Iepurasi mar-apr 2010 - 9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:


bluekidoo - felicitari pentru vestile bune, si sotului pentru reusita. E f greu sa iti gasesti de munca in perioada asta

de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Cu scuze pentru intarziere uram pt 16 aprilie




La multi ani iepurasei
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Adelina de stanucel

sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

multumesc frumos . Asa este, din octombrie tot cauta, simteam ca-mi pierd mintile.. in sfarsit o raza de soare mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

mai fetelor, eu am o problema cu Tanya.. de prin noiembrie-decembrie, a inceput sa faca pipi pe ea, dar nu mereu. M-am gandit sa nu fie o problema medicala si am fost la doctor. I-am facut analize dar in afara de anemie nu are nimic altceva. Si acum are zile cand face pe ea. Odata la cateva zile nu face deloc. In unele zile doar o data, alteori si de 3 ori/zi. Am intrebat-o de ce face asta si ba imi spune ca e ca un bebe mic, ba ca vroia sa fie uda, ba ca cine stie ce facea atunci si nu a vrut sa se intrerupa, ba ridica din umeri, cere iertare si spune ca nu mai face, dar o ia de la capat. Am prins-o de cateva ori incercand sa faca in diverse obiecte mici, jucarii, capacele etc. I-am explicat frumos, am rugat-o, i-am spus ca e rusine, am certat-o, am pedepsit-o .. nu mai stiu cum sa abordez problema Tacsu deja ma bate la cap sa ii pun pampers, dar am renuntat la el de 1 an, parca n-as vrea sa ii pun doar pentru 2-3 pipiuri pe zi.. Am observat ca afara nu face pe ea, exceptand ziua de azi cand a iesit cu tata si a facut pe ea in timp ce se juca la nisip.. tata a vazut-o cand sa plece ca a rugat-o sa se urce pe bicicleta si ea a spus ca nu poate sa este pisata apoi a mai facut de 2 ori la ei acasa si inca de 2 ori acasa la noi.. Nu mai am nici o idee cum sa abordez problema Daca aveti ceva idei astept... AAA.. si cea mai noua traznaie: era cu tacsu acasa, el s-a dus la baie si in timpul asta ea a deschis sifonierul, a scos cateva haine, a facut pipi si caca pe ele apoi cu mana a imprastiat caca pe pereti, podea, pat.. e a 3-a ora cand face asta incepand cu 1 an..in rest e un copil tare cuminte, ascultatoare, ne cere voie sa faca cate ceva, nu-mi face scene in magazin sau in public (cred ca s-a intamplat decat de vre-o 2 ori pana acum), dar zau ca pe partea asta nu stiu cum sa moderez lucrurile.. scene de genul asta s-au intamplat cand avea 1 an si un pic, apoi nu s-au mai intamplat si acum face din nou.. si imi tot spune ca face ca un bebe mic.. serile trecute si-a mutat patutul in dreptul patului nostru, apoi m-a chemat si mi-a spus ca a pus patul asa cum il puneam cand era ea bebe si dormea langa noi si ca vrea si acum la fel.. sunt in ceata totala cu comportamentul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Ca va spuneam de anemia Tanyei. Eu am Talasemie minora genetica transmisa de mama (sau cel putin asa mi s-a spus acum ceva ani). Tot atunci am fost anuntata ca in clipa in care voi avea un copil ii voi transmite aceasta talasemie, motiv pentru care, cand Tanyei i-a iesit anemie in analize, i-am atras pediatrei atentia despre mine. Am mers la institutul de hematologie pentru verificare. Aici ni s-a spus ca Talasemia minora nu se transmite in mod obligatoriu ci sunt sanse de 50% si in general se transmite baietilor. Pentru ca in cazul meu am si eu si fratele meu, i-au facut Tanyei analiza dar a cerut sa ma duc si cu analizele mele din timpul sarcinii si cu ultimile analize, si au vrut sa stie si unde ne-am nascut noi dar si unde s-au nascut parintii nostri. Dar ce vroiam de fapt sa spun, este ca ne-am dus dimineata la 7 asa ca Tanya nici nu mancase nici nu bause apa, dar nici nu mi-am facut griji pentru ca stiam ca asa se merge la analize. Si dupa ce am stat 3 ore pe holuri, asteptand sa ne vina randul, am intrat, au intepat-o in vena si surpriza, sangele curgea foarte greu si nu puteau recolta suficient. Binenteles ca tot eu am fost de vina ca nu am stiut ca trebuie sa-i dau apa si din cauza mea trebuie sa mai intepe copilul odata. Asa ca ne-am intors pe hol, i-am dat sa bea apa, am mai asteptat 30 min apoi au intepat-o si in mana cealalta si au reusit sa recolteze. Concluzia este ca, daca aveti de facut analize copiilor, dati-le apa sa bea ca sa nu ii chinuiti cum a fost Tanya chinuita azi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

sensibila, multumim muuult de tot pentru urari.

urez si eu la multi ani la toti copilasii, sa fie sanatosi,fericiti,iubiti,si mai ales norocosi in viata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Riccardo de nafi

sa fii sanatos, norocos si fericit !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:


Uram in avans pt 20 aprilie



La multi ani iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Rares Ionut de ninocikap

sa fii sanatos, norocos si fericit !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Uram in avans pt 20 aprilie



La multi ani iepurasului
care implineste 3 anisoriiiiiiii :

Mihai Theodor de wapi

sa fii sanatos, norocos si fericit !




de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:


La multi ani sanatosi si fericiti
Riccardo
Rares Ionut
Mihai Theodor



Mergi la inceput