FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Lorelei te rog promite-mi si mie ca totul o sa fie bine
Apropo pe tine te-a costat ceva in plus ca ti-au extras hidrosalpinxul la punctie? oare cum l-au extras de nu s-a mai format?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Dellya, multumesc mult! Sa iti dea D-zeu si tie un bebe
La asta m-am gandit si eu cand eram acolo si chiar ma stresasem putin sa nu se intample ceva pe parcurs.. Eu fiind obisnuita la fiecare eco sa fac si prog si estradiolul.
Dar, am mers pe mana lor si bine am facut !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

dellya86,ramai increzatoare in sansa ta!Normal ca vei fi si tu mamica!Parca te-am citit la Euromaterna si cred ca mai ai embrioni acolo.Nu incerci intai FET acolo?
La punctie mi-a extras hidrosalpinxul,nu m-a costat nimic in plus.Trompe nu mai aveam decat niste resturi ramase dupa salpingectomie.Acolo era format iar hidrosalpinx.Acum sunt si eu cam stresata,ca la FET nu stiu cum se va proceda,pana anul viitor cred ca iar se va acumula hidrosalpinx,oare voi avea nevoie de o noua laparoscopie(a 3-a) sau trebuie sa fac punctie si atunci platesc in plus?O incurcatura care ar fi trebuit sa nu existe in mod normal.Cel mai ok este ca tu sa scapi de hidrosalpinx si apoi problema este foarte simpla in cazul tau.Sa-ti alegi un dr bun care sa te opereze.
Carla, Eu zic sa mergi pe mana lui Tayfun,ceea ce el va decide va fi sigur cel mai bun lucru pentru tine.Daca ii trimiti un mail poti sa il intrebi cam ce are el de gand sa imbunatateasca pt a te ajuta sa obtii o sarcina.Dar nu cred ca iti va tine embrionii pana in ziua a 5-a.
Nelay bravo!Ma bucur mult pt tine,cu ceva timp in urma te citeam la alt topic si chiar iti stiu povestea.E normal sa nu iti vina sa crezi ca esti insarcinata,eu ma uit la fiica-mea uneori si nu imi vine sa cred ca am copil.
Lara,sper ca sunteti bine toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Lorelei, eu cu toata incredere merg la Tayfun. Nu are rost sa-l stresez cu mailuri, oricum sunt hotarata ca la el merg. Cu vreo 2 luni inainte o sa trimit mail sa imi spuna daca iau AC sau nu.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei multumim mult de tot sa ne ajute D-zeu pana la capat
Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Dragele mele,
nu stiu ce sa mai zic de analize, mi le-au trimis in limba turca si toot astept sa mi le trimita si pe cele traduse. Colac peste pupaza mi-au spus ca o analiza nu era inca gata si fara acea analiza Dr. Tayfun nu se pronunta. Putin m-a dezarmat cererea Danielei de a le trimite "un mesaj e-mail pe la sfarsitul lui Martie" pentru a le aduce aminte de analizele mele. Pai daca le-am platit si mi-am lasat adresa de e-mail nu era normal sa imi trimita ei rezultatele fara sa le atrag eu atentia ca si eu exist si ca pe banii mei ar trebui sa imi trimita rezultatele. Ca doar nu le-am facut doar de dragul unei deplasari in Turcia. Asa ca... sunt putin suspicioasa cu privire la seriozitatea lor.
Vreau totusi sa cred ca au un laborator traznet si imi voi indeplini si eu visul.

Lore, Nelay, Bebel, Hatice, Nane, Turquoise, Tamis si tututror celorlalte

Nu stiu de ce dar sunt putin grumpy azi. Poate mi se trage de la oboseala si de la astenia de primavara.

Astept minivacanta de Pasti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Nu te descuraja,Ciuripica!Asa sunt ei la capitolul "comunicare",si eu am intampinat niste dificultati.Se pare ca acesta este stilul,dar daca reusesti sa treci peste va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

si eu va citesc in f zi si va tin pumnii stransi la toate!

inca nu stiu ce voi face.vreau sa ma linistesc putin.sa ma detasez de FIV ,de strangere de bani si de toate,pt ca de un an jumate numai asta fac...m-am mai uitat la cazare pe booking si se scumpeste la fiecare saptamana....voi cu cat timp inainte va faceti rezervarea pt iulie-septembrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Ciupirica, ai dreptate sa fii suparata pentru felul in care au pus problema analizelor, e "defectul" lor as putea spune, iar capitolul comunicare nu e chiar punctul lor forte, iar daca Daniela a fost cea care a intermediat consultatia nu ma surprinde atitudinea ei, asa e ea, mai putin organizata si cam repezita

Fetelor, nu a facut nimeni FET la Acibadem pana acum??? As vrea sa stiu mai multe detalii, am citit pe prima pagina ca e nevoie de aproximativ. 2 saptamani, o data pe sapt.la control, asta inseamna ca in total sunt 3 drumuri la clinica, oare ce procent de reusita da Tayfun la FET? La Fiv mi-a dat 80% sanse de reusita si totusi n-a fost sa fie

Cristina, ce fac gemenasii?

O zi frumoasa

Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine...si nu-ti imagina niciun fel de obstacole. Norman Vincent Peale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Turqoise si multumesc de intrebare. Bebelusii sunt bine, cresc. Eu asa si asa. Astept cu interes sa treaca perioada de greturi si rau si sa imi gasesc un medic de boli interne care sa imi monitorizeze tensiunea arteriala.
Desi nu scriu prea des va citesc zilnic.

Va si va imbratisez cu drag.

Cristina
********************************************************************
Imi doresc

Mergi la inceput