Albinute Mai-Iunie2009 "A venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Am citit, dar nu am apucat sa va raspund. La Matei s-au vazut imbunatatiri! Progresele nu sunt in salturi. Nu am mai incercat alta gradi de stat deoarece fiecare isi aveau facute grupele. La o gradinita particulara l-as fi dat de anul trecut, dar din pacate nu ne permitem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Hallo fetele!

sebastian are ca. 14 kg si marimea la haine e 104/110...habar nu am cit de inalt e exact pt ca abia in 3 saptamini suntem programati la dr pt controlul de 4 ani...

picky noi inca mai mergem la inot...l-am inscris pina in iunie..dar cred ca zic pa dupaia pt ca mi se pare totusi prea scump..am sa caut alta solutie la o suma mai acceptabila...

Sebastian merge cu drag la gradi..poate din cauza ca a inceput si relativ repede la 1 an si 11 luni.. citeodata daca ma duc mai repede dupa el face scandal ca el vrea sa mai stea...ce nu imi place este cind preea apucaturi de la alti copii..el acasa nu are voie sa se uite la desene animate agresive, nu are sabii si nici pistoale.. dar totusi vine acasa si imi zice ca el e "power ranger" si isi face din lego tot felul de sabii si incepe sa se bata cu aerul din jurul lui...e extrem de energic..copilul asta nu poate sta locului, incontinuu sare, nu stie sa mearga doar sa fuga!

sorilea tu intri cu razvan in apa la inot? deci baiatul numai vrea sa se faca "popa"? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Oana bine ca ati depistat alergia si ca acum a luat in greutate!
Un wekeend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LauraOana nu mai vrea de mult timp. de cand e pasionat de balene, vrea sa se faca scafandru, iar acum in ultima perioada vizioneaza multe documentare marine si vrea cercetator marin (tot un scafandru :) )
nu intru cu el. Are instructor si se ocupa de el. Pt inceput i-am luat personal, apoi o sa-l dau la grup, ca e destul de scumput...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Sorilea Eu trebuie sa intru cu el in apa si am pltait pt 2 semestre (septembrie- ianuarie februarie - iunie) peste 500€..este 1 instructor pt 10 copii + 10 parinti..daca pina la toamna reuseste sa invete sa inoate mai mult de 3-4 metri singur atunci vreu sa il dau undeva unde numai trebuie sa intru si eu....eu ajung acasa la ora 17:00, arunc totul intro geanta ca la 17:30 trebuie sa ies din casa ca la 18:15 sa fiu acolo..dupa 30min iesim afara din apa, eu dirdii de frig pina imbrac copilu, dupaia ma imbrac eu si ma apuc de fonat parul meu si a lui etc etc etc..acum ca a venit caldura e mai ok dar toata iarna a fost stres pur...daca nu iubea sebastian asa mult orele astea de mult imi bagam picioarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Laura sora mea sta in germania. Are 2 fete 5 si 7ani. Amandoua au invatat sa inoate ducandu-se cu ele la piscina. fara cursuri de inot. Si inoata fff bn amandoua. Cea mare sare si de la trambulina (nu stiu exact cati metri 2-3) Si acum merge cu ele de 2-3 ori/sapt si stau cate 3-4h.
La noi e putin altfel. Decat sa merg cu el la piscina, ca poate cu mn n-ar invata deloc sa inoate, mai bn platesc instructorul si cu el nu comenteaza (dar ii si place) Instr. pers 8 sedinde costa 600 ron, iar la grup de 6-7 copii costa 250 ron.
Si Razvan a tremurat de frig cand a iesit din apa, pana l-am sters/imbracat. Inauntru e cald, dar probabil cand iesi din apa te ia cu frig. apa mi-a spus ca e calda. Eu nu stiu cum e ca n-am bagat mana in apa...

Mergi la inceput