Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

la mine, pe citeva taste s-au sters literele. nu se mai vad:c,n,m,s... si e...mie nu-mi pasa ca pot sa scriu fara sa mai uit...dar pe sot il dispera cand vine pe computerul asta.

am uitat sa va spun ca ploua afara...Pepper e disperat, nu vrea sa-l dau afara pt pi si ka....trag de el sa-l scot. ca de o carpa pe jos ...si nu vrea...asa ca-l duc in brate.... a...si si-a pierdut un dinte...pt cine nu stia ca si catzelusii pierd dintii de lapte. l-am gasit prin casa si william l-a pus intr-o caseta poate, poate vine the zana maselutza cu vreun dolar.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


Michelle, eexista un fel de etichete de plastic transparent care se pot lipi pe taste

Daca vrei sa te amuzi putin cumperi si un set pentru tastatura "exotica'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

cum faci de pui video-ul in mesaj?

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


la raspuns normal si nu rapid , pe al patrulea rand de sus in jos scrie "videos", de acolo alegi youtube si intre paranteze si tube pui linkul la filmulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Frateeee, face si omul bagaje cateva ore si voi umpleti doua pagini. Pai de unde vreme sa citesc tot? Am citit pe diagonala si raspund asemenea:

Inceputurile au fost dragute macar daca ne gandim ca a fost un split de hahaiala dintr-un subiect in care se explica metoda de curatare a ultimelor doua fire de praf din casa.
Daca tot ati citit, mi-am amintit si eu ca sushi-ul din Madagascar nu era de peste era de...om. Dupa expozitia de la Antipa nu mai conteaza, dar atunci am dezbatut subiectul cu amanunte.

Buflea, nu cred ca mai am timp sa iau carti, scotocesc prin biblioteca sa gasesc ceva. Sa mai zic ca marea decolare e sambata dis de morning si ca avem escala de 50 minute in Frankfurt ? Ca de, am vrut Lufthansa. Daca aveti pareri care tind spre ideea ca vom pierde legatura, va rog frumos sa nu mi le comunicati.

Michelle, si eu am citit cred ca peste 10 carti de Grisham. Imi place, mi se pare literatura usurica ce ma prinde.

Viviana, da, doctorita noastra vorbareata mi-a spus ca baiatul e la Moisil si ca pleaca in excursie in Paris, dar e dezamagit ca vor avea ore de franceza in fiecare zi. Si ca a ratat sedinta cu parintii din cauza de cabinet. Prea mare coincidenta ...

Rufus, spor la englezit. E alt banc daca ai de-a face cu un vorbitor nativ sau cu unul ca tine. Ca tine sau ca mine, pricepi ce-am vrut sa spun.

Asaaa, in incheiere va spun ca, de cand am nascut nu am zburat cu avionul. Cand eram cu bebe mic si capul mare de depresie acasa am facut bine si m-am uitat la nenumarate "Dezastre in aer" si m-a luat o spaima zdravana. Drept urmare, de opt ani fac abracadabra ca sa nu merg cu avionul. Sambata nu mai am de ales, dar am luat un zbor care pleaca la 6 dimineata sa nu am timp sa ma dezmeticesc. Sotul e pregatit sa care bagajele+copilul, eu nu trebuie decat sa-mi duc fizicul. Sper ca dau de baut ceva in avion, ca as prefera ceva tarie in loc de cafea. Sssssssst... sa nu ma spuneti.

Gata ! am zis !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

am observat ca fete foarte faine s-au suparat copilareste


Dupa parerea mea, multe au plecat din probleme si acuze grave... Majoritatea cu forta.

De multe ori ma simt.. uneasy ca sunt inca pe DC, deoarece principiile si caracterul meu sunt in foarte mare contradictie cu cele ale conducerii de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

cum faci de pui video-ul in mesaj?




la raspuns normal si nu rapid , pe al patrulea rand de sus in jos scrie "videos", de acolo alegi youtube si intre paranteze si tube pui linkul la filmulet.



thanks...cum de nu am vazut butoanele astea pana acum?!
data viitoare o sa-l incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

la mine, pe citeva taste s-au sters literele. nu se mai vad:c,n,m,s... si e...mie nu-mi pasa ca pot sa scriu fara sa mai uit...dar pe sot il dispera cand vine pe computerul asta.

am uitat sa va spun ca ploua afara...Pepper e disperat, nu vrea sa-l dau afara pt pi si ka....trag de el sa-l scot. ca de o carpa pe jos ...si nu vrea...asa ca-l duc in brate.... a...si si-a pierdut un dinte...pt cine nu stia ca si catzelusii pierd dintii de lapte. l-am gasit prin casa si william l-a pus intr-o caseta poate, poate vine the zana maselutza cu vreun dolar.




Michelle, eexista un fel de etichete de plastic transparent care se pot lipi pe taste

Daca vrei sa te amuzi putin cumperi si un set pentru tastatura "exotica'


deci exista stickere cu literele de pe keyboard? bai, eu unde traiesc...cum de nu ne-a dat prin cap ...si barbate-meu vroia sa arunce tot keyboardul sa cumpere altul nou...
...cate am mai invatat si astazi pe ghetzar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, adica trebuie sa existe leurda si in america, dar nu prin toate aprozarele. leustean stiu ca nu exista dar asta e atat de atat de nedelicat ca imi creste in fiecare an din ce in ce mai mare in curte.

viviana, la aprozarul la care fac eu cumparaturile. daca vrei iti dau adresa cu mare drag. ( a mea , ca la aprozar mergem impreuna).

carmen, in locul tau as cere intalnire cu diriginta , lucrurile trebuiesc clarificate intre adulti . daca al meu copil nu se simte ok inseamna ca exista o problema care trebuie rezolvata si numai tu esti cea care poti face asta. ( eu am rupt relatia cu vara-mea de sange pentru ca l-a facut pe fie-miu instigatorul prostiilor lui fie-su la scoala. am cerut intalnire face to face si am rezolvat problema. intre timp am reluat relatia cu vara-mea , mi-am dat seama ca unde nu e ... nici dumnezeu nu cere nimic , dar i-am facut copilului meu dreptate atunci cand a fsot pus la colt pe nedrept si stie ca se poate baza pe mine .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

am observat ca fete foarte faine s-au suparat copilareste


Dupa parerea mea, multe au plecat din probleme si acuze grave... Majoritatea cu forta.

De multe ori ma simt.. uneasy ca sunt inca pe DC, deoarece principiile si caracterul meu sunt in foarte mare contradictie cu cele ale conducerii de aici.


rall, cred ca de aici pleaca intotdeauna o decizie de a parasi un forum virtual. principiile si caracterul tau nu au cum sa fie aceleasi cu cele ale conducerii , pentru ca pe un forum se aduna o gramada de lume cu principii si caractere atat de diferite!
problema nu consta in "caracterul" conducerii ci in caracterele celor care ajung sa creada ca sunt singurii care detin si adevarul celorlalti si ca toate discutiile se refera la persoanele lor si la evenimentele din viata lor . or in virtual nu este asa.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

a_alinta.. tu vorbesti despre teorii, cu care, in principiu, sunt si eu de acord

Eu zicand ce am zis ma gandeam strict la cazul de fata si la intamplarile mai recente. Si mai vechi, de altfel. Majoritatea oamenilor cu care rezonam au plecat sau au fost alungati de-a lungul anilor (stiu ca se spune "majoritatea... A plecat", dar tare imi e peste mana). Cum sa nu ma simt in plus aici, desi nu ma impinge nimeni pe usa afara?

In fine, nu vreau sa discutam subiectul asta Nici sa imi vorbesc de rau 'gazda' nu imi sta caracter. Plus ca nu ma tine nimeni cu forta

Edit: cand am spus conducere m-am referit strict la administratie, nu la media utilizatorilor forumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Rufule, asa e la inceput ... o sa treaca. Si ai dreptate, e mare diferenta intre a vorbi cu un nativ versus cu unul care a invatat engleza ca si tine.

Eu am ajuns in tara asta dupa 4 ani de Zepter (ca am auzit ca ai oalele lor ) si 7 ani de IBM, timp in care am comunicat numai in engleza si numai pe email - plus conferinte, cursuri, bla, bla ...si cand am ajuns aici am avut probleme de limba, desi era ultima problema pe care ma gandeam ca o s-o intampin. Dureaza si se invata progresiv ...

Alinta, eu sunt de acord cu tine ... exista o tehnica in a rezista si mai mult, a te simti bine pe un forum. Dreptate, etica si adevar absolut nu exista in nici o comunitate fie ea virtuala sau reala. Eu personal nu ma simt "harasata" aici de nimeni, dar am principii mai flexibile si asteptari foarte mici. Sunt gata sa ma intalnesc cu tot felul de oameni si incerc sa ii evit pe cei cu care nu ma potrivesc ... nu tin neaparat sa conving si nici macar nu cred ca am totdeauna dreptate, desi dau din taste cu convingere..

Vorba lui Rufus, am citit pe aici atat de multe povesti de viata adevarata incat locul asta a devenit special.

Dupa mine, cei care au fost dati afara, au insistat mai mult decat trebuie in a-si impune punctul de vedere ... nu ca administratia ar fi alba ca zapada, dar pana la urma ei sunt cu deciziile. Si cineva trebuie sa decida ... Cei care au plecat de buna voie, au plecat din loialitate si principii intzepenite ... my way or the highway. Si "highway" a fost ...

Oricum viata merge inainte, forumul asta merge inainte, nimeni nu e de neinlocuit ..ca si in viata.

Am terminat cu platformele ... n-au fost probleme deosebite. Plec acasa ...

Mergi la inceput