Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Camady - YUPIIIIIIIIII!!!!! ma bucur maxim!

eu acum sunt la petrecere cu colegii de sucursala. nu am facut niciun bagaj. abia maine ma apuc. eu cred ca o sa iau caruciorul, hainute mai grosute. nu va faceti griji de mancare, luam de acolo.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

sa aveti distractie placuta. va invidiez.. eu in per asta sunt blue.. ma cert cu toti , vreau acasa.. sa dorm.. sa nu mai vad servici, sa-mi iubesc copilul, sa plece toti :mama tata sot.. eu cu Elena ATAT

Elena refuza total olita de cand ne-am mutat,
dulce ii dau ciocolata black pt ca se irita f tare.
.scutece refolosibile.. la cat e de sensibila as chinui-o clar..
De vorbit mai nimik.. insa e f desteapta, nu cred ca tine de istetime daca vb sau nu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Oana, Lena: Dati-mi o idee de indulcitor sanatos in loc de zahar pentru a face coltunasi cu visine pentru Dani cand apar visinele. Cred ca or sa-i placa mult coltunasii cu visine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Seidana, Einsten a vb la 3 ani

Distractie placuta la munte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

Mihaela, eu ii fac coltunasi cu branza. Nu adaug deloc zahar nici in coca nici in branza. II fierb si cand inca mai sunt calduti pun miere deasupra, sau miere amestecata cu smantana. Ies deliciosi.


Eu am comandat 2 minunatii de scutece textile la reducere din UK. Abia astept sa vina!10 lire bucata dar sunt superbe! Mai am inca 3 pe drum din Usa. abia le astept si pe alea.

Noi am depistat cauza dermatitei. Cateri e alergica la piscaturi:puric, tantar, furnici...


Azi punem in pamant salatica si spanac.Acus ne apucam.

va pupizam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Multumesc mult Lena! Eu inca ma gandesc la scutece textile. Intai comand un reductor si incerc cu ala si apoi vad daca are sens sa iau scutece textile si cate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am cautat un pic la discutia despre lapte de la clubul scutecelor. O mamica zicea ca e mai sanatos laptele UHT decat cel fiert normal. Asa e? Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Apropos, vreau sa il intarc complet pe Dani. De vreo 10 zile am 2 degete complet amortite si nu am diabet. Am cautat pe net cauze si-am gasit malnutritie, devitaminizare. Deci alaptarea prelungita ar explica ce am patit eu. Nu zic ca nu i-ar mai prinde bine dar nici nu mai e vital tinand cont ca bea si 600 ml lapte de vaca pe langa ce mai suge. Deci arhisuficient zic eu. Pana acum ma suparam daca sotul sau mama imi ziceau ca e mare si sa nu-i mai dau sa suga. Dar acum nu i-as mai da pentru ca sa imi pot reveni eu. Ca are nevoie si de mama nu doar de laptele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata !

Mihaela,esti sigura ca ai investi bani in scutece refolosibile acum,cand Dani mai are putin si isi controleaza sfincterele ? Iar demineralizarea si alaparea prelungita ,nu stiu daca se poate intampla la tine,decat daca alaptezi oricat/oricand ,si daca acest oricat/oricand este destul de des. Sa nu fie mai degraba oboseala de la munca. Eu nu mai alaptez de doua luni,de o luna am inceput munca si de cateva zile am carcei la picioare, semn ca e buba la magneziu si calciu . ASa ca fac o cura de bananae sa ma vitaminizez. Dar daca alaptarea a devenit ceva ce nu mai este multumitor pentru tine,pentru baiat,sau pentru amandoi, o poti intrerupe cu siguranta. Metode fara sa va traumatizati nici unul sunt destule,asa ca o poti gasi pe cea potrivita voua.


Fetelor,sper ca v-ati distrat si pentru noi lam unte,eu astept cu nerabdare pozele si povestile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lali: Pai eu asta am zis, ca as vedea intai daca il pot convinge macar cand si cand sa se aseze pe reductor. Daca da, nu mai iau scutece refolosibile. Daca nu, inseamna ca mai dureaza si ma gandesc sa iau.
Despre alaptare ce sa zic: Dani suge de foarte multe ori pe zi si pe noapte. Tinand cont ca ma ocoleste CM-ul, cred ca asta inseamna ca pentru mine e destul de des.
La munca e ok, nu e asa de extenuant incat sa zic ca imi poate face rau. Nici stresant nu e inca.
Pt rarit supturile am o idee despre ce poate functiona. Va anunt daca merge ce-am facut.

Mergi la inceput