Clubul "babelor" FIV-oase 78

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami o saptamana frumoasa si usoara si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Offf, eu am inceput saptamana obosita. In wee-end am avut de alergat si am stat dupa coada pasaroiului. Bubulina s-a dovedit de fapt a fii un baietel, acum il cheama Aschiuta - e numai 4 oase, 3 pene si 2 ochi mari. Dr nu a vrut sa ii recolteze pt analize, a zis ca dupa parearea lui nu e nimic infectios as aca l-am trambalat degeaba. Duminica i-am extins tarcul la jumatate din camera, sa aiba si el mititelul unde sa se miste. Seara a inceput sa mucoseasca, sa tranute etc, asa ca i-am mutat val-vartej pe cei mici pe balcon. Azi am facut rost de kit pt exudat faringian (eu am zis ca e pt pasaroi, dar sunt convinsa ca asistenta a crezut ca asa imi alint copchilul) si sper sa ne facem curaj sa ii recoltam noi, ca sa stam linistiti. Pe urma va trebui sa ii gasesc alta familie adoptiva, pt ca Gugu e mare bataus si nu are nici o sansa la cat e de mic (e alta talie, mult mai mic, pe langa bombardierul Gugulush)
Deh ... cand omul nu are probleme si le face
Pupici fetelor si pumnii stransi pt Sandy si velvet sa veniti cu vesti din cele mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao pai nici nu e de mirare ca maraia pasaroiul la Gugu in cazul asta...ha ha ha voi voiati sa-l testati pe Gugu daca-i gay....

Sa ai o saptamana frumoasa cu pasarele vesele si sa reusiti cat mai repede sa-l dati spre adoptie pe "bubulin"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

SAlutare fetelor si o sapt. usoara

Qiao .. era super tare daca lu' Gugu ii placea de "Bubu" .. voi erati fericiti ca i-ati gasit "nevasta" .. si acu' sa aflati ca de fapt este "Aschiuta" ...

Nu prea are noroc Gugu la fete ...

Eu nu prea am nk de spus ... nu ma mai stresez cu nk .. decat cu kg in plus ...
Asa ca le-am pus gand rau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Velvet inca nu am cerut-o pe dr Mustata pentru ca nu stiu exact luna cand voi face ET, dar pe ea o s-o cer in mod expres si vreau sa merg sa si vb cu ea.
Qiao va sa zica domnita Bubu e de fapt Aschiuta pai de aceea nu il iubeste pe Gugu si invers
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc pt raspuns,miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Salut cu drag si cu voie bunatoate babutzele

Da ce v-ati ascuns

Ari cred ca fetele astea se gravidesc pe ascuns si o sa ai o lista plina de nu-ti ajunge prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna!

Eu inca incerc sa-mi revin dupa atata munca ce am facut sapt trecuta.
Revin la dicutie mai tarziu.

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana. spune:

Buna ziua doamnelor

Sandy2707iti multumesc pentru sugestii,din pacate trebuie sa ma rezum la clinici din austria,locuiesc aici si platesc o caruta de bani asigurarea medicala,ca si PFA platesc 25% din castig,plus 20% din costul vizitelor la medic,laborator....mai am dreptul la inca 2 incercari,4 in total,prin fondul lor,am platit aproape 1mie de euro pe incercare,adica 30% din costul total,restul e platit de fond....o sa ma orientez spre alte tari deabia dupa ce imi epuizez incercarile aici,dar eu sper sa nu ajung pana acolo...in afara de faptul ca nu au vrut sa-mi faca P-ICSI nu am ce sa reprosez,atat dr.Strohmer cat si dr.Obruca s-au purtat foarte bine cu mine,pe durata stimularii eram chemata tot a 2-a zi la eco,ca sa nu ma hiperstimulez,iar daca aveam nelamuriri intotdeauna primeam explicatii detaliate,niciodata nu am fost repezita sau sa mi se spuna ca nu prea au timp sa vb cu mine...

va doresc o saptamana frumoasa

Mergi la inceput