FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Pup doamnele dragi! Gravidutelor la multe saptamani usoare de sarcina! Nanne felicitari de semnatura! A inceput burtica sa se vada? Nelay, Cry, Lara, cand mai vedeti bebeii la eco?
Carla, Doamne ajuta sa nu mai fie nevoie sa mergi la otomanii decat in scop turistic? Te asteptam cu vesti demne de un weekend minunat!Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Bebel, marti mergem la eco
Carla, MULT SUCCES !!!!


Si ceva pt delectare:

In burtica unei mame insarcinate erau doi bebelusi.
Unul dintre ei ii zise celuilalt:
-TU CREZI IN VIATA DE DUPA NASTERE?
celalalt raspunse:
-SIGUR CA DA.CEVA TREBUIE SA FIE DUPA NASTERE,DE-AIA SUNTEM AICI SA NE PREGATIM PENTRU CE VA FI.
din nou primul zise:
-GLUMESTI! NU ESTE VIATA DUPA NASTERE...SI CUM AR FI VIATA?
al doilea:-
NU STIU,DAR SIGUR ...VA FI MAI MULTA LUMINA DECAT AICI.SI POATE VOM MERGE CU PICIOARELE NOSTRE SI VOM MANCA PE GURA....
primul:
-DAR E ABSURD! SA MERGEM NOI CU PICIORUSELE NOASTRE ESTE IMPOSIBIL...SI SA MANCAM PE GURA???? E RIDICOL! CORDONUL OMBILICAL ESTE CALEA NOASTRA DE A NE HRANII....ITI SPUN UN LUCRU:VIATA DUPA NASTERE SE EXCLUDE PENTRU CA,CORDONUL OMBILICAL ESTE PREA SCURT.....
al doilea:
-DIN CONTRA...EU CRED CA CEVA TREBUIE SA FIE,SI VA FI DIFERIT DE CEEA CE SUNTEM OBISNUITI SA AVEM AICI.
primul:
-DA,DAR NIMENI NU S-A MAI INTORS DE-ACOLO....NASTEREA ESTE SFARSITUL VIETII.
al doilea:
-EU NU STIUi,DAR SIGUR O VOM VEDEA PE MAMA SI EA VA AVEA GRIJA DE NOI.....
primul:
-MAMA? TU CREZI IN MAMA? SI UNDE CREZI CA SE AFLA EA ACUM?
al doilea:
-CUM UNDE? EA ESTE TOT CE VEZI IN JURUL NOSTRU! SI MULTUMITA EI
TRAIM.FARA EA,TOATA ACEASTA LUME NU AR EXISTA!
primul:
- TOTUSI,EU NU CRED! NICIODATA NU AM VAZUT-O PE MAMA,DECI,LOGIC CA NU EXISTA.
al doilea:
-OK,DAR CATEODATA,CAND STAM IN TACERE,SIMTI CUM NE MANGAIE...SI SE AUDE CEVA...CRED CA VOCEA EI...SI CE VOCE FRUMOASA ARE...CHIAR DACA NU PERCEP PREA BINE CE ZICE EU SUNT SIGUR CA VORBESTE CU NOI.....MAMA,ESTE INGERUL NOSTRU FRATE!!!:)

Va fetelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Se pare ca n-a fost cu succes nici de data asta, in toamna Istanbul


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla, imi pare rau. Sa fie cu succes in Turcia!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Carla lasa ca mergem impreuna la toamna si atunci o sa venim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Nelay multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Dellya, pt putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Fetelor sotul meu are o mare problema care mi-a dat si mie de gandit: noi vrem sa mergem la turci cu autocarul ca este mai ieftin, insa sotul isi face probleme ca e drumu' naspa cu multe gropi la bulgari si daca se desprind copilasii si ca sunt multe ore de mers...insa daca merg cu avionul este mai scump, timpul 1 ora jumate avion+ 2 ore masina(bilet avion+200lei benzina). Off Stiu ca daca e sa fie bine, e bine, cum vrea Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna seara

Carla, imi pare rau pentru nereusita stiu ca este greu si cuvintele sunt de prisos
La toamna facem o gasca serioasa si navalim peste turci, sa ne gravideasca pe toate

Delya, cu autocarul e destul de obositor, multe ore pe drum, pozitie incomoda pentru tine, poti iesi ieftin daca faci rezervare la avion din timp.

Multa sanatate gravidutzelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Carla,pana la toamna mai e putin.
Imi doresc ca lupta ta si a fiecareia dintre noi sa fie atunci incunanta de victoria mult dorita si visata.


toate turcoaicele dragi.

Mergi la inceput