Sunt panicata

Sunt panicata | Autor: Cris49

Link direct la acest mesaj

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in data de 1 martie am avut un contact sexual protejat cu prezervativ din nefericire prezervativul sa rupt nu sa termiat in mine dar de frica am luat postinor la 15 ore de la cotact si a doua la 12 ore de la prima pastila menstruatia mea trebuia sa apara in data de 10 martie a venit in 8 martie cu doua zil mai devreme in data de 19 am inceput sa am dureri de sanii in data de 24 martie mi`am facut un test barza ce a iesit negativ in data de 31 martie a revenit menstruatia poate fii vorba de o sarcina am inceput sa iau ac din 1 aprilie ce mi lea recomandat doctorul acuma 2 luni karissa este bine ce fac?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris49 spune:

imi raspunde si mie cineva va rog frumos:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Cel mai probabil nu e sarcina, dar nici o persoana de pe forum nu te poate ajuta mai bine decat ginecologul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eu spun ca esti in panica , clar . cel mai bine sa te programezi la un medic si sa faci un test BHCG pentru a vedea daca este sarcina .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris49 spune:

In jumatate de ora o sa fac mai un test de sarcina si va zic ce mia iesit:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

posibil ca atunci cand vei citi mesajul meu, stii raspunsul la ce te framanta. Nu cred ca e sarcina, dar ce ar trebui sa stii pe viitor,e ca nu te repezi la aceasta pastila decat in ultima faza, pentru ca e foarte riscanta, iti da tot organismul din punct de vedere hormonal peste cap.Asa ca trebuie sa te astepti ca tot ce stiai despre cum reactioneaza corpul tau , nu mai e la fel. Ai acum ceva de tras pana iti revii, dar parerea mea e sa nu te mai repezi asa la pastila asta .
Parerea mea e sa astepti macar o luna pana incepi anti conceptionalele, pentru ca sa poata corpul sa isi revina dupa furtuna hormonala pe care a primit-o. Apoi poti incerca .Dar eu daca as fi in locul tau nu as incepe nici o A.C. Si vorbesc in cunostinta de cauza, dar nu vreau acum sa starnesc o polemica intre cele pro si cele contra A.C.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris49 spune:

Am facut un test de sarcina acum 10 min si a dat negativ m`am mai linistit multumesc celor care mi`au raspuns:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris49 spune:

Am vazut la 2 ore jum o liniuta roz foarte pala debea vizibila poate fii vorba de sarcina mam uitat si la o ora la test si nu era doar o liniuta sunt fiarte stresata:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

La doua ore testul nu ma are nicio relevanta! Arunca-l linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris49 spune:

Am mai facut si astazi un test de sarcina care este tot negativ mai am o intrebare daca am nceput AC de lunia trecuta sunt protejata de azi in colo 01:04:2013...08:04:2013

Mergi la inceput