cum putem iesi din impas

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Daca nu ar fi copii in ecuatie zau ca ar fi de ras.


Edit:
deci e asa: tu tot zici ca aveti o relatie si ca nu aveti o relatie. Ai pleca, dar n-ai pleca. Dependenta de agresor?!? Sindromul Stockholm !?

Revin: e de plans, nu e de ras




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

cam asa vad eu povestea ta:

http://catalinstoica.ro/cum-viciile-unui-barbat-pot-distruge-femeia-pe-care-o-iubeste/

Mai ales faza cu masca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

1.are un anumit statut social,cu banii sotului sia verea din dotare.c enu stie e ca ,le gal, are juamtate din ceea ce e facut in timpul casniciei.
2. pt parinti casnicia-iad e un motiv d elauda,pt ca fata a nimerit bine,are casi peste casi, banu la tescherea.
3. pleaca ori are pe altul ori i s-a urat cu "binele".

in realitate

e umilita,tratata ca pe o sluga,ia rmodelul ast ail vede si baiatul care asa isi v atrata nevasta,il va vedea si fetita care,la randul ei se v alasa calcata in picioare.
cine poate opri agresiunea,drama, iadul?
ea.
ei as.
pachetul cu rahat de pisica,scatoalce, blesteme ar ein coada 10000 de euro.

fata mea, uite eu imi iau azi 25% din reteta.mi-e rau d emor, abia respir,dar la 11 noaptea,aseara,m-am impiedicat in baie,d eoboseala.in 2 secunde cei doi barbati ai casei au venit:ai patit ceva?si pupaturi dupa.
sotul a lucrat la niste filmari.acolo fructe exotice de care nu am auzit.a venit cu ceva in servetel:mancase el un sfert,restul oprise pt mine si Ianu.
uite fata, pe astea nu le dau nici pe miliarde de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

Sa nu va mai stresez ... cel putin pentru moment ... inchei aici .
Teoria este mai mereu usoara ... in schimb practica te omoara ... este mai grea ... cel putin pentru mine .
Imi cer inca o data scuze ... siii ... mai vorbim peste ceva vreme ... cateva luni ... poate aduc ceva noutati ... vesti mai bune ... sper .

Numai bine tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

singura veste buna ar fi divortul.
sa itid ea dumnezeu putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

tu numesti ceea ce traiesti tu NECONCORDANTE intre soti?? wow super.
MariaG din pacate ma tem ca e dependenta de gramada de bani a sotului, de parca ar si ajuta-o cu ceva. Dar da bine la vecini ca are sotul bani...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Pe noi nu ne stresezi...de unde ideea asta?? Singura stresata in ecuatia asta esti doar tu...si te incapatanezi sa ramai acolo. Nu practica ne omoara....noi o omoram pe ea, ii dam in cap, ii taiem radacinile...practica consta in niste actiuni, daca nu actionezi, ai omorat practica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ana, uita-te la postarile tale:esti victima prin excelenta, invinsa din start.
la doua randuri tu iti ceri scuze,ti-e teama ca nu stresezi.
oamenii astia te-au anulat ca OM.merita viata unui OM zece mii de euro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

histamina nu este viata ei din pacate ci a ei plus doi copii fara vina.copii care nici macar nu au posibilitatea sa decida ci sunt nevoiti doar sa indure...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

irinuca mama,copiilor le va spune ca indura ca ei sa fie bogati,f bogati ,ca ea s aisi gaseasca os cuza si uite asa vor aprecia si ei banul inainte d eorice.

iarta-ma ana,dar am un exemplu langa mine, pe strad ad elanga mine.ea indura totul pt o viata ce-i drept de lux.e o umbra.nici nu indrazneste sa iasa din casa.
si mai e mandria entarmurita a alor ei,ca fata lor a nimerit bine de tot.
banul e scuza.uite,ca sa aveti voi o copilarie indestulata,fara grija zilei de maine.

am o colega care a facut al doilea copil pt c amostenise a treia casa si s-a gandit ca daca primului ii revind din start 3 case, nu va avea motivatie sa munceasca niciodata.

nu stiu femeie ce e cu tine.
eu sunt libera. pana la 25 de ani am trait 5 persoane intr-o camera.
poate de aia stiu cat valoreaza independenta mea.demnitatea mea e de nepretuit.

singurul motiv pentru care m-am lasat calcata in picioare, jignita, umilita si pentru care am cazut in genunchi in fata unui barbat a fost atunci cand viata copilului meu a depins de decizia acelui barbat.

altfel nu gasesc nicio scuza.

Mergi la inceput