Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mie imi place aici, pe forum. Ghetarul e un loc special, tocmai pentru ca nu se manifesta patimile celor care vor sa-si impuna istetimea cu orice pret. Daca va fi si aici cazul, voi pleca. Dar nu de pe forum, pentru ca precis voi gasi un loc unde sa ma simt bine si persoane pe care sa le apreciez. In plus, scopul meu de baza este informatia. Este o baza de date enorma, mi-e greu sa cred ca pot gasi in alta parte asa ceva.

Copila mea mica a fost ieri la PRO TV (cu clasa). S-a dus la Florin Busuioc si la intrebat daca-l cunoaste pe Ovidiu Negrea, ca-i tatal ei. Ala, spontan cum este, zice "da, sigur ca-l cunosc", motiv pentru care stima fiicei mele fata de mine s-a dublat instantaneu
A prezentat vremea, ocazie cu care a constatat ca cu un "televizor" in fata poate si ea sa spuna ce spun cei de acolo.
Mie mi-a placut saptamana asta ältfel"si vad ca si ei i-a placut.
Mada, relax, ce-ai avut de impartit cu femeia aia? De ce va certati?
Rox, sunt curios...cum ai fi mai bucuroasa, sa faca copiii varicela, sa scapati, sau sa fie mai incolo?

O zi buna va doresc la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am pe surioara mea mica (o pup, ca stiu ca citeste, puteti sa o salutati si voi, ca e fata faina tare) ajutor de nadejde zilele astea. Ma ajuta la curatenie, gateste f, bine si distreaza shtrumphii. Pe ea ma bazez si saptamana viitoare cand cei mici sunt in vacanta.

buflea, ce mai gateste mama ta? De luni la dieta, da?! Si zumba.

Faza super la mutatul cu serviciul la birou este ca spatiul unde vom lucra e fata in fata cu o sala de sport mare (au si piscina si sala cu aparate, aerobic, clase de zumba, sauna, masaj, teren de fotbal). Asa ca deja am vorbit cu o colega, de 2 ori pe saptamana, de la munca, sa ne ducem direct la aerobic. Un alt bonus e ca la pranz vom avea mancare pe banii firmei (catering, de unde vrem noi, la alegere).


Mada, dar de ce te-ai luat la harta cu educatoarea, dincolo de tonul ei?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, Ana a fost si in direct? sau numai in culise? Carevasazica, te stii cu Busuioc. Mai iesiti la o bere din cand in cand, asa-i?

Apropo de asta cu persoane cunoscute, fii'mea a venit ieri si a povestit la toata lumea super-entuziasmata si mirata ca o colega de-a ei de clasa este botezata de sotia unei persoane f. cunoscute ce e toata ziua la TV. I s-a parut f, tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Doamne Rufus,ce dulce cred ca a fost Ana......

Laura ,pai poate o sa-ti faca bine sa schimbi putin mediul.O sauna,un masaj,o banda...wow...piscina?Mama ce misto.....

Eu din vara vreau sa merg cu Eva la bazin...sa ne luam amandoua instructor si sa stau si eu cu ea.O sa-i placa enorm,o invat sa inoate si fac si eu miscare...

De ce m-am luat?Ca vesnic se poarta ca si cum as fi vinovata de tot,tipa la mine,in timp ce cu altele e numai lapte si miere.Azi am intrebat-o daca trebuie sa pun hainele cu eticheta pe fata.Sau sa scot telefonul si sa-l tin intr-o mana impreuna cu cheia de la masina,stiti voi genul.
sI AM TACUT SI AM IGNORAT SI AZI I-AM ZIS .Ca m-am saturat sa ma trateze c pe maturatorii de la spatii verzi.Ca o fi avand ea o anumita varsta dar si eu sunt cine sunt si pe munca mea.Si nu fac tamtam.Si nu vad de ce se tot ratoieste si de fata cu Eva.Inca clocotesc....m-am plans si unui bun amic(mi-ar place sa-l numesc prieten,dar nu stiu daca vrea el)dar el mi-a zis ca"foaie verde batz de n-ai treaba fatzi"...nu-mi merge cu el.

Laura mai faceti ceva de 01.06.la Piatra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Laura mai faceti ceva de 01.06.la Piatra?


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Nu stiu, habar nu am , mi se pare asa departe 1 iunie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Rufus, Ana a fost si in direct? sau numai in culise? Carevasazica, te stii cu Busuioc. Mai iesiti la o bere din cand in cand, asa-i?



Mai, nu cred ca a fost in direct, nici chiar asa...Au fost acolo, in studiou, inteleg ca imediat ce s-a terminat emisiunea de dimineata, adica la 10.
Culmea este ca eu cu Busuioc chiar am conversat de vreo doua ori, in parc unde ne plimbam copiii, are si el o fata parca mai mare ca Ana nu stiu daca sta pe langa mine sau era doar la servici (eu stau destul de aproape de PRO TV). Dar asta nu inseamna ca el stie cine sunt eu, chit ca eu stiu cine-i el
Saptamana asta Ana a mai fost o data vedeta. Au fost in vizita la aeroportul ala militar, Baza 90 (la Otopeni). Vizita a fost aranjata de sotul doamnei invatatoare, care lucreaza acolo. Doar ca acolo lucreaza unul din prietenii nostri buni, este cel mai experimentat pilot pe Spartanurile astea noi, v-am povestit ca am fost noi la Zilele portilor deschise si am zburat cu Spartanul, pentru prima oara in viata mea. Tipul are lipici la copii, de cate ori ne vedem Ana ii sare direct in brate si nu lasa pe nimeni sa se apropie, e proprietatea ei.
Exact asa a procedat si acum (Tora l-a sunat sa-i spuna ca vine Ana in vizita), spre uimirea celorlalti, care nu intelegeau nimic, mai ales doamna si sotul. Sigur ca Ana a fost "gazda", ca mai fusese si stia locul. S-au urcat in avioane, elicoptere, au fost si in simulatorul de zbor (nici eu n-am ajuns acolo!), lumea draguta cu ei...M-a sunat sa-mi spuna, mai au copiii astia o exaltare in glas cand sunt fericiti, toata lumea e a lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Am mai citit cate ceva din urma. Si mie-mi pare rau de unii care au plecat de bunavoie sau nu. Imi pare rau de ei ca useri, ca erau de obicei interesanti, aveau multe pareri, ii citeam cu placere. Insa in mai toate momentele de plecare au fost neintelegeri si incapatanari plus, in unele cazuri, si o mandrie cam mare. Nu toata lumea rezoneaza cu toata lumea, exista momente cand efectiv nu reusesti sa transmiti ce vrei in scris sau nu intelegi din cauza vreunei prejudecati exact ce vrea celelalt sa spuna. Limbajul scris e mult mai sec si mai greoi. Apoi trebuie sa stii sa-ti iei distanta singur cand te aprinzi, ca e un spatiu virtual pana la urma, scopul nu e sa ai dreptate cu orice pret.

Sunt curioasa cu noua platforma cum vor evolua grupurile.
Daca apare pana vin eu inapoi, sa nu va ascundeti pe undeva !

pinguinii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Tocmai am aflat ca saptamana viitoare trebuie sa plec la Cluj la un curs. Ce bafta are barbat'miu ca plec acum cand sunt copiii in vacanta si nu are grija lor sa ii trezeasca dimineata , sa aiba grija sa ajunga la scoala ,sa ii recupereze, sa faca teme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Carmen

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Rox, sunt curios...cum ai fi mai bucuroasa, sa faca copiii varicela, sa scapati, sau sa fie mai incolo?


is foarte zen, daca vor ei sa faca [hahhahahahaha ) sa faca, doar mi-ar parea rau sa isi strice vacanta cu statul in casa si scarpinatul.

Laura, tu nu stii ca asa e barbatii, cu noroc??

is super mega happy, am terminat niste ghiduri (OMS-ul s-a pus pe distractie, dubleaza agentiile europene.... habar nu am de ce, dar tot vorbeam dimineata de imensul aparat birocratic....) si acu' poc sa plec la 2 asa cum imi propusesem!

deci daca nu mai apuc sa zic nimic va doresc un week end super foarte bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bune de dimineata si la mine,

Tot intre doua platforme financiare navighez azi, dar cand sunt pe Windows dau o tura pe ghetar ...

Rufus, la ce scoala generala au invatat sau invata fetele tale ? La 56 sau la 85 ? ...eu am invatat la 85, ca se preda germana pe vremea mea si eu veneam din gradinita germana, mare vedeta ... bani aruncati pe geam ca nu am fost niciodata buna la limbi ... - ha, ha - nu mai stiu o boaba de germana, de fapt gresesc, inteleg o conversatie in proportie de 60% dar de scos ceva pe gura exclus... apropo, mai exista scoala 85 ?

In rest, pentru Rall ...cand spun ca "nimeni nu e de neinlocuit" ma refer la comunitate / serviciu si nu la individualitati ...adica forumul pierde pe unii dar vin altii, serviciul la fel, nu am auzit de vreun business care sa se scufunde din cauza ca a plecat X sau Y ... iar cei care raman pe barca, chiar daca ii regreta pe cei plecati, pana la urma se adapteaza la cei noi ... de aia eu nu inteleg deciziile astea orgolioase care vin din loialitate sau din antipatie pentru vreun user. Cand iti place o tema, nu conteaza cine o dezbate, te bagi pe tema si atat ... ma intreb cateodata, cat de corect este in a citit subiecte de pe DC si a le comenta pe FB sau prin alte forumuri capusha ? ... in fine, nu doresc raspuns la aceasta intrebare, dar am pus-o special pentru ca stiu ca suntem cititi de cei care au ales sa plece si care cu un strop mai putin de orgoliu, cred ca ar putea sa revina.

Laura, suna perfect mutarea voastra intr-un sediu si mai ales locatia ... sincera sa fiu, eu nu as putea sa lucrez de acasa, mi s-ar parea plictisitor, asta pentru ca nu lucrezi non-stop ...pentru mine socializarea de la serviciu este esentiala, cu tot cu Pocahontas care ma irita de numa' numa' ... Iar la voi e orasul mic, nu pierzi mult timp cu commute-ul ...plus sala asta de care spui, pai eu m-as duce si in lunch daca as avea-o la nas.

Cu sporturile, dupa cum ai sesizat, noi nu practicam nici unul ...doar platim si il trambalam pe Alex in toate directiile. Dupa cum iar ai sesizat, fica-mea nu face nimic ...a facut inot dar am ratat inscrierile de primavara, deci a ramas si fara asta ...si e foarte fericita . Cu alte cuvinte, nu ii fortez, pur si simplu lui Alex ii place si stiu ca multe mi-ati spus ca voi nu v-ati trezi la 5:00 A.M. sa va duceti la hockey, dar nu va cred ...daca copilul vostru s-ar trezi dimineata singur si ar zice "vreau la meci, du-ma la meci" sunt 100%, 100% ca nu l-ati trimite inapoi la culcare.

Nu ati uitat ca pe 17 Apr ma duc la Jury Duty ...sa vezi ce rapoarte bag de acolo, ca si asa nu am mare lucru de facut :)

Mergi la inceput