Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua bunaaa

Lali, moama, super distractie la voi cu concediul ala. lasa ca de data asta va fi bine!

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Azi o folosesc cu spor la urzici.
Ah, da, mi-am facut ieri piure de urzici.
Celcesforaie a plecat de acasa ca-i putea.
La intoarcere mi-a spus ca miros a urzici si sa nu ma cocott langa el in pat.
Azi fii-mea s-a sculat de la masa. Nu se poate uita in farfuria mea si sa ma vada manand balega aia verde si scarboasa.
Dansul a deschis geamul sa iasa mirosul de urzici si s-a retras in dormitor.

baaai, astia nu stiu ce pierd!!! ignore. si fa si maine

Lali, urda e usturoi salbatic. frunzele sunt super in salata, in sandvisuri, cu friptura.. noua ne place.

plouaaaa.. cah. vreau vacanta si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Lali, urda e usturoi salbatic.



Urda ca urda, dar sa vezi le-urda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Am notat tot cu privire la le-urda.

Cand vin de la Paris (emoticon cu dama care-si da parul pe spate) merg direct in piata sa vad dac-o mai fi. Nu de alta, dar merge dupa croasante si branza fina, nu ?

Raportam, copilul e mai bine, febra neregulamentara nu a mai facut, tuseste si se joaca pe tableta. In tot raul si un bine: are vreme sa-si execute temele de vacanta acasa inainte de plecare.

Eu m-am transformat din nou in casnica, fac supa cu taietei (ha!) si piept de pui la gratar. Am luat un pui de casa si arata supa intr-un fel . Copilul e vitaminizat de dimineata cu sucuri stoarse de fructe si ceaiuri cu miere si eu ma chinui invartind cu o mana in cratita sa rezolv telefonic si treburile de serviciu.

Mi-a inflorit caisul, o splendoare alba si urmeaza nectarinul, care are florile roz intens, inchis. Imi place primavara !

Buflea, da, o zi facem pana la Baia Mare cu masina, mai ales ca oprim pentru pauza de pranz si la socri pe traseu. Asta e motivul pentru care nu mergem cu avionul. Si mai e unul, Taromul are pe intern niste troscolete...

Mai, cu banii de buzunar si mie mi se pare mult 500 euro. Copiilor nostri (bine aveau intre 7 si 9 ani) cand au fost in tabara o saptamana la Berlin, le-am dat 100 de euro de caciula. Sa creasca chiar atat cu varsta pretentiile ?

Multu inca o data de urari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Oh, Lali ce bine-mi pare ca e mai bine!
Muci de primavara. Usor vin, usor se duc.

In pretul camerei nu intra decat mic-dejunul. Apoi au mai socotit transportul + pretul de intrare la Disney + cei 10,50 euro urcatul in Eiffel.
Cred ca le e frica sa nu le ramana copiii nemancati.

Mai naspa e ca domnisoara profesoara si-a pierdut CI-ul si trebuie sa refacem procura cu noile date.
Daca domnul Celcesforaie era plecat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Viviana, pai asta-i altceva, daca trebuie sa si manance din banii aceia vor cheltui mai mult. Noi i-am trimis cu 3 mese si o parte din intrarile la muzee platite in costul excursiei.

Ti-am zis ca fiul doctorei baiatului meu merge in aceeasi excursie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

scuzati greselile... asa-i cand te grabesti. deci, da era vorba de Le-urda, "le urda" pentru Lali sa se antreneze pentru "le french" et "le car"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

scuzati greselile... asa-i cand te grabesti. deci, da era vorba de Le-urda, "le urda" pentru Lali sa se antreneze pentru "le french" et "le car"


Oui, oui, imi foloseste, mai ales ca eu vorbesc doar engleza si germana, franceza ioc.

Avem rezervat si un mic dejun cu Mickey, copilul mi-a spus clar sa cerem unul care vorbeste germana !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Multumesc mult de ideile pt Londra, sa speram ca reusim sa vedem cat mai multe...
Lali-ma bucur ca e mai bine copilu-sanatate si sa aveti fun!

O zi buna la restul lumii,am fugit la treburi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Oui, oui, imi foloseste, mai ales ca eu vorbesc doar engleza si germana, franceza ioc.




Uite ca vorbesti si turceste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Verdeata ca verdeata...dar eu sunt tufa.Am de invatat pentu ceva,doar vreo 10 legi.Cap coada,pline de prostii.Am un examen.Si sa vezi ce tufa-s,desi le aplic pe unele zilnic.

Mergi la inceput