Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Nanna: Noi inca suntem pe UHT. Dar oricum prin fierbere se distrug bacteriile din lapte asa ca nu vad de ce ar conta momentul in care il fierbi. Eu zic ca mai curand fac bine daca il fierb inainte de folosire decat daca il fierb la inceput. Doar ca daca il iei crud si vrei sa-l tii mai mult, daca nu-l fierbi se face lapte batut probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata si de la mine!
nanna am fost tare ocupata la munca, dar azi am liber!!!!!!!!
camady sper sa rezolvati si sa ajungeti si voi la munte. imi imaginez ca tare urata e asa o patanie.
vom pleca maine dimineata, dupa ce mananca copii si ne bem noi nessul. de-abia astept! eu cred ca iau si geci mai groase, cel putin pt copii. nu ne-am hotarat cu carutul inca dar mai mult inclinam spre nu.
ma intorc la treburi prin casa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

S.O.S


Fetele avem ceva muci .... ne mai primiti la munte cu voi ...sau o sa ne ignorati??????
Nu tusim
Nu facem febra
Doar putini muci

Medicul zice k e ok ....dar voi ce ziceti?????

S.O.S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Delicioasa cafeaua Nanna!

May, mersi, poate o sa caut si eu sa citesc, dar nu stiu inca daca vreau asta.

Marryan, fain cum vorbeste printesa!

Camady, mi-ar parea rau sa nu veniti, urata intamplare, poate totusi se rezolva.

Eu sunt praf, nu am facut niciun bagaj, Andrei a fost agitat toata noaptea, mai am ceva de terminat la job ca sa pot fugi pe la 4-5 maxim. Noi trebuie sa plecam in seara asta, pe la 5-6 maxim ca sa ajungem la ai mei in Ploiesti la o ora rezonabila, ca sa-l serbam pe tata (ii facem o vizita surpriza). Maine dimi plecam spre munte, e posibil sa facem un popas prin Brasov, asa ca nu stiu pe la cat ajungem.

Noi o sa luam carutul sigur, iau multe haine pentru Andrei (le-am scis aseara pe la 2). Papa pentru Andrei, iau doar iaurt, branzica de vaci si borcanele, mai vad acolo ce iau (parca spunea Nanna ca e un maga, ceva).
Ce mai puneti in bagaj? Va intreb ca poate aveti o lista facuta, m-ar ajuta sa nu uit ceva.


pupici, fug la statisticile mele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Athosik eu te primesc .

Fetelor lasati-mi si mie un numar de tel de-al vostru avand in vedere ca noi venim sambata pe la pranz, ca sa dau de voi daca sunteti pe la plimbare......

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Athosik si din partea mea e in regula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Yupiiiiii


Va tuc!Si abia astept sa va cunosc!

Am lasta nr de tel pe PM ...Raluca050!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor, cred ca o sa ajungem la munte.Am reparat masina provizoriu.Sper sa ne tina.Ne costa reparatiile in jur de 50 mil
Sper sa nu se razgandeasca al meu sot ..........care a fost atat de suparat ca n-am indraznit sa-l intreb daca mai mergem pana acum o ora.
A vazut cat de mult imi doresc si si-a dat acordul.N-am facut niciun bagaj........cred ca vom pleca dupa ora 12 ca sa doarma Eva in masina.Pr la 17 -18 suntem acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Super, Camady!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Bravo Camady

Mergi la inceput