M-am hotarat.............adoptie(89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Amy, eu asa stiu ca se plafoneaza la 1200 de lei pt cei care opteaza CIC 2 ani, si la max 3400 la cei care opteaza pt 1 an. INSA nu stiu daca intre timp nu s-a mai dat alt ordin referitor la sume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Draga Amy ,asa este varianta pana la 2 ani 85 % dar nu mai mult de 1200.Si la noi a ramas sotul deoarece avea venit mai mic.Acum ne gandim ce facem cand are 2 ani dar ne ajuta bunul D-ZEU tuturor.
Toate cele bune tuturor ,asteptare usoara aspirantelor si celor in potrivire sa va vedeti cat mai repede copilasi acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badryana spune:

Buna dimineata,
Saptamana trecuta s-au implinit cele 120 de zile (dupa calculele noastre), asta in cazul in care vorba despre zile calendaristice, si nu am primit nici o veste de la Directie. Am sunat joi si ni s-a spus ca se lucreaza la dosarul nostru si eventual vom mai fi chemati de psiholog daca este necesar(????).Daca ei se refera la zile lucratoare se pare ca 120 de zile se implinesc pe la inceputul lunii iunie, avand in vedere ca am prins toate sarbatorile posibile si zile libere date prin lege.Pana acum nu ne-a spus nimeni exact care ar fi perioada in care vom fi anuntati asupra evaluarii si obtinerii sau neobtinerii atestatului.Nici nu stim la ce sa ne asteptam, raspunsurile la intrebarile noastre fiind destul de evazive.Mai sunt si alte familii care au fost in situatia noastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

badryana, este vorba despre 120 de zile calendaristice. Insistati la directie!
App, si eu sunt tot din Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

buna fetelor!sper sa ma primiti si pe mine printre voi!noi suntem un pic mai mici,abia am primit raportul,care este favorabil.urmeaza atestatul,zilele acestea.badryana,am patit la fel am primit raportul dupa 139 de zile.stai linistita,nu esti singura!acum nu mai conteaza si noi ne-am facut griji,dar ....oare ne-am intalnit la cursuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Bun venit fetelor noi! Si mult succes, timp scurt de asteptare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Chiar daca e activitate slaba pe aici asta nu inseamna ca nu avem activitate Mai stiu pe o colega care se pare ca a "nascut" si se afla sub socul surprizei placute... La fel ca si colega mea de salon, amy2007, sunt in perioda de acomodare cu puiutul si am oarece probleme cu dosarul care sper sa ajunga cat mai repede in instanta ptr incredintare. Perioada este minunata, este un inceput de relatie in care ne cunoastem reciproc, remarcam cum se "imbina celulele" noastre. Ne jucam, il imbrac, ii dau sa manance, dicutam atat cat de poate ptr varsta lui, alergam, ne plimbam, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Bun venit fetelor noi, sa aveti multa speranta si rabdare ca veti ajunge acolo unde doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Salutare fetelor! Cu emotie in glas vreau sa va spun ca am fost potriviti cu o fetita de 5 ani,frumusica foc. M-am "miorlait" eu pana acum, dar uite ca a venit si randul meu. De cum am vazut poza am stiut ca e a noastra, astfel ca prima vizita a fost "la sigur" sa zic asa. Ma uit mereu la pozele ei si nu ma mai satur.Prima intalnire a decurs FFFFFF bine....vom vedea cum va fi si de acum in colo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

"incolo" scuze....viteza.........v

Mergi la inceput