Albinute Mai-Iunie2009 "A venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

ciao fetele!!ma bucur sa va mai citesc noi suntem bine..sebastian merge de 2 ani la gradi..dimineata de la 7:00 pina la 16:00...ii place ff mult..iarna asta nu a fost deloc bolnav..doar niste tuse care la tinut o saptamina ...oricum eu nici nu as avea cum sa il tin acasa...noi lucram amindoi fulltime...

flobaby felicitari pt sarcina!!! Eu nici acum nu ma simt inca pregatita pt bebe 2...chiar daca sebastian ma trimis la magazin sai cumpar si lui un bebe :) cumnata mea a nascut pe 31.12.12 gemeni (pe cale naturala in 4 ore, unul cu capul inaite si al 2 lea cu funduletul inainte ) si imi sunt foarte dragi sai iau in brate sai smotocesc dar cind incep cu smiorcaiutul imi si place sai dau inapoi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Hello!!!!!!!!!!

Laura si Relusha, bine ati venit!!!!!!!!!!!!!

Oana, cu ce sunt facute tatuajele temporare? Felicitari pentru lipsa cariilor!
Laura, crezi ca eu am avut curaj sa fac al 2 lea copil? M-am cam "impiedicat".....
Relusha, sa-ti traiasca ambii printi si sa fie sanatosi!
Laura, bravo ca ati reusit sa "fentati" racelile anul asta.

tuturor!!!!!!!!!!!!

Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Laura si Relusha, ma bucur sa citesc despre nazdravanii vostri.

Tatuajele arata ca niste stickere doar ca le pui pe mana si pui un prosopel ud deasupra pentru 10 secunde. Tatuajul se ia de pe hartie si se lipeste pe mana. Rezista destul da mult. Cand vrea sa il dea jos trebuie sa il frec bine cu buretele.
Azi dimineata Eduard mi-a zis ca el nu mai vrea la gradi ca s-a saturat de proiecte. Mi-a trebuit ceva timp sa il conving sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna!!!!!!!!!!!!!

Oana , vreau si eu tatuaj din asta ca pentru unul "adevarat" n-am curaj.
Dar ce proiecte are la gradi de se vaita atat?

Fetele, ati disparut deja?????????????

Pupici!



Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Gasesti ce vrei pe ebay:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=tattoos&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=temporary+tattoos&_sacat=0

Eduard e in clasa pregatitoare cu copii care merg la scoala in septembrie. E destul de stict programul ca ii pregateste pentru scoala. El ar vrea sa sara peste proiectele care nu ii plac dar nu il lasa doamna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare, am gasit din intamplare subiectul deschis... si nu m-am putut abtine sa nu intru asa ca sa va salut macar..si am vazut ca Flobaby e viitoare mami de bebe 2.. Asa ca iti urez multe felicitari, sa fie o sarcina usoara, cu un bebe sanatos si la termen.

Va salut pe toate si ma bucur ca albinutele sunt bine si cresc frumos.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Oana, merge la scoala la 4 ani? Uau! Si ce invata la varsta aia la scoala? Dominic nu mai are chef de gradi de o vreme, greu il convingem sa mearga, de multe ori plange.

Picky, ce mai fac fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

Coraly multumesc de intrebare, sunt bine, cresc, se joaca una cu alta, se mai bat, se mai pupa.. ca intre surori/frati :d. Cea mare merge la gradi de la 2 ani jumate, iar cea mica la cresa/dadaca.

Te inteleg cu Dominic, am avut si noi astfel de perioade ca nu vroia la gradi insa au trecut, asa ca sper sa treaca si la voi si Dominic sa mearga cu placere la gradi.

Cu virusi si bolile am tras si noi, mai ales in primul an de gradi, mai mult pe acasa a stat decat pe la gradi, insa anul asta a fost mai ok... ne luptam insa cu o alergie si nu-i gasim sursa..iar teste de alergie nu fac aici..

Numai bine si copilasi sanatosi sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ma bucur sa va regasesc aici!
Flobaby felicitari pentru sarcina! Bucura-te intens de perioada de graviditate, sunt momente care nu te mai intalnesti cu ele! Va fi foarte frumos deoarece copii nu vor fi la o diferenta foarte mare, isi vor creea o relatie!
Ai mei sunt la mama, ia dus la tara, saptamana asta. E vacanta. Azi merg la ei si abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Picky sper sa ii veniti de hac alergiei.

Coraly, Eduard nu merge la scoala anul asta dar e in clasa cu copii care merg la scoala in toamna. Pai imi aduce acasa hartii cu litere, cifre, tot felul de jocuri educative. Acum isi scrie prenumele singur. Pe unele litere le mai face invers dar are timp sa invete.
Programul e mai structurat decat la clasa cu copii mai mici.

Alina, cum mai sunt copiii? Merg toti la gradi? Tu mergi la servici?


Mergi la inceput