FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Pai la Polizu vreau, dar cine imi face introducerea? #350;titi cum e la noi . Asa ca fetelor daca aveti cunostinte la Polizu va astept! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nelay Felicitari, ma bucur pt voi !!! Sa fie bine pana la final.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nelay_star

Fetelor, NOI suntem bine. Da, NOI pt ca sunt insarcinata am fost astazi la eco si avem 6 sapt si 2 zile. I-am auzit inimioara si am plans de fericire

Imi cer scuze ca nu v-am spus imediat dupa beta dar aveam emotii pt ca beta noastra nu a fost tocmai mare .
Beta 1: 22.43
Va dati seama ca imi era frica ! Si peste 2 zile am facut beta nr 2 : 57.35 ! Bebe crestea... Dar eu tot cu frica in san eram ... Si am preferat sa tac si sa astept beta nr 3. dupa 4 zile : 384.95 chiar crestea ! Iar mie tot nu imi venea sa cred !!!
Pe 26.03 am facut eco. Am vazut sacul gestional si cel vitelin . Mi-a spus dr ca este bine am plecat de acolo pe 7 carari. Dr mi-a spus ca bebe apare peste 4 zile si atunci o sa ii auzim si inimioara aveam 5 sapt si 2 zile.
Am zis sa astept eco de azi sa ii auzim inimioara si sa ne linistim putin.

Asa ca va multumesc tuturor pt gandurile bune si ca v-ati rugat pt noi!
Turqoise mult succes !!! sa te ajute D-zeu si pe tine!
Va pup si va doresc o seara frumoasa !



Felicitari si aici draga mea. Sarcina linistita si la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

amaridia
ce mai faci?bebita?

intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Nelay, ou Kinder, felicitari din nou!!! Sa fie intr-un ceas bun si sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat! Pup bebitza inimos
Va pup pe toate si ma rog zi de zi ca fiecare din noi sa reuseasca in curand sa si tina bebele in brate (chiar daca folosesc id - urile voastre, stie Doamne Doamne la cine ma refer, nu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fetele

Nelay felicitari si sarcina usoara si cu bine pana la capat!Doamne ajuta!te-am citit la promed.bine ca ai reusit!

tin pumnii tutror fetelor sa aiba minunea lor cat mai repede!

acum am si eu o intrebare,ca plan de rezerva,pt ca imi trebuie,cati bani ati cheltuit voi in total cu procedura,tratamentul de stimulare,stiu ca e in functie de fiecare,dar ca o medie,cazare,drum,avion sau masina,mancare?am citit ca se poate sta pana la 20 de zile.ca sa stiu la ce sa ma astept.noi am incerca sa ne strangem cat putem.

eu v-am citit incontinuu si ma rog sa reusiti toate.multumesc pt raspunsuri

L.E. am citit ca s-au cheltuit 4500-5000 de euro.dar voiam sa intreb sa fiu sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Qiao, multumesc mult !! mult succes si tie
Many, o draguta ! multumesc si tie ! Sa va traiasca Vladut
Bebel, draga de tine iti multumesc pt tot si eu ma rog pt toate din voi
Velvet, multumesc din suflet
Da, ma bucur sa pot spune ca dupa 3 fiv-uri esuate la Promed am reusit la Acibadem.

Uite de exemplu noi am stat 14 zile , am facut decat transfer de z3. Si am platit la hotel 920€ ( sigur gasesti mai ieftin ) cred ca au in acelasi hotel si camere mai ieftine. Conteaza si perioada .
Biletele de avion - 340€ ( cu Tarom am plecat noi ) gasesti bilete mai ieftine cu Pegasus si aterizeaza pe Sabiha Gokcen .
Procedura este 2400€
Noi am mai avut biopsie + congelare ( asta nu cred ca te intereseaza )
Tratamentul difera , uite eu am platit aproape 800€ , dar mai sunt persoane care au platit mai putin sau chiar mai mult.
Iar pt mancare , va trebuie macar 500€ .

Una peste alta, mai bine te duci direct la Acibadem. Stiu ca nu este ieftin, stiu ca ai teama de necunoscut ( am avut-o si eu si din cauza asta nu am mai facut al 3 lea fiv la Acibadem ci tot la Promed ) . Dar pt bebe trebuie sa facem cateva sacrificii si trebuie sa fi impacata cu ideea ca ai facut tot ce se putea si ai apelat la cei mai buni.
Iti doresc mult mult succes ! Si sa dea D-zeu sa iei decizia corecta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc mult Nelay pt raspuns noi vom depune dosarul la promed prin programul national.dar daca nu vor mai fi fonduri ne gandeam sa nu facem FIV in tara.de-asta imi trebuia un plan de rezerva.deci ne-am incadra cam in 5000-5500 de euro.ar trebui mai multi in ideea ca vom sta mai multe zile.eu nu m-as mai intoarce in tara din Z 2.tu ai fost la o consultatie inainte?ca eu as sari peste ea,pt ca e scump avionul.

L.E. Nelay,ati facut IMSI?de-asta v-a costat 2400 de euro?

da,merita orice sacrificiu...si,da,e teama de necunoscut.si inca nu avem toti banii.pt ca oricum ar trebui sa nu plecam chiar la fix cu ei...sper sa reusim cumva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

N elay,acum am vazut ca 2400 e FIV ul standard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Nelay felicitari pentru inimioara
Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos !

Mergi la inceput