Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata buburuze mici, mamici si burtici
Va doresc o zi linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Noi am avut o noapte alba, Mara nu mai vrea sa doarma decat in brate.Parca se spunea ca pana la 3 luni bebei nu intra la santaj...ete ca a mea e mai hoata.Acum doarme binemersi dar pe burtica asa ca trebuie sa ma invart mai mult in jurul ei sa o supraveghez.

Cosmi bag niste incurajari pentru orice eventualitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Neata!
N-am aflat inca de la ce am facut febra, la analize VSH si proteina C reactiva au iesit marite, mai astept cateva rezultate si o sun pe dr.
Elena, sa inteleg ca si tu tragi cate o repriza de plans
Mara, si noi am avut noapte alba, abia acum pare sa adoarma... dupa un caca exploziv pe langa pampers (si apa oprita...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

M-am uitat pe geam... muncitorii care schimba bordurile si asfalteaza au spart o conducta de apa... acum sunt cei de la apanova acolo, sapa de zor. Uraaa, nu avem apa, nu se stie cat timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Liza, VSH si proteina C marite sunt semn de infectie in organism dar asta nu o sa-ti spuna si de ce, sper ca celelalte rezultate sa fie concludente si sa afli de fapt ce ai patit. Acum te simti bine?Tinem pumnii sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Neatza la toata lumea si sa fie o zi usoara!
Liza,da,mai trag cate o portie de plans si incerc sa mi treaca repede ca nu vreau sa afecteze laptele saau bebelina.
ieri,pt granulomul ombilical i au pus buburuzei niste nitrat de argint si cum ala e puternic,i au facut protectie dib comprese,lipite de piele cu leucoplast.seara acasa,pustoaica a tras un pipi neasteptat cand o schimbam si a udat ceva acolo.am zis sa scoatem si sa schimbam,dar asa leucoplast lung si lipit de piele,i a lasat urme rosii si o usturau ca a schimbat la fata si racnea.i a tras tata repede fasia,ca nu se inmuia cu apa.cand am vazut o asa mi se rupea sufletul,pana si victor avea ochii rosii.ne am suparat pe asistenta care a facut asa un bandaj la bebe.sa fitj atente,daca fereasca Domnu tre sa treceti prin asta.

nu stiu daca v am zis de remediul anticolici cu foehnul.incalzesc putin burtica labebe si se linisteste ca prin minune,chiar adoarme uneori.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Iulia, acum mi-e bine, n-am mai facut febra, nu stiu ce a fost, dar s-a oprit brusc.
Uf, Elena, imi pare rau ca ti-au chinuit bebelina, e tare frustrant pt noi sa-i vedem ca sufera... De remediul cu foehnul am auzit si eu, o sa il incercam cand ajungem in situatii critice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Elena va pup dragutii de voi se vede ca sunteti la primul bebe. Asa eram si eu cred ca mai rau. . Nu-ti face griji de ombilic. Se face bine, mai ales cu nitrat de argint. Eu mi-am facut comanda la farmacie de nitrat de argint pentru buricut, la nastere se pune nitrat de argint in ochi la copii, ca sa nu faca vreo infectie. Nu-ti face griji numai vezi ca daca pica pe piele, acolo se face maronie pielea pentru cateva zile. O sa treaca. Pentru hernie ce v-a spus. Trebuie operatie?
Liza draga toate sunt peste tine. Iti doresc sanatate si sa va vina apa dom'le!
Mara asa-i , sunt niste smecherici! A mea e cuminte sa nu fie de deochi, dar de aia tot e smechera si mai maraie dupa brate, numai ca ea e prea fomista, papa s-apoi somnic vrea. Norocul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Iulia si eu am auzit de scandalul cu Diane. Urat, mai bine ai 10 copiii, decat asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Of, fetelor...eu am zile in care am impresia ca o iau razna si ma apuca depresia. De dimineata de la 9 si pana acum la 16 Tudor nu a vrut decat in brate, suntem intr-un vesnic ciclu schimbat-mancat-plans si iar de la capat. Nu stiu ce sa-i fac, i-am dat toate siropurile cu putinta, leganat, cantat. Nu mi se pare normal ca un copil asa mic sa stea treaz atata timp. Fac eu oare ceva gresit?!

Mergi la inceput