Razboi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu, ai dreptate.
Doar ca ei cica vor sa atace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Doar sa nu fie vorba de fanatism - atunci nu mai exista reguli. Este ingrijorarea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pai Marius,aia zau ca-s atat de..nici nu stiu cum sa zic,spalati pe creier,incat au fost in stare sa se dea de ceasul mortii ca sa-l atinga pe conducator...nu vreau sa ma gandesc daca li se induce vreo idee ce se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Rufus, pai cred ca toata lumea asteapta sa vada ce vor face. E complet stupida situatia, nu prea exista nicio explicatie logica, cel putin nu in sistemul de gandire in care vietuim noi.

pacat de poporul ala mort de foame. am vazut recent o poza, care se vrea de la o manifestatie militara de-a lor. toti participantii sunt slabi, aproape lesinati si fac un gest de forta, un fel de salut nazist, cu mana facuta pumn. ar trebui sa fie impresionant, dar nu le iese, arata jalnic. cred ca singurii oamenii grasi din tara sunt nomenclaturistii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ba ar fi o solutie.... servicii de interventie speciala. Asta as face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cum sa n-aiba ce face?
Cand au navalit in Irak sa gaseasca bombele chimice...bine, ca nu aia voiau, dar s-a putut, nu?
Oricum, o veste senzationala:

http://www.academiacatavencu.info/stiri/uluitor-iata-adevaratul-arsenal-militar-al-coreei-de-nord.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Mai, dar de fapt, ce mama naibii vor?

E ca in bancul ala cu furnicile pe spinarea elefantului "sugruma-l Gheorghitaaaa!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Mai, dar de fapt, ce mama naibii vor?


Sa li se ridice sanctiunile UE, tratat de pace cu USA, garantia ca dinastia Kim Jong va continua, sa poata sa isi pastreze armele nucleare / sa vanda armament etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_mar spune:

se pare ca multi "experti" cred (sau mai degraba spera) ca este doar o forma de a santaja vestul pentru concesii (de orice natura). sunt insa multe semne de intrebare: din cate am citit ajutoarele erau in drum spre NK cand au testat nu's ce racheta - evident ajutoarele s-au intors din drum; lipsa de transparenta - e usor de speculat, mai nasol este ca nu stie nimeni cum gandesc cei care au trait in conditiile de acolo si cat sunt de spalati pe creier. sunt multe intrebari dar din pacate nu sunt raspunsuri; cred insa ca este o mare greseala sa consideram ca toti avem acelasi sistem de referinta, aceleasi valori. este mult de discutat, nu trebuie sa asteptam ca toti reactioneaza ca la fel in conditii identice de "stres" (cuvantul este altul, nu il gasesc acum).

Edit: numai sa adaug o poza la galerie

Mergi la inceput