar nu prea stiu cum sa procedez...
Va multumesc si va doresc o duminica placuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

birmanutza adresa de mail ti-o puteam da pe mesaj privat, dar tu ai inca mesajele moderate si am impresia ca inca nu iti poti activa mesajeria privata. asa ca mai scrie cateva mesaje mai scurtute pana faci 10.
La tine mutatia factorului V nu e de neglijat, asa ca iti tin pumnii inca o data si aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Buna seara, Qiao Bing! Multumesc de raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Incerc sa fac cele 10 mesaje de care spuneai tu. Multumesc si de incurajari!
Eu te citesc de mult timp...pe alt forum...si imi plac mult povestile cu domnul Gugu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Cat despre factor V.....am citit si intr-adevar, cred ca nu e de glumit......de aceea, incerc sa iau legatura cu dna doctor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Te pup si iti doresc o noapte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

birmanutza - Doamne, cate probleme si la voi. eu iti doresc sa se intample minunea si in curand sa iti implinesti visul de a fi mamica.

fetelor, eu pt. mutatii mi-am facut 3 analize: MTHFR, factor XIII si gena PAI (si mi-au iesit mutatiile PAI si MTHFR - C677T). credeti ca mai e cazul sa fac si factor V Leiden si factor II? am citit pe aici ca daca ai deja 2 mutatii, nu mai e cazul sa faci analize si pt. celelalte, pt. ca oricum tratamentul va fi acelasi. ce parere aveti? sa mai fac si celelalte 2 sau nu? multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Birmanutza incearca acum sa-ti activezi PM-ul, ca sa poti primi adresa de e-mail ceruta.
In mod normal dupa 10 mesaje nu mai esti moderata (asta inseamna ca mesajele iti apar pe forum in timp real) si nici alte restrictii nu mai ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Buna ziua. Si un gand cald de primavara....
Ramonika...multumesc de incurajari...asa e,avem probleme...stii cum ma incurajez?..au fost cazuri si mai grele si au reusit sa isi vada visul realizat..iti doresc si tie mult succes, multa sanatate si ganduri bune, sa reusesti in tot ce iti propui...cat despre celelalte analize, nu stiu ce sa iti spun, eu mi/am facut tot profilul...
EllaE, multumesc. Acum fug la endocinolog si ajung diseara acasa cand voi incerca sa activez mesajele private...
O zi buna si calda va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns birmanutza spune:

Ella, am vrut sa scriu endocrinolog....offff..asa de multe greseli fac cand ma grabesc....scuze....

Mergi la inceput