Clubul "babelor" FIV-oase 78

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet tu ai zis in nenumarate randuri ca sotul tau are prbl la spermograma si ca el ar fi cauza infertilitatii voastre, chiar saptamana trecuta...eu am luat de bun ce ai zis


Stai linistita ca nu ma supar asa de usor si oricum imi trece repede intotdeauna (nu sunt genul sa tin suparari. spun ce am de spus, adica parerea si gata am trecut mai departe...)
In fond asa cum eu nu sunt obligata sa fac ce zice lumea asa nu esti nici tu nici Elly si nimeni altcineva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy sunt convinsa ca faptul ca avem atatia anormali este o problema in a ramane gravida.dar pe de alta parte nici eu nu cred ca sunt "perfecta".eu iti multumesc pt sfaturi si ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet daca am fi perfecte/perfecti nu ne-am afla pe aici discutand tocmai aceste imperfectiuni care nu ne lasa sa avem copilasi.
Important e sa ne stim cu adevarat imperfectiunile si sa ne putem lupta cu ele ca sa ne atingem visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Velvet - 93 milioane .. 14% forme mormale ...
Mie mi se pare ok ...
Cunosc cupluri cu OATS severa care aveau 2-3 milioane si s-a-ntamplat natural ....

Sotul meu are cateva milioane 4-5 cred ... dar pt fiv cred ca-i suficient ....

Sandy ai mare dreptate ... conteaza laboratorul ...
Si daca nu reusesc acum .. la toamna sunt la turci ...
.. si atunci imi voi putea sa-mi dau seama daca meterialul propriu este problema sau laboratorul ...

Insa mi-a cam trecut spiritul de lupta .. si am inceput sa devin ff comoda ... parca nu mai vreau nk ...
Vreau sa fiu sanatoasa si fericita ... si poti fi fericit si fara copii.
Ar fi culmea sa spui ca un cuplu nu este fericit daca nu are copii..
Majoritatea prietenilor au copii si ne invidiaza ... si noi pe ei

Intotdeauna ne vom dori ceva mai mult ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly eu iti doresc sa nu mai fie nevoie de turci in cazul asta si sa ramai graviduta ca oricum ai intrat aproape in linie dreapta.
sa le demonstrezi ca tu ai materialul bun si au gresit ei inainte

Cat priveste fericirea fara copilasi e o alta filosofie de care nu ma apuc acum...pot insa sa-ti spun din ce am trait/traiesc eu ca da poti ai perioade de fericire si fara copilasi...dar dorinta de copilas revine peste tine cu si mai mare intensitate pe masura ce trece timpul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

dragelor...va pup.

am o durere de cap cumplita.

am citit ce ati scris...as fi vrut sa spun si eu cate ceva...dar amaratul asta de neuron e in greva asa ca am uitat ce vroiam sa spun fiecareia dintre voi.
asadar ca primiti de la mine cate o ...si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Samira un sa-ti treca "devierea" neuronului si durerea de cap

Multumim de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

saluti si de la mine
si eu ceva deviat - gatul. il am teapan de ieri dimineata. m-am dat cu fel de fel de creme, care mai de care mai magice, aseara era ceva mai bine, azi m-am trezit mai rau, de a trebuit sa ma ajute sotul sa ma ridic, eram precum un gandacel Si e cumplit cand conduc, ieri a trebuit de 2 ori sa intorc capul fix pe partea dureroasa ... din reflex am facut miscarea rapid - mi-au dat lacrimile

Sa va spun ce program "interesant am eu zilele astea" Maine duc pasaroiul la dr. O duc pe bubulina sa ii facem analize, nu mai scapam de muci si haraiala, au revenit si gainaturile sub forma de balti Cred ca are mititica ficatul prastie de la atatea antibiotice (ii dam silimarina) ... si asta pt ca tipa care a trata-o nu m-a lasat sa ii fac analize inainte, ca zis ca nu are mare lucru si se rezolva usor. Si uite ca a trecut o luna si jumatate si nimic. Asa ca sa ma vedeti maine cu cutia in brate cu sarmana pasaroaie, slaba, jigarita, vai de ea, cum o duc la exudat faringian, coprocultura si ex coproparazitologic Bine, recoltarile pt copro pot sa le fac si acasa, teoretic (am mai facut pt canar si Gugu), dar cum ea face balti ... trebuie recoltat cu un tamponul de exudat parca. numai cu tamponul la fundul fetii nu statusem Si nici macar nu il place pe Gugu, e de duminica inapoi la noi si tot grohaie cand il vede. Prevad ca o vom returna, numai sa vedem daca ii rezolvam prob de sanatate inainte, mosul de unde am luat-o nu are cum sa se ocupe de ea ... si nici macar nu e buna de mancat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao si la tine sa iti treac durerile si ale tale si ale pasaroiului.
Poate ca nu ii place acum de Gugu fiindca e bolnavioara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

m-am intors de la Zumba pe tocuri.
am zis eu ca face minuni ora de Zumba....mi-a trecut durerea de cap si am venit usoara ca un fulg acasa si binedispusa

ma duc sa arunc in tigaita 2 rondele de somon si sa fac salata pentru cina.
va recomand urmatoarea salata- de care noi suntem indragostiti in ultima vreme:
-salata verde/iceberg taiata fideluta
-varza rosie taiata fideluta
-morcov dat pe razatoarea mare
-praz taiat rondele
-patrunjel tocat
-sare,ulei de masline,lamaie.
iese o minune

hai ca a inceput sa functioneze si neuronul...am inceput sa-mi aduc aminte ce vroiam sa va spun
sandy,nu am vazut vase ceramice care sa mearga la plita cu inductie.
velvet,problema la voi nu este la numarul gigeilor...la forma stati mai rau...dar cu PICSI/IMSI e ca si cum n-ar exista problema asta.

parerea mea sincera pe care sper sa o tolerati...eu nu prea am incredere in niciun laborator di RO care sustine ca face PICSI/IMSI...asa ca pe fetele cu probleme de gigei le-as sfatui sa se orienteze la clinicile din strainatate pentru proceduri.
si mai cred ceva....toata treaba asta cu FIV-ul...e doar o loterie.

seara buna va doresc.


Mergi la inceput